Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8276
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dodatkowe dwa miliony na Spółdzielczą

Wtorek, 19 listopada 2013, 6:44
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2013, 7:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dodatkowe dwa miliony na Spółdzielczą
Fot. Angela
Budowa łącznika ulic Spółdzielczej i Lubańskiej w Jelenie Górze będzie dla Miasta tańsza o około dwa miliony złotych. Decyzją zarządu województwa dolnośląskiego zwiększona została dotacja unijna na to zadanie z 65 na 85 procent. Na co pójdą dodatkowe pieniądze?

Na razie widać tylko wykopy i ziemię nawożoną przez wykonawcę na plac budowy (by podwyższyć teren musi nawieźć około 25 ton). Do końca sierpnia 2014 roku będzie tu jednak asfaltowa droga prowadząca do kolejnych hektarów miejskiej strefy przemysłowej. Niepozorny odcinek ulicy o długości 1,35 km uprości również komunikację Sobieszowa i Cieplic z centrum miasta. Początkowo szacowano, że zadanie pochłonie około 12 mln zł. Najtańszy oferent – firma POL- BUD z oddziałem w Pile - zaproponował 8 mln 394 tys. zł. Przy dotacji 85 procent, Miasto zapłaci więc około 1 mln 700 tys. zł.

- Obecnie wykonano około 20 procent tej inwestycji – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Wykonawca jest skupiony na robotach ziemnych i nasypach, a niebawem rozpocznie budowę kanalizacji deszczowej – dodaje.

W efekcie powstanie asfaltowa ulica z odwodnieniem, uzbrojeniem, oświetleniem i traktem pieszo – rowerowym. To z pewnością zachęci nowych inwestorów do zakupu kolejnych działek w strefie. A na dzisiejszej (19.11.) sesji zostanie ona powiększona o kolejne cztery działki miejskie o łącznej powierzchni niemal 10 hektarów. To powinno cieszyć i cieszy, ale mieszkańcy już dopytują, gdzie władze miasta chcą skierować zaoszczędzone dwa miliony.

- Nigdzie – opowiada prezydent Marcin Zawiła. – My tych pieniędzy po prostu nie mamy. Wkład własny do tego typu inwestycji finansujemy z obligacji i kredytów, więc dzięki zwiększonej dotacji, Miasto nie będzie musiało się w tym roku zadłużać. To ważne w kontekście kolejnego roku i nowych zadań, na które trzeba zabezpieczyć wkład własny – dodaje prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
101
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group