Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6257
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dojrzały KSON z ambsadorami

Sobota, 12 października 2019, 7:13
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2019, 10:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dojrzały KSON z ambsadorami
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych świętuje 18–lecie funkcjonowania. Tradycyjnie, w ramach KSON–aliów odbyła się gala Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc. Kolejne trzy paszporty i dzwoneczki powędrowały do zasłużonych dla osób z niepełnosprawnościami.
Jesteśmy dorośli i jesteśmy z tego dumni. 18 lat temu nie budowaliśmy żadnych domów na pustyni - wszystko już tutaj było. Największym naszym sukcesem jest to, że udało się dużą liczbę organizacji pozarządowych zjednoczyć, zintegrować, aby w sprawach niepełnosprawnych i seniorów mówić jednym głosem - podkreślił Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Jeleniej Górze.

W ramach tegorocznych KSON-aliów pierwszego dnia odbył się piknik integracyjny, a drugiego - uroczysta gala, której kulminacyjnym momentem było wręczenie paszportów Ludzi Otwartych Serc. Kapituła wybrała trzy osoby, które na co dzień pracują w KSON.

Dotychczas to byli lekarze, przedsiębiorcy, działacze społeczni. Tym razem nagrody sięgnęły wolontariuszy - zaznaczył prezes.

Wśród wyróżnionych znalazła się Elżbieta Schubert.

Z jednej strony ucieszyłam się, a z drugiej byłam zła, że tak sterylnie to ukrywali. Jestem codziennie w sejmiku od 9 do 16, a nie wiedziałam, że mnie kapituła wytypowała do tego wyróżnienia. Uważam, że są jeszcze u nas koleżanki i koledzy, którzy również na to zasługują - wyznała na gorąco Elżbieta Schubert.

Drugą z nagrodzonych za dotychczasową działalność była Barbara Zagrobelna.

Jestem wzruszona. Stowarzyszenie prowadzę od 25 lat. Ile mogę, tyle pomagam i mam nadzieję, że oni też są zadowoleni z tego, że są ze mną - wyznała Barbara Zagrobelna, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo "Przyjaciele".

Trzecią z wyróżnionych była Katarzyna Pietuszko - była redaktor naczelna Radia KSON.

Podczas spotkania wręczono też dyplomy pamiątkowe, w podziękowaniu za współpracę w mijającym roku. Uroczystość była też okazją do podsumowania mijającego roku, w którym KSON realizował 16 projektów.

Specjalizacją karkonoskiego sejmiku jest dbanie o powrót osób niepełnosprawnych na otwarty rynek pracy - mówił S. Schubert.

Ważnym elementem rozwoju organizacji było powstanie Radia KSON, które można słuchać przez internet (www.radiokson.pl). Po osiągnięciu "pełnoletności" organizacji, zarząd i członkowie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zapewniają, że nie spoczną na laurach i nadal będą ciężko pracować na rzecz rozwoju i wsparcia potrzebujących.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group