Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dom w ogniu, trzy rodziny poszkodowane

Sobota, 21 listopada 2009, 23:36
Aktualizacja: 23:37
Autor: KAM
REGION: Dom w ogniu, trzy rodziny poszkodowane
Fot. KAM
Siedem zastępów straży pożarnej i dodatkowo jeden wóz bojowy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, gasiły duży pożar budynku mieszkalnego w Ustroniu koło Lwówka Śląskiego. Bez dachu nad głową zostały trzy rodziny.

Strażacy z Lwówka Śląskiego w sobotę rano otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Ustroniu. Do akcji skierowano kilka zastępów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lwówka Śląskiego, a także Ochotnicze Straże Pożarne z pobliskich wiosek, pogotowie ratunkowe i energetyczne.

Płonął budek mieszkalny, w którym łącznie zamieszkiwało sześć rodzin. Podczas gaszenia pożaru strażacy zmuszeni byli prosić o pomoc jednostkę z Bolesławca, która do Ustronia skierowała dodatkowy wóz bojowy z wodą. Strażacy walczyli z żywiołem kilka godzin. Doszczętnie spłonął budynek mieszkalny i gdyby nie byłoby w nim tzw. ogniomuru , ogień najprawdopodobniej przeniósłby się w sąsiedztwo.

Trzy rodziny zostały bez dachu nad głową, spłonął ich dorobek życia. Na miejscu pożaru obecny był także burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów, który zaproponował natychmiastową pomoc pogorzelcom.
– Zaproponowaliśmy im lokale tymczasowe, aby poszkodowane rodziny miały gdzie mieszkać. Pogorzelcy jednak zdecydowali, że najbliższe dni spędzą u swoich bliskich rodzin. W poniedziałek z samego rana do Ustronia przyjadą pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy pomogą poszkodowany w wyniku pożaru rodzinom. Nie możemy być obojętni na taką tragedię - mówi burmistrz Ludwik Kaziów

Straty mogły sięgnąć nawet 400 tysięcy złotych. Dokładne przyczyny pożaru nie są znane, ustalą je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group