Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5976
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" już w sobotę!

Czwartek, 15 listopada 2012, 16:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: Przemo
Jelenia Góra: "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" już w sobotę!
Fot. organizator
Na sobotę 17 listopada zaplanowano I Turniej o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry w dyscyplinach sportów walki pod nazwą ”Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą”. Impreza będzie miała charakter charytatywny.

Przesłaniem turnieju będzie propagowanie „walki” wyłącznie jako dyscypliny sportowej, która w swoim zamierzeniu ma na celu oprócz rozwoju sprawności fizycznej, rozwijanie właściwej postawy społecznej przez potępienie zachowań agresywnych poza ringiem, pochwałę walki honorowej i zdyscyplinowanej, odbywającej się w obecności sędziów i trenerów. Najważniejszą misją Turnieju będzie jednak pozyskiwanie środków finansowych przeznaczonych na leczenie i rehabilitację młodych sportowców Jeleniej Góry, którzy doświadczeni przez los potrzebują pomocy i opieki medycznej. W tym celu zorganizowana zostanie aukcja ofiarowanych przez znane osoby przedmiotów, z której dochód w tym roku zostanie przekazany na leczenie ciężkiej , wymagającej długotrwałej i kosztownej rehabilitacji choroby Oskara Wierzejskiego – młodego zawodnika Klubu Bokserskiego w Jeleniej Górze.

Oskar Wierzejski to młody mieszkaniec Jeleniej Góry, pasjonat sztuk walk, uprawiający boks w Bokserskim Klubie Sportowym Red Fighters Jelenia Góra, posiadający cechy prawdziwego sportowca i zapowiadający się na skutecznego zawodnika. Jego ogromne zaangażowanie w uprawianą dyscyplinę sportu zostało nieoczekiwanie przerwane przez chorobę, z którą teraz podjął walkę. Na leczenie operacyjne i rehabilitacyjne oprócz woli walki i determinacji niezbędne będą środki finansowe, których Oskar i jego rodzina nie posiada. Taką pomoc finansową w celu ratowania jego zdrowia chcemy mu ofiarować organizując dla Niego Turniej.

Turniej będzie promować sporty walki w dziedzinie boksu, boksu tajskiego i MMA; w każdej dziedzinie rozegrane zostaną po 3 walki pucharowe. Wręczenie pucharów przypadnie Panu Prezydentowi Miasta Jelenia Góra, który został poproszony o objęcie Turnieju Honorowym Patronatem oraz głównym sponsorom turnieju. W przerwach między właściwymi walkami organizator zapewnia część artystyczną z udziałem zespołów muzycznych i tanecznych z Jeleniej Góry, w tym występ: Sebastiana Rutkowskiego, Dance Studio Emotion, Jeleniogóski Klub International Capoeira Raiz oraz pokaz Zumby. Dostęp publiczności do udziału w przedsięwzięciu – wstęp wolny, dobrowolny zakup cegiełek na dalsze leczenie Oskara. Udział uczestników w wydarzeniu jest nieodpłatny. Start: godz. 11:00 w hali przy ul. Złotniczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group