Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4556
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głubczyce: Dolnoślązacy drugą drużyną w Polsce

Wtorek, 22 marca 2016, 23:21
Aktualizacja: Środa, 23 marca 2016, 9:05
Autor: MDvR
Głubczyce: Dolnoślązacy drugą drużyną w Polsce
Fot. użyczone
Udanie zakończyły się dla drużyny województwa dolnośląskiego rozgrywane w Głubczycach Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów i Młodzików w badmintonie.

Drużyna młodzików województwa dolnośląskiego dopiero w finale nie dała rady województwu opolskiemu (zawodnicy LKS Technik Głubczyce oraz Bennica Kędzierzyn-Koźle), by ostatecznie zdobyć srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski drużyn wojewódzkich.

W pierwszym meczy dolnośląscy badmintoniści pokonali rozstawione z nr 1 województwo podlaskie 3:2. Zwycięstwo dało naszym zawodnikom awans do półfinału, w którym zmierzyliśmy się z województwem śląskim i podobnie jak w meczu wcześniejszym również ten pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodników z Dolnego Śląska 3:2. W obu spotkaniach zwycięskie punkty zdobywali Karolina Szubert - SKS Matchpoint Ślęza w grze pojedynczej, Łukasz Cimosz - KS Chojnik Jelenia Góra w grze pojedynczej oraz para mieszana: Karolina Szubert / Łukasz Cimosz.

Niestety finał rozpoczął się od porażki Łukasza w 3 setach z Maciejem Matuszem - LKS Technik Głubczyce i zwycięstwo w finale oddaliło się. Na wysokości zadania stanęła Karolina Szubert, która w kolejnym meczu pokonała Zuzannę Jankowską i stan meczu był 1:1 Niestety kolejne pojedynki tj. gra podwójna dziewcząt i chłopców zakończyły się zwycięstwem woj. opolskiego, które ostatecznie wygrało cały mecz wynikiem 3:1.

- Bardzo cieszę się ze srebrnego medalu drużyny wojewódzkiej młodzików, jest to ogromny sukces całego zespołu. Punkty zdobywali Łukasz i Karolina, ale pozostali zawodnicy, którzy walczyli w tych pojedynkach zostawili serce i dużo zdrowia walcząc o każdy punkt. Serdecznie gratuluje wszystkim tj. Karolinie Szubert , Dominice Chojnackiej, Adamowi Bogaczowi, Mikołajowi Piórkowskiemu - wszyscy SKS Matchpoint Ślęza Wrocław, Weronice Stankiewicz - Akademia Sportu Wrocław, Łukaszowi Cimoszowi - KS Chojnik Jelenia Góra oraz rezerwowemu Mikołajowi Wrzalikowi (SKS Matchpoint Ślęza Wrocław) - powiedział po sukcesie Adam Słomka, trener koordynator województwa dolnośląskiego w badmintonie

Na Mistrzostwach udział wzięli również juniorzy w składzie Oliwia Socha, Agata Gościło, Piotr Gajda, Jędrzej Nowak, Dominik Gerlach - wszyscy KS Chojnik Jelenia Góra; Karolina Sznurowska, Jagoda Goldwasser - obie UKS 2 Sobótka oraz Rafał Jakiel - UKS SMECZ Bogatynia, którzy zmagania zakończyli ostatecznie na 8. miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group