Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11422
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Droga do szkoły ma być bezpieczna

Piątek, 30 sierpnia 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: 112
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego policja jeleniogórska przygotowuje się do akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną szkoły podstawowe i gimnazjalne. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i prewencji sprawdzają w rejonach szkół prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ciągów komunikacyjnych oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch.

- W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach tych szkół, w okolicach których występuje zwiększony ruch pojazdów w czasie trwania zajęć szkolnych. Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci, starszych i młodzieży (po okresie wakacyjnym) w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi – informuje rzecznik KMP w Jeleniej Górze podinsp.. Edyta Bagrowska.


Już od pierwszych dni nauki policjanci będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group