Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7248
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Drezynowy weekend w obronie kolei

Niedziela, 23 sierpnia 2015, 8:52
Aktualizacja: 8:55
Autor: Org
Region: Drezynowy weekend w obronie kolei
Fot. Organizator
W ostatnie dni wakacji (29–30.08) odbędzie się w naszym regionie impreza, jakiej jeszcze nie było. To "Weekend drezynowy na 3 stacje w Karkonoszach: Karpacz, Kowary, Mysłakowice".

- Impreza ma mieć charakter happeningu kolejowego, którego celem jest nagłośnienie zamiaru likwidacji linii kolejowych w Karkonoszach (linia nr 308 i 340) oraz innych linii kolejowych na Dolnym Śląsku – informują organizatorzy.

Grupa Inicjatywna "Kolej Karkonoska" organizuje tego typu wydarzenia od trzech lat zyskując pozytywny rozgłos w świecie pasjonatów kolejowych. Ostatnio w dniach 3-5 lipca w Karpaczu oraz 15-16 sierpnia w Krzeszowie.

A co się będzie działo w ostatni weekend sierpnia?

Na trzech stacjach, do których będą dowozić autobusy w ramach komunikacji zastępczej, będzie można przejechać się drezyną, wizytę w trakcie imprezy zapowiedzieli kowboje z Western City, na stacji w Kowarach będzie festyn, powstanie tam też kolejowy mural. W Karpaczu zaplanowano m.in. prelekcję nt. historii kolei w Karkonoszach, a w Mysłakowicach, w niedzielę (30.08), odbędą się Dożynkowe Zawody Drezynowe.
Podczas imprezy zbierane będą podpisy pod petycją przeciwko likwidacji linii kolejowych.

Informacje o imprezie można śledzić tutaj: https://www.facebook.com/Pociagiem.w.Gory

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group