Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9561
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Drogi muszą poczekać

Wtorek, 6 kwietnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Drogi muszą poczekać
Fot. WAC
Niezbyt korzystne dla Powiatu Karkonoskiego okazało się niedawne rozdanie środków z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Samorząd powiatowy złożył wniosek na przyznanie dotacji w łącznej kwocie ponad 21,5 miliona złotych, tymczasem otrzymał jedynie 3,5 miliona złotych.

Powiat Karkonoski liczył na wsparcie rządowe trzech inwestycji drogowych, to: przebudowa drogi powiatowej nr 2646D w Siedlęcinie wraz z mostem (wnioskowana kwota 9 mln 55 tys. zł), przebudowa drogi powiatowej nr 2755D w Miłkowie (4 mln zł) oraz przebudowa drogi powiatowej nr 2735D Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki wraz z mostem w Janowicach Wielkich (8 mln zł). Niestety po ogłoszeniu listy inwestycji, które otrzymały wsparcie okazało się, że na dwie pierwsze inwestycje powiat nie otrzymał choćby złotówki, na trzecią dostał jedynie 3,5 mln zł.

Zarówno przebudowa drogi w Siedlęcinie wraz z znajdującym się w kiepskim stanie technicznym mostem jak i remont drogi w Miłkowie będą musiały poczekać, podobnie jak wiele innych inwestycji na swoją kolejkę. Do czasu, gdy uda nam się pozyskać na ich realizację środki ze źródeł zewnętrznych – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Co do przebudowy drogi Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki to będziemy musieli rozłożyć ją etapami na kolejne lata. Ze swej strony, będę rekomendował Zarządowi Powiatu, aby w pierwszej kolejności, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, remont rozpocząć od odcinka drogi biegnącego w obszarze zabudowanym w Janowicach Wielkich. Być może środków wystarczy również na przygotowanie dokumentacji remontu mostu w Janowicach Wielkich obok budynku Domu Pomocy Społecznej - dodaje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
17
27%
Hahaha
1
2%
Nudzi
5
8%
Smuci
27
44%
Złości
8
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
873
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group