Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7484
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Dorośli wandale "skasowali" odcinek trasy rowerowej

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 7:27
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 7:25
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Dorośli wandale "skasowali" odcinek trasy rowerowej
Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą zapomnieć o wycieczce z Zabobrza do pałacu w Dziwiszowie! Nieodpowiedzialni ludzie wysypali na jej 150–metrowym odcinku gruz i szkło. – To skandal! – oburzają się rowerzyści.

Nie dość, że ścieżek rowerowych w pobliżu Jeleniej Góry jest jak na lekarstwo, to jeszcze wandale niszczą te, które są. I nie chodzi tu o zakapturzonych wyrostków, ale o dorosłych ludzi.
– Ten odcinek nie nadaje się w żadnym wypadku do jazdy na rowerze. Tuż przed pałacem w Dziwiszowie oraz w paru innych miejscach na trasie nasi polscy "fachowcy" utwardzili rozmaitymi śmieciami trakt. Fragment przed zabytkiem wyłożony jest gruzem, cegłami, oponami, gnijącymi i śmierdzącymi szmatami – napisał do nas Jan Wieczorek

Kto tam dojedzie, nawdycha się smrodu i naogląda brudów. No i może złapać gumę, bo wszędzie rozsypano mnóstwo zbitego szkła.
– Szkoda czasu i sprzętu na pokonywanie tego szkaradnego szlaku rowerowego,a tym bardziej reklamowania go dla przyjezdnych turystów. Kolejne miejsce zostało totalnie zniszczone – ubolewają miłośnicy rowerowych wycieczek.

Odpowiedzialnych trudno będzie ustalić, bo miejsce to jest poza granicami administracyjnymi miasta, więc straż miejska tu nie zagląda. A policja ma ważniejsze interwencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group