Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5079
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dorośli wandale "skasowali" odcinek trasy rowerowej

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 7 lipca 2008, 7:27
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 7:25
Autor: TEJO
Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mogą zapomnieć o wycieczce z Zabobrza do pałacu w Dziwiszowie! Nieodpowiedzialni ludzie wysypali na jej 150–metrowym odcinku gruz i szkło. – To skandal! – oburzają się rowerzyści.

Nie dość, że ścieżek rowerowych w pobliżu Jeleniej Góry jest jak na lekarstwo, to jeszcze wandale niszczą te, które są. I nie chodzi tu o zakapturzonych wyrostków, ale o dorosłych ludzi.
– Ten odcinek nie nadaje się w żadnym wypadku do jazdy na rowerze. Tuż przed pałacem w Dziwiszowie oraz w paru innych miejscach na trasie nasi polscy "fachowcy" utwardzili rozmaitymi śmieciami trakt. Fragment przed zabytkiem wyłożony jest gruzem, cegłami, oponami, gnijącymi i śmierdzącymi szmatami – napisał do nas Jan Wieczorek

Kto tam dojedzie, nawdycha się smrodu i naogląda brudów. No i może złapać gumę, bo wszędzie rozsypano mnóstwo zbitego szkła.
– Szkoda czasu i sprzętu na pokonywanie tego szkaradnego szlaku rowerowego,a tym bardziej reklamowania go dla przyjezdnych turystów. Kolejne miejsce zostało totalnie zniszczone – ubolewają miłośnicy rowerowych wycieczek.

Odpowiedzialnych trudno będzie ustalić, bo miejsce to jest poza granicami administracyjnymi miasta, więc straż miejska tu nie zagląda. A policja ma ważniejsze interwencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~Paweł 7-07-2008 8:19
Ktoś zutylizował po prostu śmieci, wywalające je na tę, drogę. Nie jestem z Jelonki, ale to szczyt hamówy. Wstyd i kląć sie chce, bez kitu!
~Rowrzysta 7-07-2008 8:40
Nie ma problemu z ustaleniem właściciela (właścicielkę) śmieci - należy zwizytować pałac i wszystko się wyjaśni.
~Bess 7-07-2008 9:26
jechaliśmy tamtędy w niedzielę rano. To jest jakiś koszmar. Droga jest zniszczona tak, ze nie da się po niej ani jechać, ani iść. Kompletny d...l musiał to zrobić i nie jest to żadne utwardzenie, mam wrażenie, że ktoś wywiózł po prostu materiał z wyburzeń czy remontów. Ponieważ oprócz cegieł są wywiezione również duże kamienie wygląda na to, że to wyburzony pruski mur. Na k...nów nie ma bata, potrafią wszystko zniszczyć!
~ja tylko pytam 7-07-2008 9:35
Jestem wrogiem ścieżek rowerowych takich jak np. na Zabobrzu II od Bacewicz do kościoła. Wydzielenie pasa dla rowerzystów skutkuje ich bandytyzmem i kompletnym brakiem poszanowania praw pieszych. To trakt, którymi starsi często ludzie ida do kościoła. Jakie są ich przeżycia kiedy z wrzaskiem, dzwonieniem nagle od tyłu najeżdża grupa gówioarzerii, która uważa, że żadne ograniczenia prędkości czy trzymanie sie swojego pasa ich nie obowiązują. Widziałem wielokrotnie "prawie wypadki?, ale choć nie chę krakać: w końcu do takiego dojdzie. A uderzenie z prędkością 30 i więcej km/h w starszą niesprawną osobę stalowym rowerem to... Prosze sobie dopisać ciąg dalszy. Ciekawe, czy w takim przypadku rowerzysta zostanie potraktowany jak sprawca wypadku drogowego z określonymi skutkami. Szczególnie, kiedy jest małolatem, a takich dużo szaleje na tej trasie. Ze o chodnikach nie wspomnę. Czas ukrócić bandytyzm rowerowy. Nie może być tak, że prawo czyjeś, jest ograniczeniem (lub brakiem) praw innych.
~cyklista 7-07-2008 10:11
Na całym świecie buduje się ścieżki rowerowe, nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale i w małych dziurach. Wiadomo, że rowerem jeździć jest po prostu zdrowiej - rower nie emituje spalin, a rowerzyści rzadko bywają puszyści :-D Przez to nie zapadają na choroby cywilizacyjne związane z otyłością. Dziwnym trafem w Polsce rowerzyści to wielki problem. Wiecznie chcą tych ścieżek rowerowych! Nie chcą jeździć ani po chodnikach (nieważne, że faktycznie zabrania tego kodeks drogowy), ani po ulicach, bo twierdzą, że to dla nich zbyt niebezpieczne! Rozwiązanie jest proste i proszę je zastosować również w Jeleniej Górze: 1. a przepędzić na 4 wiatry tę kolorową brać! Niech cykliści jeżdżą po ścieżkach rowerowych Niemiec i Holandii, skoro po polskich dziurach im jest źle! 2. zamiast ścieżek rowerowych proszę wybudować parę mak donaldów, by ta dobra młodzież, która na widok roweru dostaje mdłości, miała gdzie miło spędzać czas 3. gdy się zastosuje dwa powyższe rozwiązania, trzeba będzie rozbudować szpitale, bo jednak brak ruchu i niewłaściwa dieta wcześniej czy później da określone rezultaty, ale cóż... Coś trzeba wybrać. Lepiej mieć spokój niż się użerać z cyklistami, prawda? Tylko potem się nie chwalcie, że Jelenia Góra to miasto nastawione na turystykę, rekreację, sport itp., bo to akurat wierutna bzdura jest.
~hirsch 7-07-2008 12:07
u nas w niemczech w kazdej dorf'ie sa sciezki dla rowerzystow i rolkarzy; sa rozne szlaki turystyczne po kilkadziesxiat km do zabytkowych atrakcji i turystycznach przystankow... a u was w polsze to jeszcze 50 lat bedziecie na wrotkach po boisku jezdzic:-))) jak wam i tych nie zaoraja... o kulturze "zmotoryzowanych" nie wpominam
KochaSJG1983 7-07-2008 12:08
Widać, że komuś się naprawdę nudziło i to fest się nudziło. Szkoda słów na takie akty d...lizmu i nic więcej...
~hirsch 7-07-2008 12:12
ale macie za to cyrk na stadionie, a my nie :-(
~do ja tylko pytam 7-07-2008 12:12
kolego trochę belkoczesz. Wg Twojego rozumowania, pieszy idący ulicą, potrącony przez samochód nie jest temu winny.......rowerzysta starszy czy młodszy po to ma wydzielona ścieżkę rowerową by po niej się poruszać. Babcie idące do kościoła mają wystarczająco szeroki chodnik i nie muszą narażać sie na zdeżenie ze "stalowym rowerem".
~do ja tylko pytam 7-07-2008 12:18
a popatrz także na pieszych którzy w drodze do kościółka idą całą szerokością chodnika zajmując także pas dla rowerów, co wymusza dzwonienie i omijanie. i jeszcze z oburzeniem raczą ustąpić miejsca na przejazd, gdyby taki jeden i drugi moher kiedyś spotkał sie z ramą roweru to może nauczyłby sie korzystać z części chodnika przeznaczonej dla pieszych a nie dla rowerów. nie dajmy sie zwariować, jest w JG wiele szerokich chodników lub malo uczęszczanych przez pieszych które spokojnie mogą być udostępnione rowerzystom, wystarczy troche dobrej woli i prawidłowego zachowania się pieszych.
~do cyklista 7-07-2008 12:26
ale później to lekarze będę chcieli jeszcze więcej kasy, jak tylu ich tam się zjawi pseudo-rowerzystów :)
indianerka 7-07-2008 12:29
Trasy rowerowe są bardzo potrzebne. To, że ludzie idąc do kościoła mają na chodniku problemy jest winą tego, że nie trzymają się swego pasa. Tak wogóle to wejście na wyznaczoną trasę rowerową na chodniku jest zabronione dla pieszych i można kiedyś dostać mandat. Ja często jeżdżę rowerem i jeszcze nikogo nie przejechałam. Gdyby tych tras było więcej to "dzieciarnia" nie jeździłaby po mieście tylko w teren. A dzięki "życzliwym bohaterom" artykułu zamiast zwiedzić Pałac pojeżdżą sobie po mieście...
~do: ja pytam 7-07-2008 12:55
A pewnie! Skonfiskować rowery! Wszystkim! Nie tylko małolatom! Staruszkom jeżdżącym rowerami na ryneczek po pietruszkę też! Jak szaleć, to szaleć! Wszak nie ma na świecie groźniejszej bandy od rowerzystów, a rower to maszyna z piekła rodem! A skoro tak bacznie się temu traktowi niedaleko kościoła przypatrujesz, drogi "tylko pytający", nie zaobserwowałeś ani razu, jak piesi wtryniają się na ścieżkę rowerową? Są potem śmiertelnie oburzeni, gdy słyszą za swoimi plecami dźwięk dzwonka rowerowego! Który nota bene też Ci się bardzo nie podoba... Więc to draństwo również należy konfiskować! Ale klaksonu z własnego auta nie będziesz pewnie wymontowywał, co? Tak więc małolaty do mak donalda, rowery i inne rolki zaaresztować, ścieżki rowerowe zasypać gruzem i wreszcie zapanuje cisza i spokój!
~do: ja pytam 7-07-2008 13:00
A ile much ginie rocznie w zderzeniu z takim rowerzystą... Zamknąć ich wszystkich do paki, bo to wyjątkowo groźna zgraja! :-D cyklista
~do Bess 7-07-2008 13:02
Widziałeś (-aś) kiedyś pruski mur? Były tam kiedyś duże kamienie?! A może to był dziedzic Pruski? "Polski dziedzic, tylko na nazwisko miał Pruski":)))
~ktos 7-07-2008 13:08
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy: 1. opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub 2. szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.
~do ja tylko pytam 7-07-2008 13:39
co za idiota...
~w-jak 7-07-2008 13:51
Zastanawiam się, w jaki sposób taka ilość gruzu znalazła się na tej trasie. Przecież musiał to ktoś "wykiprować" na drogę - przecież nie ufo. I nikt niczego nie widział i nie słyszał?!
~Wojtas jg 7-07-2008 16:37
Uwaga mozna tam dojechac w inny sposób Prosto na samą góre krzyza(nowego) nastąpnie prosto na ściezke lesna rowerowa w lewo i do konca caly czas prosto dojedziemy na stadion w dziwiszowie lub w inne miejsce dziwiszowa !
~ 7-07-2008 16:51
" Odpowiedzialnych trudno będzie ustalić, bo miejsce to jest poza granicami administracyjnymi miasta, więc straż miejska tu nie zagląda. A policja ma ważniejsze interwencje. " Niebardzo rozumiem jak to będzie trudno , wystarczy tylko trochę popytać bo niewierze że nikt tego wysypywania nie widział !!!!!!!!!!!
~PijMleko 7-07-2008 17:14
<i>osąd mój na podstawie doświadczenia z przeszłości:-) </i>
~Baca 7-07-2008 17:42
Hek Piipi!!!! Obudź się!!! Rzeknij tylko słowo bo będziesz chora!!!
~Ktoś 7-07-2008 17:59
A widzicie chociaż raz nie oskarżacie o coś "zakapturzonych wyrostków" Ha! ; D
~s. 7-07-2008 18:49
W granicach miasta rządzi prawo, poza - bezprawie. Chyba nie do końca przemyślane sformułowanie. Sprawcę można ustalić - jak się chce.
~ 7-07-2008 19:07
a co wasza to droga chamy?!!
~ibuprom max 7-07-2008 20:07
patrzę na te zdjęcia i mówcie co chcecie, ale za taki numer - to ten co ten gruz przywiózł i wywalił - powinien mieć jaja urwane
~~ 7-07-2008 20:23
~do Bacy~daj spolój, Piipi jest na wakacjach, ujeżdża rumaki...
piipi 7-07-2008 20:43
..do - [~Baca..]..~Witaj..ja tylko o Twoich owieczkach myslalam i o dobrych serkach.~Szkoda,ze straciles swoje stado.
~blondynka 7-07-2008 21:02
a moze teraz polozy na to piekny jasny chodnik? lubie wertepy i zawsze mam przy sobie kilka ,,detek''ale nie mam pompki
~blondynka 7-07-2008 21:16
mysle ze trzeba uszanowac czyjas prywana ziemie (o ile jest to wlasnosc prywatna) ale trzeba sowicie ukarac za zasmiecanie ,,naszej ziemii''-mysle ze sprawca sie znajdzie i odpowie za to bo takich szmaciarzy jest duuuzo wiecej ale sa nie uchwytni- my jako spoleczenstwo nie mozemy dopuscis do takich zachowan-mam nadzieje ze sprawe rozwiaze kolega ZBYSZEK LESZEK PREZES I-KTK i N z jel gory (wspolnie z policja)
~TEŻ CYKLISTA 7-07-2008 21:45
Do ja pytam-Ludzie zza Buga,dorośnijcie wreszcie do EUROPY.
~blondynka 7-07-2008 21:46
jak zauwazylem to jest sprawca zasmiecania swiata to chyba-~ibuprom max -niech cos powie wiecej-to napewno spadkobierca syfu po tatusi (prowokacja) czekam na odp.
~blondynka 7-07-2008 21:58
jak zauwazylem to jest sprawca zasmiecania swiata to chyba-~ibuprom max -niech cos powie wiecej-to napewno spadkobierca syfu po tatusi (prowokacja) czekam na odp.
~do ibuprom max 7-07-2008 22:15
a jak to kobita?
~dziwisz 7-07-2008 22:30
ta droga wcale przedtem nie wyglądała lepiej. szczególnie jak deszcz popadał... a śmieci i tak było pod dostatkiem. jednak wolałem poprzedni stan tej drogi.
~Ted 7-07-2008 23:23
Jak na te zdjęcia patrzę to sobie myślę w jakim ja kraju żyję i przychodzi refleksja przecież to tylko Polska .Prawda jest taka ,że na pewno to ktoś widział ,ale co mnie to obchodzi przecież to nie u mnie na ogrodzie to niech wywalają.No i tu różnimy się od innych narodów tym ,że oni dbają o wszystko bo to jest wszystkich i moje też ,a my wychodzimy z założenia niech się sąsiadowi źle dzieje a ja się cieszę , to nie u mnie.Od Polska rzeczywistość - szkoda :(. Popieram ibuprom max .
piipi 8-07-2008 10:23
..do - [~blondynka..]...~BRAVO bialoglowa*,masz strasznie cudownne wyczucie !!.~Obiecalam sobie z Toba nie dyskutowac,bo mowe Wieloryba zrozumialam.~To tylko male zapomnienie....
piipi 8-07-2008 10:50
...do - [~blondynki...]...~"BialoglowO" ...z godz.21:48+21:58 cudownie pozdrawiam.*piipi.
~Piotrek 10-07-2008 8:44
Nie wiem dlaczego pani K jeszcze nie siedzi za oszustwa i niszczenie zabytków,widać w naszym kraju trzeba urodzić sie oszustem żeby do czegoś dojść.
~Ponoc już naprawiona ??? 11-07-2008 11:36
Ponownie zapraszamy na rowery ścieżką rowerową na odcinku jelenia Góra Dziwiszów. Nie została ona skasowana lecz naprawiona na najtrudniejszych i najgorszych odcinkach. Prosimy o wrażenia i refleksje Przepraszamy za czasowe utrudnienia i niedogodności. Zastępca Wójta Gminy Jeżów Sudecki Stanisław Krasuski
~ja tylko odpowiadam 13-07-2008 0:52
Trudno dyskutowac z tak nieprzemyslana wypowiedzia, ale moze wystarczy po prostu pokazac dzieciakom, jak jezdzic ostroznie? A moze wolisz taka odpowiedz - slyszales ile jest wypadkow samochodowych? Zabrac k...nom te maszyny smierci!
~ 15-07-2008 11:23
ale masakra :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group