Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6103
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dozwolone do lat 18

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 2 maja 2009, 8:36
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2009, 19:44
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Blanka Promirska i Pola Mioduszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach oraz Daria Czyż i Roksana Pyziak z Gimnazjum im. Jana Pawła II, w dniu 1 maja br. prezentowały swoje prace plastyczne na wernisażu wystawy „My młodzi, czyli dozwolone do lat 18” zorganizowanym w Galerii Cztery Pory Roku Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor placówki Anna Kalisz. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. dyrektorzy i nauczyciele piechowickich szkół oraz sekretarz miasta Piechowice Miłosz Kamiński.

Otwarcie wystawy poprzedziła prezentacja multimedialna, która przybliżyła sylwetki czterech młodych artystek od ich słodkiego dzieciństwa. Jak można było się dowiedzieć z informacji, wszystkie autorki prac plastycznych natchnienie czerpały od najwcześniejszych lat z piękna okolicznej przyrody.

Jak wyznała organizatorom wernisażu Pola Mioduszewska, jej talent jest dla niej rzeczą naturalną, po prostu się z nim urodziła. W przyszłości chciałaby zostać informatykiem lub programistą.
Blanka Promirska swój talent odziedziczyła po babci i mamie, które także malują. Dziewczyna oprócz malarstwa lubi sport, a w szczególności biegi. Początki pasji twórczej Darii Czyż to piąta klasa szkoły podstawowej. Roksana Pyziak – jak sama twierdzi – swój talent odziedziczyła po ojcu, a swoją przyszłość wiąże właśnie ze sztuką.

Gimnazjalistki przygotowały swoje prace na wystawę pod kierunkiem Beaty Koneckiej-Kornickiej, artystki malarki i nauczyciela Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. Opiekunem artystycznym dwóch młodszych koleżanek z podstawówki była Jolanta Meres, nauczyciel plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tola 2-05-2009 9:28
Bardzo fajny pomysł! Gratulacje dla Dziewczyn!
~kamkrys1 2-05-2009 21:50
Czy dziewczynki piły szampana? Ojojoj Podoba mi się inicjatywa, mądre malarki i mądrzy nauczyciele. Chętnie obejrzałabym wystawę tylko nie mam czasu jechać do Piechowic. Może spróbujecie ponowić ją w Jeleniej Górze, np. w BWA. Przyjrzałabym się stylowi jaki reprezentują dziewczyny. Pozdrawiam
~Obecny 2-05-2009 23:07
Nie, nie. Bohaterki wrnisażu piły...sok jabłkowy. Zresztą jak wszyscy obecni na imprezce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group