Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7485
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobroć na pierwszym miejscu w Gimnazjum nr 1

Czwartek, 11 grudnia 2008, 16:37
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dobroć na pierwszym miejscu w Gimnazjum nr 1
Fot. TEJO
Życzenia świąteczne przedstawicielom szkół przekazał dziś osobiście ordynariusz legnicki ks. bp Stefan Cichy. Hierarcha poświęcił też opłatek, którym podzielą się nauczyciele i uczniowie podczas szkolnych wigilii.

Honorowy jeleniogórzanin, biskup Stefan Cichy, przejechał dziś do Gimnazjum nr 1, aby w asyście księży: dziekana jeleniogórskiego Bogdana Żygadły i duszpasterza oświaty Józefa Steca spotkać się ze społecznością pedagogów i uczniów szkół w stolicy Karkonoszy.

Tradycyjne spotkanie przed Bożym Narodzeniem już wprawiło w świąteczny nastrój gości i gospodarzy placówki. Było Słowo Boże o narodzeniu Chrystusa, były też refleksje samego biskupa, który mówił o potrzebie głębi przeżywania świąt i o potrzebie dzielenia się dobrem. Bp Stefan Cichy nawiązał także do dość przewrotnego potraktowania katechizmu i zauważenia w ludziach nie siedmiu grzechów głównych, ale siedmiu głównych uśmiechów.

Gimnazjaliści z „jedynki” pokazali pouczającą jednoaktówkę przygotowaną pod opieką szkolnych katechetek, która ukazywała, jak nie należy spędzać świąt Bożego Narodzenia. Ten czas, pozbawiony głębi, staje się często rodzajem akademii, przedłużonym weekendem, zamiast stanowić prawdziwe nawrócenie i spotkanie Pana Boga.

Ordynariusz legnicki poświęcił też opłatek, którym uczniowie i nauczyciele podzielą się podczas szkolnych wigilii. Każda placówka oświaty dostała także materiały katechetyczne oraz specjalny numer szkolnego miesięcznika „Mizol” wydawanego w Gimnazjum nr 1, tym razem o świątecznej tematyce.

Ksiądz biskup Cichy życzył wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. – Bogu ku chwale, ludzkości ku radości i sobie ku zbawieniu! – mówił duszpasterz. Padły też słowa podziękowania i życzenia z ust Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry. Uroczystość uświetnili uczniowie wykonaniem kilku kolęd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group