Jelenia Góra: Dogrywka w meczu lidera tabeli

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 23:53
Aktualizacja: 0:14
Pierwsza kolejka drugiej rundy Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Świetne widowisko zaserwowali nam koszykarze lidera – Spark Team'u oraz Są Gorszych. To właśnie ci drudzy prowadzili przez większość spotkania...

Kiedy na 25 sekund przed końcem meczu Jarosław Pyka celną "trójką" doprowadził do wyniku 46:43 dla Są Gorszych wydawało się, że pierwsza porażka lidera stanie się faktem. Jednak na sekundę przed końcową syreną Wojciech Gniadzik doprowadził do wyrównania. Pozostała 1 sekunda. Wydawało się, że nic nie może się stać, a jednak... Są Gorsi byli bardzo blisko zdobycia dwóch punktów. Maciej Kalisz zagrał genialną piłkę przez całe boisko do Piotra Sadowskiego. Ten piłkę złapał, ale już nie dał rady umieścić jej w koszu mimo, że nie był przez nikogo atakowany. Dogrywka, a w niej niewielką przewagę osiągnął Spark Team. Ostatecznie lider rozgrywek pokonał Są Gorszych 54:50 i nadal jest niepokonany w tegorocznych rozgrywkach.

Drugie spotkanie to przysłowiowy "mały deszcz z dużej chmury". Miała być walka i zacięte spotkanie. Było nudno i łatwo. Mocno osłabiony AŚ Amator uległ Axyo.pl 61-83. Trzeci mecz pomiędzy Age of Aquarius a Znicz Team'em był wyrównany, jednakże to Znicz posiadał przez całe spotkanie nieznaczną przewagę. Poszczególne kwarty Znicz wygrywał różnicą kolejno jednego, jednego, trzech oraz ponownie jednego punktu. Ostatecznie Age of Aquarius przegrał ze Zniczem Team 45:51. W ostatnim meczu Tarantino zmierzyło się z AŚ Amator. Mocny skład Tarantino przez 3 kwarty miał spore problemy z osłabionym Amatorem. Po 30 minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 37:36 dla Tarantino. Ostatnia kwarta to już zdecydowana przewaga Tarantino, które dysponując zdecydowanie dłuższą ławką rezerwowych wykorzystało zmęczenie AŚ Amator. Mecz zakończył się wynikiem 58:43 dla Tarantino.

Tabela grupy walczącej o miejsca 1-5 (kolejno mecze, punkty, zwycięstwa, porażki, kosze)
1. Spark Team - 9 - 18 - 9 - 0 - 550:352
2. Tarantino - 9 - 15 - 6 - 3 - 486:405
3. Axyo.pl - 9 - 15 - 6 - 3 - 516:402
4. AŚ Amator - 10 - 15 - 5 - 5 - 542:526
5. Są Gorsi - 9 - 14 - 5 - 4 - 446:342

6. Znicz Team - 9 - 13 - 4 - 5 - 393:404
7. Dzikie Knury - 8 - 12 - 4 - 4 - 355:342
8. Age of Aquarius - 9 - 10 - 1 - 8 - 334:621