Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6251
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Doczekali się wiat przystankowych

Środa, 27 grudnia 2017, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 28 grudnia 2017, 8:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Doczekali się wiat przystankowych
Fot. Tomasz Raczyński
Mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego i okolic, mimo sprzeciwu jednej ze wspólnot mieszkaniowych, doczekali się wiaty przystankowej. Ze względu na brak zgody zarządzających terenem, w pasie chodnika zamontowano mniejszą wiatę i teraz pasażerowie korzystający z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będą mogli schronić się przed deszczem.

Przypomnijmy, przed remontem ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze, w pobliżu budynków socjalnych stała wiata przystankowa, z której korzystali pasażerowie MZK. Po zakończonych pracach postawiono już tylko ławkę i w czasie opadów deszczu czy silnego wiatru mieszkańcy okolicznych domów nie mieli gdzie się schronić. W tej sprawie interweniowała radna Bożena Wachowicz-Makieła, która w odpowiedzi otrzymała o prezydenta informację o przyczynach takiego rozwiązania oraz deklarację rozwiązania problemu w inny sposób.

Przyczyną zniknięcie wiaty był brak zgody na jej postawienie w miejscu, gdzie stała przed remontem ulicy - zarówno nieodpłatnie, jak i odpłatnie. Jak zapewniają władze miasta, jest to nauczka na przyszłość, aby w momencie, kiedy Miasto sprzedaje wspólnotom teren, zapisać w akcie notarialnym służebność trwałą, albo wyłączyć ze sprzedaży dany teren.

Oprócz ulicy Wyczółkowskiego schronienie na przystanku zapewniono również wsiadającym przy ul. Głowackiego oraz Czrnoleskiej (koło marketu Dino).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group