Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5229
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobroć na pierwszym miejscu w Gimnazjum nr 1

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 11 grudnia 2008, 16:37
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 8:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Życzenia świąteczne przedstawicielom szkół przekazał dziś osobiście ordynariusz legnicki ks. bp Stefan Cichy. Hierarcha poświęcił też opłatek, którym podzielą się nauczyciele i uczniowie podczas szkolnych wigilii.

Honorowy jeleniogórzanin, biskup Stefan Cichy, przejechał dziś do Gimnazjum nr 1, aby w asyście księży: dziekana jeleniogórskiego Bogdana Żygadły i duszpasterza oświaty Józefa Steca spotkać się ze społecznością pedagogów i uczniów szkół w stolicy Karkonoszy.

Tradycyjne spotkanie przed Bożym Narodzeniem już wprawiło w świąteczny nastrój gości i gospodarzy placówki. Było Słowo Boże o narodzeniu Chrystusa, były też refleksje samego biskupa, który mówił o potrzebie głębi przeżywania świąt i o potrzebie dzielenia się dobrem. Bp Stefan Cichy nawiązał także do dość przewrotnego potraktowania katechizmu i zauważenia w ludziach nie siedmiu grzechów głównych, ale siedmiu głównych uśmiechów.

Gimnazjaliści z „jedynki” pokazali pouczającą jednoaktówkę przygotowaną pod opieką szkolnych katechetek, która ukazywała, jak nie należy spędzać świąt Bożego Narodzenia. Ten czas, pozbawiony głębi, staje się często rodzajem akademii, przedłużonym weekendem, zamiast stanowić prawdziwe nawrócenie i spotkanie Pana Boga.

Ordynariusz legnicki poświęcił też opłatek, którym uczniowie i nauczyciele podzielą się podczas szkolnych wigilii. Każda placówka oświaty dostała także materiały katechetyczne oraz specjalny numer szkolnego miesięcznika „Mizol” wydawanego w Gimnazjum nr 1, tym razem o świątecznej tematyce.

Ksiądz biskup Cichy życzył wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. – Bogu ku chwale, ludzkości ku radości i sobie ku zbawieniu! – mówił duszpasterz. Padły też słowa podziękowania i życzenia z ust Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry. Uroczystość uświetnili uczniowie wykonaniem kilku kolęd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~nie_katolik 11-12-2008 17:31
to naprawdę cudowne wydarzenie i cudownie cieszę się, że nie stało się moim dzieciom. kolejne pokolenie dzieci wyrasta katolików, kolejne pokolenie rodziców świętuje kolejny etap hipnotyzacji ich własnych dzieci. niech będzie, wiara mówi że trzeba wierzyć, nie pytać, jeśli wiara mówi że to jest dobre, to tak jest. proszę Was. to raczej bolesne doświadczenie przyglądać się jak zahipnotyzowani ludzie dają hipnotyzować swoje dzieci systemem wartości oparty na bzdurach.
~??? 11-12-2008 19:10
Gim. nr 2 na sudeckiej rządzi !!!!!!!!!!!!!!!
~Mario 11-12-2008 19:23
hah...pochwalili nas...ładnie śpiewaliśmy xD
arturo 11-12-2008 19:43
Kolego Nie_katolik zastanów się najpierw zanim coś takiego napiszesz. Ciekawe tylko jaki system wartości ty reprezentujesz...
~Mario 11-12-2008 19:57
najważniejsze jest ostatnie zdanie: "Uroczystość uświetnili uczniowie wykonaniem kilku kolęd" a co do komentarza niżej to nie bardzo rozumiem dlaczego niby to ma byc hipnoza? przecież te wartości naprawdę się liczą a to że jesteś ateistą nie oznacza że musisz to krytykować ;/
~Olap 11-12-2008 20:09
Brawo! JEDYNKA A ja tam byłem .... i jestem szczerze wzruszony tym co pokazali uczniowie i nauczyciele tej szkoły. P.S. "nie katoliku" ! Czym Ty "hipnotyzujesz" swoje dzieci ? Uszanuj, że dla innych ludzi to jest system wartości oparty na prawdzie, a nie na bzdurach.
~Cień 11-12-2008 21:29
Racja, nie wolno krytykować wiary, szczególnie jedynie słusznej wiary w Pana Bozię, który bardzo kocha ludzi i zostawia im wolny wybór: albo w niego będą wierzyć i słuchać jego naziemnego personelu w postaci funkcjonariuszy KK, albo będą się na wieki smażyć w ogniu piekielnym. Swoją drogą z Pisma zdaje się wynika, że pan B wykończył tysiące ludzi zsyłając na nich plagi, wojny i choroby, a p. Diabeł góra kilka osób, a i to z woli Wszechmogącego. Ciekawe. To ja już wolę wiarę w Wielkiego Latającego Potwora Spaghetti. Jest równie prawdziwy i o wiele mniej okrutny.
~Pyzdra 11-12-2008 22:45
Do ~???; Może i Gimnazjum nr 2 im . Bolesława Krzywoustego rządzi przy ul. Sudeckiej 53a. Lecz faktem jest, że Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki ma swoje mocne miejsce w Jeleniej Gorze. Do ~Cień; Żeby się wypowiadać o treści wersetów biblijnych, należałby nie wyrywać ich z kontekstu, lecz przeczytać jako całość. Przykład plag jest cudowny. Np. krew w Nilu miało swoje symboliczne znaczenie dla ówczesnego faraona, który dokonał rzeź na niemowlętach płci męskiej poprzez utopienie w Nilu. I za zajakiś czas właśnie w egipskiej rzece pojawia się krew. Ha, ha...Bóg nie zsyła wojen na człowieka, lecz dopuszcza do głosu i czynów boga tego świata. Ale wszystko ma u niego znaczenie. Nic nie robi bezpodstawnie. Ciekawe, który człowiek poświęciłby swoje dziecko (Syna) za grzesznych ludzi. No, ale nie każdemu jest dana łaska. Tak więc do zobzaczenia ~Cień na Sądzie Ostatecznym. A-ha, i witaj w czasach ostatecznych!
~? 12-12-2008 6:46
W pewnej małej angielskiej mieścinie był sobie ksiądz, który oprócz obowiązków duszpasterskich, lubił hodowle drobiu. Któregoś jednak dnia księdzu zginął kogut. Początkowo ksiądz myślał, że kogut po prostu uciekł, jednak minął jakiś czas, a koguta nie ma. Ksiądz zmartwił się doszedł do wniosku, że mu ukradziono koguta.Po niedzielnej mszy, kiedy wierni zbierali się już do wychodzenia,ksiądzich powstrzymał: > - Mam jeszcze jedną, bardzo wstydliwą sprawę do załatwienia. (W tym miejscu należy wyjaśnić, że po angielsku słowo cock znaczy kogut, ale może też oznaczać męskiego członka). > - Chciałbym spytać, kto z tu obecnych ma koguta? (Wszyscy mężczyźni wstali) > - Nie, nie - to nieporozumienie. Może spytam inaczej, kto ostatnio > widział koguta? (wszystkie kobiety wstały) > - Oj, nie, to też nie o to chodzi, może wyrażę się jeszcze jaśniej, > kto ostatnio widział koguta, który do niego nie należy? (połowa kobiet wstała) > - Parafianie - nie rozumiemy się, spytam, wprost - kto widział > ostatnio mojego koguta? (Wstał chórek chłopięcy, ministranci i organista)...
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 12-12-2008 18:51
do osoby z godziny 06:46 12-12-2008: Bardzo nieciekawa historyjka, bo nawet nie dowcip. :-(
~jerry 13-12-2008 21:35
Jakiś czas temu napisałem krótki komentarz na temat kościoła katolickiego pod jednym z artykułów. Krótki, zwięzły tekst dość mocno krytyczny w stosunku do księży, poruszający poważne problemy z którymi borykają się na co dzień. Nie użyłem tam żadnych sformułowań obrażliwych ani żadnych epitetów, po prostu wyraziłem swoje osobiste zdanie na temat kleru do czego mam słuszne prawo. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się,że moderator w całości ocenzurował moją opinię i pokazał tylko mój nick! To utwierdziło mnie w przekonaniu, że wielu ludzi w Polsce podchodzi do religii w sposób fanatyczny a jakakolwiek krytyka budzi w nich niechęć i nienawiść w stosunku do innowiercy.Zastanawiające, że wielu z nich szczerze nienawidzi żydów, modląc się jednocześnie do Jezusa - króla ż...owskiego. I jak tu prowadzić dyskusję? Znam kilka wspaniałych osób z pięknymi wartościami w życiu, bardzo szlachetnych aczkolwiek całkowicie omijające wierzenia religijne. Jedyne co czyni ich pięknymi to wiara w ludzi! Pozdrawiam wszystkich, którzy w życiu potrafią być szczerzy i mówią to co myślą a nie to co wypada..
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 14-12-2008 11:06
do Jerry: Kościół katolicki ma problemy i dobrze, że w końcu można o tym pisać, ale zobacz, jaka nagonka jest również na osoby, które cokolwiek powiedzą na Żydów, od razu robi się z nich antysemitów. Osobiśnie nic do nich nie mam. Jak w każdej nacji, są dobrzy i źli, ale na nich też nie można nic powiedzieć, aby nie zostać uznanym za ż...ożercę. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group