Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3197
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Dotacja na wymianę „kopciuchów”

Czwartek, 26 września 2019, 11:07
Autor: WAC
Karpacz: Dotacja na wymianę „kopciuchów”
Fot. WAC
Do 15 listopada mieszkańcy Karpacza mogą składać do tamtejszego Urzędu Miasta wnioski o dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na nowe, ekologiczne piece.

Do programu "Ograniczenie niskiej emisji pochodzącej z lokalnych źródeł ciepła na terenie Gminy Karpacz" mogą przystąpić osoby, które w roku 2017, 2018 oraz 2019 dokonały w budynkach lub lokalach mieszkalnych wymiany źródeł ciepła. Program nie dotyczy nieruchomości wykorzystywanych sezonowo, np. domów letniskowych oraz budynków w budowie.

Warunkiem niezbędnym do objęcia zadania dofinansowaniem jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła w nieruchomości, zasilanych paliwem stałym za wyjątkiem: pieców kaflowych jako akumulacyjnych przy ogrzewaniu elektrycznym, pieców przedstawiających wysokie walory estetyczne, pieców objętych ochroną konserwatorską. W powyższych przypadkach konieczne jest odłączenie pieca od przewodu kominowego.

Dotacja z budżetu gminy może być udzielona w wysokości do 50 procent udokumentowanych, poniesionych kosztów kwalifikowanych na zadanie, w maksymalnej wysokości dla domu jednorodzinnego – 10 tys zł, dla lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym – 7 tys zł. W przypadku wspólnej kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny, limit kosztów określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych lokali mieszkalnych - jako iloczyn tej liczby i kwoty – 4 tysiące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
5
38%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group