Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8604
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dostał ataku, pomogli strażnicy

Czwartek, 14 lutego 2013, 9:55
Aktualizacja: 10:03
Autor: 112
We wtorek (12.02) dyżurny Straży Miejskiej w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o problemach z pasażerem w autobusie MZK. Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 11.00 przy ulicy Wincentego Pola (zatoka MZK przy przejściu podziemnym).

- Przybyli na miejsce strażnicy ustalili, że 43-letni mężczyzna ma atak epilepsji – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy oraz wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na karetkę chory przeszedł kolejny atak. Został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia – dodaje rzecznik.

Jak udzielić pomocy osobie, która ma atak epilepsji? Należy ułożyć ją na boku, by uchronić przed zakrztuszeniem się (jeśli nie jest możliwe ułożenie chorego w tej pozycji, pozostawić na plecach), ochronić szczególnie głowę i kręgosłup przed okaleczeniem o okoliczne przedmioty, rozpiąć pasek, kołnierz koszuli, aby ułatwić oddychanie.

Nie należy powstrzymywać na siłę drgawek, wkładać czegokolwiek między zęby, szczególnie nic twardego. Nie wolno też otwierać siłą zaciśniętych szczęk. Nie należy też niczego wkładać pod głowę (koca, poduszki, kurtki itp.) – grozi to zapadnięciem się języka i utrudnieniem oddychania, nie wolno niczego podawać do picia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
495
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group