Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6706
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Doczekają się ronda

Niedziela, 20 września 2020, 7:06
Autor: WAC
Podgórzyn: Doczekają się ronda
Fot. WAC
W październiku ma rozpocząć się długo oczekiwana przez mieszkańców Podgórzyna budowa ronda
na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 366 z ulicą Żołnierską w Podgórzynie, w pobliżu tamtejszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego.

Wykonawcą inwestycji będzie Firma Wielobranżowa Plast Term Daniel Lewkowicz z Podgórzyna, która swoją pracę wyceniła na 2 miliony 456 tysięcy złotych. Wprawdzie wcześniej samorząd gminny planował wydać na realizację zadania 2 miliony złotych, jednak ostatecznie po wprowadzeniu zmian w budżecie gminy oraz wieloletniej prognozie finansowej gminy zdecydowano się na zwiększenie puli środków na sfinansowanie budowy.

Czekamy aby wykonawca, który wygrał przetarg dostarczył pozostałe dokumenty i będziemy podpisywać umowę – mówi wójt Podgórzyna Mirosław Kalata. - Myślę, że od 1 października rozpoczną się przygotowania do przeprowadzenia inwestycji. Wykonawca planuje dokończyć inwestycję, jeszcze w tym roku. Zakres prac obejmuje budowę ronda, dojścia do szkoły od strony Podgórzyna, budowę trzeciego pasa przy zjeździe do szkoły oraz w tym miejscu przejścia dla pieszych. Planujemy, że w okresie zwiększonego ruchu dzieci przez jezdnię będzie je przeprowadzać osoba ze szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

48
71%
Cieszy
7
10%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
7%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group