Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6256
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dorwali wandali, straż ich wypuściła

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 listopada 2008, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 listopada 2008, 8:19
Autor: Mar
Fot. Mar
Pseudografficiarze to największa zmora uzdrowiskowej dzielnicy miasta. Chuligani nie odpuszczą nawet obiektom sakralnym. W Cieplicach wszyscy domyślają się, kto niszczy im domy. Kłopot z namierzeniem bezkarnych łobuzów mają stróże prawa, choć podano im przestępców jak na tacy. Nikt nie wie, dlaczego do dziś są na wolności. Sprawą zajął się prokurator.

Na początku listopada wandale przepuścili kolejny szturm na uzdrowisko. Kilka nocnych godzin wystarczyło, żeby wataha bezmózgowców zniszczyła tablice zamontowane przez zarząd zdroju, część ścian niedawno wyremontowanego sanatorium oraz wystawę zakładu fotograficznego.

– Nie wierzę, aby policja nie mogła ustalić, kto kryje się pod ksywką „Miki” – słyszymy rozmowę człowieka z zakładu fotograficznego, którego witryna została pobazgrana ręką wandala.

W uzdrowisku mieszkańcy załamują ręce w bezsilności. Ich dzielnica wygląda jak nowojorski Bronx w miniaturze: zamiast czystych elewacji i ładu, tak potrzebnego do budowania dobrego wizerunku zdroju wśród kuracjuszy, są elewacje upstrzone bazgrołami i wulgaryzmami. Ciepliczanie wytykają bezradność policjantom i strażnikom miejskim. Co ciekawe, posterunek policji w Cieplicach znajduje się właśnie na placu Piastowskim, w centrum działań łobuzów. Niewiele sobie z tego robią.

Tymczasem mieli okazję, aby położyć kres poczynaniom bandy zwyrodniałych młodych ludzi. Dwóch wandali złapał kilka tygodni temu kościelny parafii ewangelicko-augsburskiej, kiedy zobaczył jak ośmiu młodych ludzi, stojąc jeden drugiemu na ramionach, zamalowywało bohomazami jeden z filarów zabytkowej świątyni Zbawiciela.

Chwilę później w pobliżu pojawił się patrol straży miejskiej, który przejął wandali i po wysłuchaniu relacji kościelnego poinformował go, że młodzi ludzie poniosą konsekwencje.
– Zezłościłem się kolejnym aktem wandalizmu jakie praktycznie codziennie dotykają nasz kościół – wyjaśnia proboszcz parafii ksiądz Wiesław Suchorab. – Ponieważ tym razem złapaliśmy sprawców za rękę i na gorącym uczynku, pomyślałem, że w końcu zobaczą, że niszczenie elewacji prawie 300-letniego zabytku nie jest bezkarne.
Proboszcz, spokojnie czekał na dokument informujący o wszczęciu dochodzenia. Po kilku tygodniach poczuł się zaniepokojony zupełną ciszą wokół sprawy.

– Zadzwoniłem do straży z pytaniem co się dzieje z młodymi wandalami – opowiada ksiądz Wiesław. – Pani, która odebrała telefon, długo sprawdzała, a później powiedziała, że nie ma żadnego śladu w dokumentach o zatrzymaniu młodych ludzi za niszczenie elewacji. Powiedziała, że zatrzymani mogli być przekazani policji i ona to jeszcze sprawdzi. Zadzwoniłem po kilku dniach ponownie i usłyszałem to samo: nie ma nic w dokumentach.

Proboszcz napisał pismo ze skargą na bezczynność funkcjonariuszy, ich obojętność na niszczenie cennego, cieplickiego zabytku. Pierwsza reakcja na skargę była jednak dla proboszcza zaskoczeniem. – Któregoś dnia przyszło do mnie dwoje strażników, kobieta i mężczyzna i zaczęli ponownie pytać jak to było, czy wszystko dobrze pamiętam i czy na pewno dwóch wandali przekazaliśmy straży miejskiej, a nie policji – mówi ksiądz Suchorab. – Pytali czy mój kościelny nie pomylił ich mundurów z mundurami policji. Powiedziałem, że pan Andrzej na pewno wiedział komu ich przekazuje, skoro po kilku chwilach powiedział mi: ma ich straż miejska.

To zdarzenie było jak przelana czara goryczy. Od wielu lat kościół ewangelicki i jego otoczenie jest niszczone przez młodzież. Jak mówi proboszcz, najgorsze są weekendy, kiedy do otwartego do 23 sklepu naprzeciwko kościoła przychodzą spragnieni. Często spożywają na miejscu, na placu którego właścicielem jest parafia.

– Już kilkakrotnie mówiłem prezydentom miasta, że postawię ogrodzenie i po 18 będę zamykał przejście przez kościelny plac – tłumaczy proboszcz. – W tym miejscu notorycznie łamana jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości, a patroli policyjnych ani strażników wieczorami nie uświadczysz. Zwracam uwagę młodym bujającym się na łańcuchach otaczających plac, żeby ich nie niszczyli bo zadzwonię po policję. Słyszę wtedy – niech ksiądz dzwoni, co nam psy zrobią? Podobnie jest z przejściem obok głównego wejścia do kościoła. Aleja jest zagrodzona łańcuchem, ale nikt nie respektuje zakazu przejścia. Gdy zwracam uwagę słyszę wyzwiska i obelgi.

– Po przejrzeniu dokumentacji stwierdziłem, że mogło dojść do zaniechania czynności służbowych wobec wandali – wyjaśnia komendant straży miejskiej w Jeleniej Górze, Jerzy Górniak. – Złożyłem w jeleniogórskiej prokuraturze wniosek o sprawdzenie, czy mogło do takiego zaniechania dojść. Do momentu zakończenia prac przez prokuratorów nie będę więcej mówił na ten temat.

Niewątpliwie nie było trudno ustalić, którzy funkcjonariusze pełnili służbę w Cieplicach 22 lipca. Czym się kierowali puszczając wolno wandali, na razie nie wiadomo. Może zaimponowała im sprawność i fantazja młodych. Ośmiu „malarzy” stojących jeden drugiemu na ramionach to widok jak z cyrku. Szkoda, że młodzi nie spróbowali lepiej wykorzystać swoich akrobatycznych umiejętności.

Bydło nie ludzie
Gdy wyszedłem z proboszczem obejrzeć chaotyczne „malunki” na kościelnym filarze, obok przechodziła prawdziwa procesja, młodych i starszych nic sobie nie robiących z łańcuchów przegradzających ścieżkę. Ksiądz Suchorab w pewnym momencie spytał się młodą dziewczynę i chłopaka, czy wiedzą, że tutaj nie ma przejścia. Dziewczyna powiedziała – wiem, ale zawróciła i obeszła kościół. Natomiast młodzian w założonym kapturze powiedział sp.... łysy ch..... u siebie jestem, to moje podwórko. A do mnie zwrócił się: – Zrób zdjęcie mojej d..... Jego koledzy stojący na placu Piastowskim pokazywali nam z oddali podniesione ręce z środkowym palcem. – Tak prawie zawsze kończy się zwracanie im uwagi – mówi ze smutkiem proboszcz.
Marek Komorowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~zorientowany 16-11-2008 8:14
może sprawdzić u źródeł i ... choćby u prokuratora, a potem pisać, że Pan Kościelny kogoś przekazywał straży miejskiej... tak dla przyzwoitości pozdrawiam
~Tee 16-11-2008 8:23
Nic dodać nic ująć... Ręce opadają... To po co nam taka straż miejska... Jeżeli tylko do zakładania blokad na koła samochodów, to miasto może sobie ją darować...
~ 16-11-2008 8:41
Jak komus sie uda cos ustalic wyglad/ wiek / nazwiska/albo nawet uda sie zdjecia zrobic to trzeba ich tozsamosc podac do publicznej wiadomosc. a Kare neich poniosa rowniez rodzice za niedopilnowanie gowniarzy w czasie gdy powinni dobranocke ogladac:) Mysle ze odnowienie elewacji i 1 miesiac prac publicznych powinno nawrocic tych graficiarzy z koziej palki . No tak tylko trzeba wstac wieczorem z fotela i opuscic cieply komisariat:D A to baaaardzo trudne lepiej spisac 2 pijaczkow i wyrabiac norme:D:D:D
~Tee do zorientowanego 16-11-2008 8:44
Jeżeli straż miejska nie przekazała tego do prokuratury to tam nie będzie śladu, więc jak to sprawdzić?
~JG 16-11-2008 9:04
Mam nadzieję że ksiądz nie odpuści tematu. To naprawdę są jaja.Gnojki jawnie wciągają browary w okolicy kościoła,smarują ściany,drą mordy .Straż miejska gubi wandali złapanych na gorącym uczynku i nikt nic niewie-normalnie tumany!! A posterunek policji 50m dalej. Wystawczył by patrol co godzinę.A może to ośmu policjantów z pobliskiego posterunku smarowalo ściany i dlatego sprawa ucichła ,i jeszcze z księdza chcą zrobić d...la!! Ludzie........!!!! co to za kraj....!! pozdrawiam.
~tylko_tyle 16-11-2008 9:11
Straż Miejska jest do niczego. Zdarzyło się pewnego razu, że poprosiłem Straż o interwencję bo sąsiad całymi dniami "umuzykalniał' otoczenie głośną muzyką typu ,umc, ummc. puszczaną z domu i na zmianę z samochodu pod domem. Nie dość ,że powiedzieli kto się skarży to zaproponowali ,żebym sam sprawę skierować do sądu a oni mogą być świadkami. A wystarczyło zwrócić uwagę i ostrzec "melomana" co grozi za zakłócanie ładu
~ 16-11-2008 10:11
Miki!! hahah! jak coś to Ćmiki...
~Sławek 16-11-2008 10:43
Powiem tylko tyle : Jelenia Góra ( w tym Cieplice ) to miasto psich odchodów , pijanych gówniarzy i mocherowych beretów. Mało jest tak brudnych i zaniedbanych miast jak jelonka. Policja jest do łapania kierowców na obwodnicy a straż miejska od blokad na kołach. Na Zabobrzu patrol widzi się od święta i to jadący samochodem. Więc ich reakcja na ewentualny akt wandalizmu będzie zerowa. Straży miejskiej nie widziałem ze dwa lata. Nie uważam , że policja i straż nie maśrodków do zatrzymywania gówniarzy - d...li - b...ków. Po prostu nie ma dobrej woli i chęci. Pan prezydent Obrębalski i rada miejska też nie wykazuje woli - żadnej. Tak złego prezydenta to Jelonka chyba nigdy nie miała. Nawet Kusiak był lepszy. Nie wierzę , że władze miasta nie są sobie w stanie poradzić z małolatami - d...lami. Wspólne działanie policji ze strażą miejską przyniosło by szybkie rezultaty gdyby wystawili te swoje tyłki z komisariatów i samochodów. Ale po co ..........prawda panowie i panie policjantki i strżnicy. Po co się narażać......Lepiej zgrywać twardzieli wobec kierowców !!!
~-/- 16-11-2008 10:44
Nasi drodzy Radni powinni podjąć taka uchwałę ,która w końcu rozwiązała by straż miejska w Jeleniej Górze ,a pracowników przeniosła w szeregi Policji. Z korzystali by na tym wszyscy, my mieszkańcy podwójnie bo zmniejszyły by się wydatki na utrzymanie tej nieopłacalnej i niej udolnej służby ,a zyskalibyśmy nowych stróżów prawa.Wiadomo Policja może więcej niż taka straż miejska.Ponadto nie od dziś wiadomo ,że w straży miejskiej dzieje się nie dobrze ,ostatnio mieliśmy tego dowody / strajk tych służb /.Z rozwiązaniem tych służb nasi włodarze mieli by załatwioną sprawę z mianowany panem komendantem.
~Zły 16-11-2008 11:01
I to wszystko a nasze pieniądze... I nech nikt nie mówi że nie wolno gówniarzowi połamać ręki samemu, bo tak nie wolno !!!!!!!!!!!
~ 16-11-2008 11:28
policja ostatnio patroluje cieplice jak opetana, i wcale sie nie grzeja na komisariacie. a to ze oni nic nie widza to juz inny problem...
~hm 16-11-2008 11:28
8 ludzi jeden na drugim, to ten na dole musiałby dźwigać pół tony- niemożliwe
~do tee, sławka i ... 16-11-2008 11:41
tee - naucz się rozumieć to co czytasz oddali do prokuratury Sławek - nie denerwuj się i nie pień bo zjadasz litery ... ukarali Cie czy co? na marginesie, WEDŁUG GAZETY POLSKATIMES STRAŻ MIEJSKA W JELENIEJ GÓRZE ZAJĘŁA DRUGIE MIEJSCE PO DZIERŻONIOWIE WYPRZEDZAJĄC WROCŁAW OŁAWĘ CZY KŁODZKO o czymś to świadczy, ale co to dla wiecznych krytykantów SM w Jeleniej Górze z których co najmniej kilku wywodzi się z tej formacji zajmując się teraz czym innym w tym pisaniem bzdur pozdrawiam i odsyłam do http://www.polskatimes.pl/gazetawroclawska/stronaglowna/57233,straznik-blizej-mieszkanca,id,t.html
~bolass 16-11-2008 12:10
~Tomy M. 16-11-2008 12:27
Straż miejską należy ZLIKWIDOWAĆ, jeżeli ustawa na to nie pozwala to maksymalnie ograniczyć jej finansowanie. Pieniądze lepiej przeznaczyć na inne cele. Jelenia Góra to tragedia, powie Wam to każdy przyjezdny. To jest 100 tys miasto i nie ma tutaj NIC : nie ma ZOO, nie ma parku rozrywki wesołego miasteczka, nie ma kina z prawdziwego zdarzenia, nie ma ani jednego krytego basenu, itp. itd. Czy ktoś zarabia na tym że tutaj nic nie ma ? TAK! Zarabiają markety ... z braku innej rozrywki ludzie w weekendy włóczą się po nich. Młodzież z biednych dzielnic takich jak Cieplice, Sobieszów itp. odległych od marketów nie ma co robić, więc maluje bzdury na elewacjach.
piipi 16-11-2008 12:27
~Pan Koscielny ma dobry uklad z NAJsprawiedliwszym,a on juz na pewno wszystko widzi.~Dobrze jest miec dobrego Pana Koscielnego.
~Tropiciel 16-11-2008 12:52
Od zawsze twierdzilem ,ze straz miejska to kosztowne nieporozumienie ,aby ich "trzymać" na spolecznych pieniadzach przecież to jest niemrawa , niezaradna formacja i bardziej przypominająca blaznow w dzialaniu.A w Policji pownny zajść daleko idące zmiany personalne calego trzonu , bo obecnie z nich i posiadanych chęci i fachowośći nic nie będzie zwlaszcza w obowiązkowych efektach pracy , bedą sobie robić kpiny ze spoleczeństwa a wandale i chuligani dalej będą dewastować a policjanci na posadach będą pobierali tylko pobory i inne nalezności. Na zachodzie [unii]wystarczy że ktoś się poskarży policjantowi że np. pokazal jemu palec ,wówczas palcowy ma ogrome klopoty i tam nie ma przelewek !, u nas w takiej sytuacji policjant nawet rączką nie ruszy aby .... itd. To co sie dzieje z tymi bezkarnymi ka...liami , wandalami to nie mieśći sie w glowie !!! zwlaszcza w kontekście dzialań policji. !! Skanaal to za male okraślenie.
~nakatomii do sławek 16-11-2008 12:57
miasto jak kazde inne tylko ze nie kazde jest tak pieknie polozone jak nasze.....miasto to rowniez ludzie ktorzytu mieszkaja,ty swoja lige i przynaleznosc okresliles wiec wypada mi tylko wspolczoc........
~dsasdsa 16-11-2008 13:24
Całe zło w cieplicach to wina jedynie policji!!! wszystkie "złe" dzieci to też wina policji!!! brak wychowania i wszechobecna agresja małolatów to zaś wina komendanta Wałczyka, pjaństwo na ulicach, w lokalach, w domach to zdecydowanie nieudolność dzielnicowych, graffiti na kościele czy innych budynkach to zaś wina lenistwa dyżurnych komendy, rozboje, gwałty, pobicia, kradzież to wina jednego patrolu zasuwającego (jak oni w ogóle tak mogą!!!!!) w radiowozie. Zresztą gdyby nie policja to w Ciplicach była by sielanka! Wiecie zauważyłem, jedną małą tendencję: w Polsce gdy cos się źle dzieje, staramy sie zrzucić odpowiedzialnośc zbiorową na jednostkę, - a niech ma! Gdy dzieje sie cos złego, to najlepiej zrzucić wine na policję ale nie dostrzega sie tego że bezpieczeństwo tu czy na zabonrzu tworzymy my sami. Przechodzimy obojętnie wokół pijącegoi nielata, klnąc pod nosem gdzie są odpowiedzialne za to słuzby? Jezeli chcemy czuć sie bezpiecznie to pracujmy na to wspólnie a nie stawajmywrogami wobec wszystkich i każdego. Popatrzmy na samych siebie, dostrzezmy błędy i oceniajmy - najpierw siebie a potem ....
~Baca 16-11-2008 13:26
~wie39 16-11-2008 14:14
Rozwiązać Straż Miejską-najwyższy czas-nic nie robią tylko jeżdżą sobie służbowymi samochodami na kosz t podatników.I najbardziej lubia robic to co policja-drogówka-TYLKO NIE TE KWALIFIKACJE.Ludzie mówią że komu nie chce się pracować uczciwie-to idzie do straży miejskiej.Władze Jeleniej óry powinny zlikwidować tą formacją nikomu niepotrzebną
~ 16-11-2008 14:23
~jelgór 16-11-2008 14:27
8 ludzi, tak- to niemożliwe, góra 3 (wtdy najwyższy pisze na poziomie 5 metrów), choć i to jest wyczyn logistyczny- ten na dole musi z przyklęku wtsać dźwigając dwóch na sobie (150 kg), tamci muszą mieć poczucie równowagi (a po alkoholu to niełatwe), by nie odpaść od ściany- a potem to samo w drugą stronę- chętnie bym to zobaczył (choć zabytku rzecz jasna szkoda)
~jaro do wszystkich 16-11-2008 14:33
Zanim przejedziecie się po Straży Miejskiej proponuję zaczekać na wynik postępowania prokuratorskiego.Nie ma takiej możliwości ,żeby zwolnić osoby podejrzane ot tak ..po prostu.Straż Miejska to instytucja ,która funkcjonuje podobnie do Policji.Każda interwencja jest odnotowywana w notatniku służbowym.Jeśli to była Straż (w co szczerze wątpię) to na pewno został jakiś ślad po tym wydarzeniu.Bardziej spodziewam się ,że panu kościelnemu pomyliły się służby.Nikt w SM nie zaryzykowałby zignorowania takiej sprawy.
~Tee 16-11-2008 14:43
Do postu z 11:49: Nie martw się, umiem czytać. Z artykułu wynika, że kościelny interweniował w sprawie graffiti do straży miejskiej. Dalej jest taki tekst: "Niewątpliwie nie było trudno ustalić, którzy funkcjonariusze pełnili służbę w Cieplicach 22 lipca. Czym się kierowali puszczając wolno wandali, na razie nie wiadomo.". Do tego tekstu onosi się mój komentarz. Czy strażnicy miejscy pełniący podczas tej interwencji spisali dane tych wandali i czy TĘ sprawę oddali do prokuratury. Jeżeli tak by było, to w Straży Miejskiej byłaby KOPIA TEGO ZAWIADOMIENIA O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA, WYKROCZENIA PRZEZ WANDALI. Jeśli tej kopii zawiadomienia nie było to znaczy, że sprawa ukarania WANDALI do prokuratury nie była oddana. Mój komentarz nie dotyczył badania przez prokuraturę wniosku komendanta o ściganie jego własnych podwładnych.
~do Tomy M. 16-11-2008 14:45
Zlikwidować to należałoby ciebie.Jeśli wg. ciebie brak zoo ,parku rozrywki,wesołego miasteczka czy kina to wina Straży Miejskiej to ja ci głęboko współczuję.Rozumienie związków przyczynowo-skutkowych to na pewno nie jest twoja mocna strona.
~do wie39 16-11-2008 14:49
Ty się osiołku zdecyduj: albo SM nie chce się robić albo są nieuczciwi.Biorąc pod uwagę jak piszesz powinno się zlikwidować twoją szkołę bo wygląda na to że jak komuś nie chce się uczciwie uczyć to wybiera szkołę którą ty skończyłeś(o ile ją skończyłeś)
~freju 16-11-2008 14:51
Pomalowali fotofrejke :<
~Tee do postu z 11:41 16-11-2008 14:58
Może nie uogólniaj, że jestem w ogóle przeciwko służbom mundurowym. To jest fragment mojego postu pod artykułem z 3.11.2008 Banda wandali niszczy uzdrowisko: "Trzeba i PATROLI straży miejskiej i policji, ale trzeba też WSPÓŁPRACY MIESZKAŃCÓW TYCH ULIC, gdzie są te napisy sprayem. Nie wierzę, że nikt z mieszkańców nic nie widział w momencie dokonywania tych malunków. (...) Jak coś takiego widzicie, to w tym momencie zgłoście to na policję, a nie po fakcie. A jak nie będzie reakcji to wtedy możecie mieć pretensje do policji.". I KOŚCIELNY ZGŁOSIŁ FAKT NISZCZENIA ELEWACJI DO STRAŻY MIEJSKIEJ W MOMENCIE JEGO DOKONYWANIA. A JAK NIE BYŁO REAKCJI (WYPUSZCZONO WANDALI WOLNO) TO MAMY PRAWO MIEĆ PRETENSJE DO STRAŻY MIEJSKIEJ.
~kmam 16-11-2008 15:42
do 16-11-2008 11:28 | ~: albo policjanci powinni skorzystać z porady okulisty albo ty...
~wierzba 16-11-2008 15:57
Dzisiaj ok. 13. 00 widziałam trzy baby w srednim wieku (wracające pewnie z giełdy), które przechodziły okrakiem przez ogrodzenie koło kościoła ewangelickiego. Żenada! Dają przykład, a pewnie kłapią dziobami jaka to młodzież zła. Ciekawe czy ta bazgrząca chołota smaruje też po swoich domach?
~Ha 16-11-2008 16:16
SM z jeleniej 2 gie miejsce ale pod wzgledem interwencji na jednego straznika. Jezeli takie interwencje jak przy tym grafiti na kosciele sa liczone to dawno SM z Jeleniej powinna byc na 1 miejscu ;)
~s. 16-11-2008 16:20
Uważam, że sprawdzić kto miał wtedy patrol to 5 minut roboty. Jezeli nie można ustalić, to już poważniejsza sprawa.
~gracy 16-11-2008 16:28
i juz chcieli zwalić na Policje !!!!!!!!!!!!!!!!
~do wierzby 16-11-2008 16:48
pewnie ze smaruja
~Wrocław 16-11-2008 17:43
"nowojorski Bronx w miniaturze", "bydło, nie ludzie", "wataha bezmózgowców"... Ot, cała Jelenia Dziura...
~do Sławek 16-11-2008 17:44
Rozumiem że ty jesteś tym jedynym sprawiedliwym pośród psich kup,pijanych gówniarzy i moherowych beretów.Jak słyszę wypowiedzi takich ignorantów jak ty to słabo się robi.Okazuje się że nasz drogi Sławuś to czołowy specjalista od bezpieczeństwa publicznego w mieście.Tobie się kolego wszystko nie podoba :Policja ,Straż Miejska ,prezydent miasta.Jesteś chory na nienawiść.Typowy przedstawiciel pisowskigo elektoratu
~kmam 16-11-2008 18:18
do ~do tee, sławka i ...: Nas mieszkańców nie interesują rankingi, tylko efekty. A efekty są takie, że na ulicach miasta jest brudno, niebezpiecznie, co krok żebrak , pijak, narkoman. No i graficiarz, a co najmniej efekty ich "pracy".
~ 16-11-2008 18:24
do ~dsasdsa: nie wiem czy to zauważyłeś - ale my na to płacimy!!! I skuteczne działanie może by w końcu oduczyła niewielką garstkę chuliganów od rządzenia miastem. Bo teraz nie radni-bezradni rządzą tylko właśnie te pijane małolaty, bezmózgowce.
~Jest już bardzo źle! 16-11-2008 18:25
Ostatnio widziałem jak czworo policjantów z zadowolonymi minami przekazywało sobie kilkunastoletniego chłopca. Prawdziwi bohaterzy! Aż 4-ch na małego knypla. Statystyka skokowo rośnie. Zadanie wykonane. Serce rośnie. Sama radość, jak się obserwuje naszych dzielnych, bohaterskich chłopców w takiej akcji!. A tak już bez ironii, to państwo jest w rozkładzie, skoro wszyscy odpowiedzialni za przestrzeganie prawa olewają go i nie boją się odpowiedzialności! Jest już niestety bardzo źle. Nigdy takiego bezczelnego nieróbstwa i lekceważących działań służb porządkowych nie było!
~kmam 16-11-2008 18:34
do ~jelgór:to jest możliwe. O ile wyobrazisz sobie ich nie w pionie tylko w poziomie. A tu prawdopodobnie chodziło o to że w grupie ośmiu bezmózgowców , jeden wszedł na ramiona drugiego i udawał że razem mają cały mózg.
~do autora artykułu 16-11-2008 18:42
Może kierując się rzetelnością dziennikarską warto byłoby tytuł artykułu zaopatrzyć w znak zapytania?
~Paweł D. 16-11-2008 18:43
Niech proboszcz wystawi straży miejskiej rachunek za zniszczoną elewację, nie dopełnili obowiązków to niech płacą.
~Tee 16-11-2008 19:14
do "Jest już bardzo źle": A Ty myślisz, że te napisy to robią czterdziestoletni faceci?
~Tee do Jelgór 16-11-2008 19:22
Nie zastanawiaj się jak to możliwe, że aż ośmiu. Patrz na efekt końcowy. Pewnie jeden stał na ramionach dwóch a pozostali w w piątkę ubezpieczali. Napisy są wysoko nad głową człowieka pokazującego je na zdjęciu. Właśnie taka jakby jeden stał na ramionach dwóch, lub inna wersja piramidy, na dole trzech, nad nimi dwóch, a nad nimi jeden. Z drabina strażacką to tam raczej nie chodzili, bo za dużo zachodu dla łebków. I dlatego nie uciekli od razu, bo musieli jakoś zejść jeden z drugiego.
~Maślana 16-11-2008 20:30
Zlikwidować Straż Miejską !!!!!!!!!!! Mam nadzieję że tak się stanie. Na ich miejsce większa liczba Policjantów takich którzy wiedzą za co biorą kasę.
~jelinek 16-11-2008 21:25
W tym miejscu jest odpowiedź na pytanie o przyczynach braku bezpieczeństwa publicznego. Straż miejska, policja, organy adinistracji lokalnej wykazują więcej toleranci dla osób łamiących prawo a poszkodowanego /jako uciążliwego dla władzy/ traktują jako "ofiarę losu"
~Jan z Cieplic 16-11-2008 21:26
o nie , Jelogórzanie !. To nie wina policji i nie nieudolność strażników . To wina NAS WSZYSTKICH !. Księży , radnych , kolejnych prezydentów , pseudobiznesmenów i wielu innych ludzi i instytucji tego miasta . To oni winni są temu , że młodzież naszego miasta / ta mniej zamożna / wręcz skazana została na ulicę !. I to jest ich / słuszny / głos rozpaczy i buntu . Czy naprawdę tak nasyconej biznesm aglomeracji nie stać na kilka niekomercyjnych propozycji dla młodzieży ?!.Cóż po drogich wyboistych cieplickich brukach , kosztownych elewacjach i innych inwestycjach ? . Wszystko zasadne , ale nie kosztem młodych !!!.
~Sławek 16-11-2008 21:35
Do WSZYSTKICH , którzy mnie krytykują ...np do tee i innych. Nie interesuje mnie które miejsce w rankingu zajęła jeleniogórska SM czy policja. Interesuje mnie to ,że za moje ( nasze ) pieniądze między innymi , jest utrzymywana SM i policja i za moje ( nasze ) pieniądze wyremontowane zostały np .Cieplice. I tyle ...........
~Tee do Sławek 16-11-2008 21:59
A gdzie to ja niby Ciebie krytykuję???? Akurat dzisiaj moje uwagi krytyczne dotyczą głównie straży miejskiej, a jeden jest do Jelgóra i dotyczy możliwości ustawienia 8 osób w piramidę. Przeczytaj moje posty od początku to się dowiesz. I nie ma w nich mowy o rankingu straży miejskiej.
~czytelnik 16-11-2008 21:59
opiszcie jak ta piramida stała- może powinni cyrk otworzyć, akrobaci
~on 16-11-2008 22:17
Zabawne jest to, że to nie Straż Miejska rozmawiała z kościelnym..i to nie oni zatrzymali tych graficiarzy...pan kościelny rozpętał aferę.Ciekawe czy wtedy półgłówki w rodzaju Sławka uderzą się w pierś .
~Siwy 16-11-2008 22:25
Widac ze straz miejscka zamaist karac te mendy spoleczne to ich wypuszcza na wolnosc! Co oni boja sie ich!? Wysokie kary wiezienia za takie cos to moze im sie oechce. No i wiecje patroli bo czy to w Cieplicach czy w centrum to strach wyjsc na ulice bo gnojki popija i jak jest i ch kilku to mysla ze sa niewiadomo kim i kazdego by chetnie skopali. Wstyd!
piipi 16-11-2008 22:48
.do - [~Maslanka..]...a z Ciebie maslo zrobic !!.~A kysz,a kysz od Strazy Miejskiej,bo oni sa nam potrzebni !!.
~jerry 16-11-2008 23:16
Wygląda na to, że w Jeleniej całkiem bezkarnie można się nieżle zabawiać.Opisywałem zresztą podobne przypadki w centrum miasta w swoich postach pod artykułem "Strażnicy miejscy bliżej policji" z dn,29.10.2008. i problem braku odpowiedniej prewencji ze strony jeleniogórskich służb mundurowych,szczególnie po zmroku co w sposób oczywisty zachęca młodzież(i nie tylko) do zachowań przestępczych.No ale jeśli nie ma się kogo ani czego bać...Po przeczytaniu tego artykułu sam nabrałem chęci,chyba strzelę dobrego drina, chwycę za spray i wyskoczę na miasto...
~Trzy grosze... 17-11-2008 1:44
...kazdy policjant i straznik miejski ma(powinien miec) swoj numer sluzbowy, imie i nazwisko, ktore ma obowiazek nam podac, ale musimy o to zapytac...Trzeba rowniez spisac date i godzine zajscia, swiadkow jezeli sa..wtedy nie trzeba ustalac kto mial sluzbe...a poza tym spisanie danych wladzy "motywuje" ich do wyciagniecia konsekwencji w stosunku do winnych ...
~grr 17-11-2008 2:29
mozna tez sprobowac pomyslec o farbach sprayo-odpornych, tzn takich, z ktorych mozna zmyc farbe woda pod cisnieniem, wiem ze drogo ale moze w rezultacie taniej? przynajmniej do czasu instalacji monitoringu...
~kmam 17-11-2008 7:20
do ~on: a skąd wiesz że to nie SM?
~anitka 17-11-2008 8:22
Właśnie takich mamy stróżów prawa,znamienne jak Pan redaktor zauważył jest to ,ze policja jest tuż,tuż....Ja sama też miałam tę przyjemność być przepytywana przez straż miejska na okoliczność czy to ja zgłaszałam sprawę (chodziło o busa który zajmował prawie cały chodnik przed wejściem do mojego domu)dopiero po spisaniu mnie( chyba im była potrzebna jako zasłona to nie my to ona)pofatygowali się do tego gościa i pouczyli go o naruszeniu zasad ruchu,nie wiem czy z mandatem czy bez.Potrzebna była moja interwencja ,żeby tego "busa "dostrzegli".Natomiast po drugiej stronie ulicy prawie notorycznie zakładali ludziom blokady albo wlepiali mandaty.Żałosne.Dlatego takie mamy porządki w mieście.Na moje pytanie czy ten bus ma prawo tak stać pwiedzieli ,że absolutnie nie wolno.To czemu nie reagują?
~zuo do piipi 17-11-2008 9:27
Wyjaśnij nam konstruktywnie do czego wg. Ciebie jest nam potrzebna SM...
~on do kmam 17-11-2008 10:51
Bo po prostu to sprawdziłem...
~on do kmam 17-11-2008 10:52
Po prostu to sprawdziłem..TO NIE BYŁA STRAŻ MIEJSKA
~kmam 17-11-2008 17:25
~on dzięki za odpowiedź. Cóż ja na pewno tego sprawdzić nie umiem. A ~Trzy grosze... dzięki za rady. Przypomnę je sobie gdyby zaszła potrzeba skorzystania z pomocy dzielnej Policji i nie mniej dzielnej SM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group