Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3342
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dolnośląscy Pracodawcy z Uniwersytetem Ekonomicznym

Środa, 30 marca 2016, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Lewiatan
Region: Dolnośląscy Pracodawcy z Uniwersytetem Ekonomicznym
Fot. Użyczone
Większy wpływ na kształt oferty edukacyjnej, zlecenie badań naukowych przez przedsiębiorców czy organizacja staży i praktyk studenckich – to najważniejsze elementy podpisanego porozumienia między Uniwersytetem Ekonomicznym a Dolnośląskimi Pracodawcami – regionalnym związkiem pracodawców Konfederacji Lewiatan.

W trosce o dobrze wykwalifikowaną, przyszłą kadrę na rynku pracy i efektywną współpracę nauki z biznesem, Uniwersytet Ekonomiczny - jedna z największych uczelni ekonomicznych w kraju zawarła porozumienie o współpracy z Dolnośląskimi Pracodawcami – regionalnym związkiem pracodawców Konfederacji Lewiatan.
Porozumienie stwarza szansę na elastyczne dopasowanie systemu kształcenia do potrzeb pracodawców. Współpraca z uczelnią zakłada m.in. organizowanie staży i praktyk studenckich wśród pracodawców zrzeszonych w organizacji, prowadzanie badań naukowych na rzecz przedsiębiorców MŚP. Współpraca umożliwi również wykorzystanie potencjału eksperckiego uczelni na potrzeby rozwoju związku pracodawców w regionie.

- Jest to jedyne w regionie porozumienie władz uczelni ekonomicznej z reprezentatywną organizacją pracodawców. Dialog środowiska nauki z otoczeniem biznesu pozwoli zrozumieć wzajemne potrzeby i inicjować wspólne przedsięwzięcia na rzecz wzrostu zatrudnienia i rozwoju firm na Dolnym Śląsku. To bardzo ważne, aby potencjał młodych ludzi – ich zdolności, wykształcenie, gotowość do pracy były skutecznie implementowane na grunt dolnośląskiego biznesu – mówi Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu związku pracodawców.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest nie tylko jedną z czołowych uczelni na Dolnym Śląsku, ale także liczącym się ośrodkiem badań w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Na uczelni wykłada ponad 600 nauczycieli akademickich, a ponad 70 tysięcy absolwentów uczelni można spotkać prawie we wszystkich firmach produkcyjnych i handlowych, w bankach, izbach i urzędach skarbowych. Nierzadko też prowadzą oni z powodzeniem własne firmy.

- Porozumienie tak ważnej w naszym regionie jednostki naukowej z organizacją reprezentującą biznes będzie platformą dla efektywnej komunikacji, wymiany doświadczeń, a także realnym narzędziem do poprawy warunków na dolnośląskim rynku pracy – podkreśla Marcin Kowalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group