Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8264
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Doping z budżetu

Czwartek, 22 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:54
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Ponad stu sportowców otrzyma stypendia.

Pomoc finansową otrzymają koszykarki Kolegium, piłkarki ręczne Vitaralu Jelfy oraz Biofactoru, zawodnicy Sudetów, a także przedstawiciele sportów indywidualnych. Miasto rozpatrzyło już pozytywnie kilkanaście wniosków. Wkrótce pieniądze trafią na konta zawodników.

Prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak zweryfikował pozytywnie 17 podań. W tej grupie aż 14 osób to zawodniczki Witaminek. Ubiegających się o stypendia jest znacznie więcej. – Mamy do rozpatrzenia jeszcze blisko 90 wniosków – wylicza Elżbieta Basałygo z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak szacują urzędnicy, pomoc z miasta otrzyma ponad 100 osób.
– W ten sposób możemy pomóc klubom, których nie stać na utrzymanie zawodników – mówi Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry. – W zamian nasze drużyny godnie reprezentują i promują miasto na ogólnopolskich imprezach.

Gdyby nie pieniądze miasta, pewnie byśmy w ogóle nie przystąpili do rozgrywek – przyznaje Andrzej Radziwanowski, trener Sudetów Jelenia Góra. Wprawdzie klub jeszcze nie otrzymał odpowiedzi na złożone wnioski, ale – jak twierdzi trener – zawodnicy kwalifikują się do otrzymania pomocy. Na stypendia liczy też Zbigniew Lipiński, kierownik sekcji sportów zimowych MKS Karkonoszy Jelenia Góra.

Miasto przeznaczyło na pomoc dla sportowców w tym roku 360 tysięcy złotych. Stypendia będą wypłacane od września. Miesięczna pula wynosi 90 tysięcy złotych. Uchwała w tej sprawie obowiązuje jednak tylko do końca roku.
Urzędnicy zapewniają, że sportowcy będą mogli liczyć na pomoc także i od stycznia 2006 roku. O kwotach na razie nie chcą mówić. – To będzie zależało od budżetu – usłyszeliśmy w wydziale kultury i sportu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
54
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group