Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10543
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Droga z nowoczesnym oświetleniem, ale do połowy

Środa, 4 stycznia 2017, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:19
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Droga z nowoczesnym oświetleniem, ale do połowy
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– W ostatnim czasie za ulicą Małcużyńskiego w Jeleniej Górze położono asfalt na szutrowej drodze prowadzącej w kierunku jednorodzinnych domków i dalej na Górę Szybowcową, ale tylko na połowie tego odcinka – pisze nasz Czytelnik, pan Adam z Zabobrza. – Czy wiadomo dlaczego inwestycję wykonano częściowo i kiedy asfalt położny zostanie do końca? – dopytuje jeleniogórzanin.

Chodzi o ul. Graniczną należącą do gminy Jeżów Sudecki. – Inwestycja ta była realizowana w ramach usuwania skutków powodzi z 2013 roku – wyjaśnia Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki. – Po dwóch latach doczekaliśmy się na dofinansowanie tego zdania (po wsparciu posłanki Marzeny Machałek), ale Wojewoda zakwalifikował nam do remontu tylko 500 metrów drogi. W związku z tym, że jest to trakt spacerowy, uczęszczany przez jeleniogórzan i graniczący z Jelenią Górą, podjęliśmy rozmowy z władzami Miasta by połączyć siły i zrobić całą drogę razem, ale nikt nie był tym zainteresowany. W związku z powyższym musieliśmy zmienić bieg drogi (poprzednia szutrowa biegnie po terenie Jeleniej Góry) oraz wykonać tyle asfaltu, na ile było pieniędzy – dodaje Edward Dudek.

Jak dodaje Artur Smolarek, zastępca wójta gminy Jeżów Sudecki, koszt całego zadania to 621 tys. zł, z czego dofinansowanie to 332 tys. zł. Pozostałą kwotę, w tym 112 tys. zł na osiem lamp solarnych, które stanęły przy drodze, gmina Jeżów Sudecki musiała wyłożyć z własnego budżetu.

- Na tym terenie (po naszej stronie, czyli na terenach należących do gminy Jeżów Sudecki) nie było sieci, dlatego po ustaleniach z inspektorem nadzoru oraz wykonawcą, zdecydowaliśmy się na postawienia lamp solarnych z pięcioletnią gwarancją – mówi Artur Smolarek. – Jest to pierwsza tego typu inwestycja na naszym terenie, dlatego po tych pięciu latach będziemy wiedzieli jak to funkcjonuje i jakie generuje koszty – dodaje wiceszef gminy Jeżów Sudecki.

Niestety, póki co, nie ma nadziei na dokończenie tej drogi w tym roku (od skrzyżowania z ul. Zieloną do byłych basenów). – Czekamy na jakieś kolejne pieniądze z zewnętrznych źródeł i jeśli tylko się pojawią, planujemy dokończyć tę drogę do byłego basenu. Na razie nie realizujemy jednak żadnych inwestycji bez dofinansowania zewnętrznego, dlatego nadziei na dokończenie tej inwestycji w tym roku nie ma i nie potrafię określić kiedy to się zmieni - dodaje Edward Dudek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group