Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8495
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drgnęło za płotem na Kilińskiego

Sobota, 12 czerwca 2010, 8:28
Aktualizacja: 11:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Drgnęło za płotem na Kilińskiego
Fot. TEJO
Za ogrodzonym terenem byłego targowiska, na którym ma powstać kolejne centrum handlowe, od jakiegoś czasu trwa ożywienie.

Wczoraj pojawiły się tam ekipy, które dokonywały pomiarów terenu. Zgodnie z kolejnym już zapewnieniem, prace przy budowie Focus Mallu miały rozpocząć się w czerwcu. Taką obietnicę dostał prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski podczas ostatnich rozmów z inwestorem, czyli firmą Parkdridge.

Czy rzeczywiście po 10 latach zastoju w końcu zaczną się tu prace? Zobaczymy w ciągu nadchodzących tygodni. Teren wciąż budzi sporo emocji. Nie brakuje obaw, że otwarcie w tym miejscu galerii rozłoży na łopatki i tak już kulejący drobny handel przy trakcie śródmiejskim.

Zdaniem szefa Wspólnego Miasta Roberta Prystroma wciąż nierozstrzygnięta jest kwestia kary umownej, jaką inwestor powinien zapłacić miastu za zwłokę w zagospodarowaniu terenu. To półtora miliona złotych.

Samorządowcy uważają, że w ramach tych kosztów spółka zmodernizuje węzeł drogowy przy ulicy Kilińskiego. Zdaniem Prystroma nie jest to zgodne z aktem notarialnym. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec sporów o grunty po byłym targowisku.

Zgodnie z zapowiedziami – o ile latem ruszy budowa – zakupy w nowym centrum będzie można robić już pod koniec 2011 roku. W trzypiętrowym budynku będzie 87 sklepów, między innymi, Zara, Kazar, Ecco, Promod, Reporter, delikatesy Alma, Rossmann, City Spor, CCC, Grycan, Apart, Quaz. Powstanie też parking na około 300 miejsc. Nie będzie kina kilkusalowego. W pierwotnych planach była także budowa hotelu, z którego zrezygnowano.

Do dyspozycji klientów zostanie udostępnione około 300 miejsc parkingowych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group