• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 17:01
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 5633
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dotyk wiatru okiem Waldemara Grzelaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 listopada 2018, 7:51
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2018, 10:09
Autor: Manu
Fot. BM
“Dotyk wiatru” to tytuł wystawy fotografii, którą otwarto w ubiegły piątek (16.11) w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. Autorem wszystkich prezentowanych na wystawie zdjęć jest Waldemar Grzelak.
- Autor (laureat wielu nagród) dzisiejszej wystawy stał się rozpoznawalny w środowisku artystycznym jako twórca niezwykłych obrazów fotograficznych. Jego oprawione w imitujące stare, zabytkowe ramy, przypominają niekiedy malowane na płótnie dzieła dawnych mistrzów – tak bliżej przedstawił Waldemara Grzelaka i jego dokonania dyrektor muzeum Stanisław Firszt.

“Dotyk wiatru” to kolejna odsłona kontynuowanego od lat cyklu wyobrażającego otaczający świat. Jak mówił sam Waldemar Grzelak, jest to próba skoncentrowania się na analizie żywiołu powietrza, jakim jest wiatr, ale nie w kontekście przedstawienia gwałtownej działalności sił natury, a raczej skupienia na ich niezauważanej na co dzień relacji z ziemią i czasem.

- W latach 70. XX wieku zachwycił mnie urok wydm. Urzekła mnie ich uboga paleta barw z dominującym błękitem nieba i żółtym piaskiem oraz zaskakująco perfekcyjnymi strukturami i fakturami bliskimi realistycznemu malarstwu – pisze w katalogu wystawy Waldemar Grzelak. Fotografią zajmuje się od roku 1967. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Dolnośląskim i Stowarzyszenia Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich „Nowy Młyn” – Kolonia Artystyczna w Szklarskiej Porębie. Interesuje go szczególne miejsce spotkania dwóch żywiołów - jedyny w naszej szerokości geograficznej krajobraz pustynny na brzegu morza w okolicach Łeby.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
876
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group