• Środa, 24 lipca 2019
  • Godz. 9:28
  • Imieniny: Kingi, Krystyny
  • Czytających: 5349
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dowody do wymiany

Wiadomości: Polska
Czwartek, 29 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:14
Autor: konrad
   Od pierwszego stycznia ważność tracą dowody osobiste wydane do końca 1991 roku. To kolejny etap wymiany starych i łatwych do podrobienia "zielonych książeczek". I jak zwykle największy tłok w jeleniogórskim wydziale spraw obywatelskich, jest w ostatnie dni roku.

         Jak mówi naczelnik wydziału, Krystyna Chyczewska, na nowy dokument, plastikową kartę identyfikacyjną trzeba czekać około trzech tygodni.
Do wypełnionego wniosku należy dołączyć dwa zdjęcia oraz świadectwo urodzenia, jeśli wnioskodawca nie urodził się w Jeleniej Górze. Trzeba też zapłacić trzydzieści złotych w kasie urzędu. Niestety, nowe dowody osobiste nie są już tak praktyczne, jak stare książeczki, gdzie można było zmieniać adres zamieszkania, czy stan cywilny. Teraz przy zmianie adresu czy stanu cywilnego należy wymienić plastikową kartę, która ważna jest dziesięć lat. Każda wymiana kosztuje kolejne 30 złotych.

         W przyszłym roku stare dowody osobiste muszą wymienić ci którym wydano je do końca 2000 roku. Lepiej więc nie czekać na ostatnią chwilę i czekać w kolejkach przed drzwiami urzędu, a złożyć wniosek szybciej, może nawet w styczniu nadchodzącego, 2006 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Matysiak 29-12-2005 21:21
Witam, nie wiem komu zalezy na sianiu fermentu wśród posiadaczy starych (ważnych) dowodów Osobistych. Z całą odpowiedzialnością pragnę poinformować Państwa iż podawany w mediach i przez urzędników termin ważności "do końca roku" jest terminem tylko porządkowym i nie ma żadnej obawy że nasz dotchczasowy dokument tożsamości utraci ważność. W tym miejscu pragnę zaznaczyć iż Dowody Osobiste są ważne do końca 2007 roku i powyższe wynika z Ustawy. Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group