Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7228
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Droga z nowoczesnym oświetleniem, ale do połowy

Wiadomości: Region
Środa, 4 stycznia 2017, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:19
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– W ostatnim czasie za ulicą Małcużyńskiego w Jeleniej Górze położono asfalt na szutrowej drodze prowadzącej w kierunku jednorodzinnych domków i dalej na Górę Szybowcową, ale tylko na połowie tego odcinka – pisze nasz Czytelnik, pan Adam z Zabobrza. – Czy wiadomo dlaczego inwestycję wykonano częściowo i kiedy asfalt położny zostanie do końca? – dopytuje jeleniogórzanin.

Chodzi o ul. Graniczną należącą do gminy Jeżów Sudecki. – Inwestycja ta była realizowana w ramach usuwania skutków powodzi z 2013 roku – wyjaśnia Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki. – Po dwóch latach doczekaliśmy się na dofinansowanie tego zdania (po wsparciu posłanki Marzeny Machałek), ale Wojewoda zakwalifikował nam do remontu tylko 500 metrów drogi. W związku z tym, że jest to trakt spacerowy, uczęszczany przez jeleniogórzan i graniczący z Jelenią Górą, podjęliśmy rozmowy z władzami Miasta by połączyć siły i zrobić całą drogę razem, ale nikt nie był tym zainteresowany. W związku z powyższym musieliśmy zmienić bieg drogi (poprzednia szutrowa biegnie po terenie Jeleniej Góry) oraz wykonać tyle asfaltu, na ile było pieniędzy – dodaje Edward Dudek.

Jak dodaje Artur Smolarek, zastępca wójta gminy Jeżów Sudecki, koszt całego zadania to 621 tys. zł, z czego dofinansowanie to 332 tys. zł. Pozostałą kwotę, w tym 112 tys. zł na osiem lamp solarnych, które stanęły przy drodze, gmina Jeżów Sudecki musiała wyłożyć z własnego budżetu.

- Na tym terenie (po naszej stronie, czyli na terenach należących do gminy Jeżów Sudecki) nie było sieci, dlatego po ustaleniach z inspektorem nadzoru oraz wykonawcą, zdecydowaliśmy się na postawienia lamp solarnych z pięcioletnią gwarancją – mówi Artur Smolarek. – Jest to pierwsza tego typu inwestycja na naszym terenie, dlatego po tych pięciu latach będziemy wiedzieli jak to funkcjonuje i jakie generuje koszty – dodaje wiceszef gminy Jeżów Sudecki.

Niestety, póki co, nie ma nadziei na dokończenie tej drogi w tym roku (od skrzyżowania z ul. Zieloną do byłych basenów). – Czekamy na jakieś kolejne pieniądze z zewnętrznych źródeł i jeśli tylko się pojawią, planujemy dokończyć tę drogę do byłego basenu. Na razie nie realizujemy jednak żadnych inwestycji bez dofinansowania zewnętrznego, dlatego nadziei na dokończenie tej inwestycji w tym roku nie ma i nie potrafię określić kiedy to się zmieni - dodaje Edward Dudek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~gosSC 4-01-2017 8:35
Zapewne przy tej ulicy wybudował się ktoś kto ma chody i układy z szefem gminy. Bo jak można dokonywać budowy takiej drogi kiedy np. Szybowcowa w Jeżowie jest starszą droga szutrowa i tam gmina nie inwestuje, a jadąc ja to mozna zawieszenie zniszczyć i to nie zaleznie czy to jednoślad czy samochod.
~ona 4-01-2017 8:47
dokladnie ,po szybowcowej jezdzi sie tragicznie ,dziury ....dziury... dziury nie moge sie doczekac kiedy to sie zmieni:) wtedy zmienie autko:))
~gosc23 4-01-2017 9:10
Do skrzyżowania z ulicą Zieloną czy Zielną? Na zdjęciu nr 12 jest Zielna. Swoją drogą ludziom nigdy się nie dogodzi. Szybowcowa nie miała tego "szczęścia", żeby być "popowodziową". O ile dobrze rozumiem intencje wójta, trzeba dla niej znaleźć dofinansowanie z innej puli, będzie robiona.
~zaboberek 4-01-2017 9:32
Jakie to jest pop...ne,żeby obok istniejącej drogi budować od podstaw drugą.Nie mam pretensji do władz Jeżowa,ale do tych z Jeleniej Góry,że nie chcieli się dogadać,w końcu to nie były takie duże pieniądze.
~zenada 4-01-2017 9:39
a co tam rzeka jakas wylala ze gada o jakis usuwaniu skutkow powodzi?? hahahahaha juz wystarczajaco dlugo byles wojtem czas to skonczyc. chociaz tobie to juz i tak starczy tyle czasu na jednym stanowisku. winni sa mieszkancy gminy co wola stare zlo zamiast nowego
~Prezes74 4-01-2017 10:53
ciekawy jestem dlaczego tylu mieszkańców zabobrza spaceruje po tej drodze - skoro władze JG uważały, że im ta inwestycja nie jest potrzebna gdyby to nie było nasz polskie piekiełko to miasto i gmina by się dogadały i wówczas powstała by droga, chodnik, trasa dla rowerów i ławeczki na odpoczynek - ale to chyba w tym kraju nigdy się nie uda bo tu każdy patrzy przez pryzmat własnej kieszeni......
~Prezes74 4-01-2017 10:58
ciekawy jestem dlaczego tylu mieszkańców zabobrza spaceruje po tej drodze - skoro władze JG uważały, że im ta inwestycja nie jest potrzebna gdyby to nie było nasz polskie piekiełko to miasto i gmina by się dogadały i wówczas powstała by droga, chodnik, trasa dla rowerów i ławeczki na odpoczynek - ale to chyba w tym kraju nigdy się nie uda bo tu każdy patrzy przez pryzmat własnej kieszeni......
~wysokie napięcie 4-01-2017 11:01
Małcużyńskiego - domy wzdłuż linii wysokiego napięcia. Tam jest 110 kV czy 220 kV, ktoś wie ?
~do 11:01 4-01-2017 11:39
ja tam nie wiem ale nawet jeśli tylko 110 KV to bardzo ucierpią z powodu pola ektromagn, no ale jak się zajmuje łąki i lasy gdzie popadnie by zalać betonem co popadnie no to mają za swoje
~--.. 4-01-2017 12:31
Szkoda,że na głównych drogach nie ma nowoczesnego oświetlenia jedna wielka ciemnica.Ciekawe jakie to figury tam mieszkają,że takie chody mają.
~erty 4-01-2017 14:51
chyba żadna figura tam nie mieszka,bo kto normalny buduje się w pobliżu słupów wysokiego napięcia
~kjkjk 4-01-2017 16:20
przedłużanie tej drogi do tzw. basenu jest całkowicie niecelowe - tak naprawdę wystarczyło, aby ktoś zadecydował o przedłużeniu jej do kolejnej przecznicy - zyskałoby wówczas 6 domów, dalej jest tylko jedno zabudowanie i jeżeli Jeleniogórzanie chcą chodzić na spacery po równej drodze niech się zwrócą do władz Jeleniej Góry. Za to Gmina Jeżów Sudecki powinna jak najszybciej znaleźć środki na budowę ul. Podmiejskiej do ul. Zielnej
~typowe 4-01-2017 18:48
Zobaczcie ile ulic w Jeżowie Sudeckim jest pokryta asfaltem w całości? ! ? Większość ma asfalt na 1/3 długości, a nawet mniej. Na pytania dlaczego Wójt i jego Pracownicy odpowiadają, że nie będą kładli asfaltu, bo jeszcze wszystkie działki nie zostały zabudowane, co nijak się ma do faktu, iż są tereny mało zabudowane a asfalt leży. Widocznie są równi i równiejsi no i oczywiście Kolesie...
~cyk 4-01-2017 21:15
Prosiłbym jeszcze, aby wzięto pod uwagę położenie tam spowalniaczy bo "mistrzuf kierownicy" tam nie brakuje.
~znawca 4-01-2017 21:19
Przez JG biegnie 220 kV, choć nie wiem czy akurat ta na zdjęciu to 220 czy 110.
~xyz 4-01-2017 22:15
Proszę zrobić ul. Podmiejską aż pod szybowcową
~do 22:15 4-01-2017 22:52
tak i jeszcze pełną zabudowę miejską a nawet na górę szybowcową
~On 5-01-2017 8:14
Cudowny pomysł z tą drogą - stała się znakomitą trasą spacerową dla mieszkańców Jeżowa i Zabobrza III. Można dotrzeć nią pieszo do lasu, dalej, poprzez las, do wyjścia albo na Dziwiszów, albo na Górę Szybowcową.Można dowolnie wybierać sobie trasy spacerowe w pięknej okolicy, z ładnymi landszaftami. Polecam i dziękuję !
~ 5-01-2017 13:25
świetnie. a w samym środku (środku, nie centrum) miasta nadal nie ma normalnej drogi do pracy. Nie wspominając np. o ulicy Nadbrzeżnej.
~Obserwer 5-01-2017 13:28
Czemu w tej brudnej dolinie gdzie powietrze jest ze smogiem . Koło kościołów są piękne mury jest odśnieżone i pozamiatane .W Jeleniej jest wiele miejsc ciemnych ja czarna dziura ludzie latami chodzą dziurawymi lub błotnisto szutrowymi drogami ale tam widać jakaś ważna persona mieszka . Może sam Węzeł już jedna taka genialna droga powstała do nikąd w Cieplicach widzę ze tu druga tamta dla wodnika a TA DLA KOGO? Jak patrzę na inne miasta jako turysta to faktycznie do nas turyści ściągną podziwiać ten skansen Absurdów drogowych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group