Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobre wyniki w Winnym Grodzie

Wiadomości: Zielona Góra
Czwartek, 29 września 2016, 23:50
Aktualizacja: 23:53
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W ostatni weekend września odbyły się w Zielonej Górze XX Mistrzostwa Polski Ju Jitsu. Na strasie nie zabrakło zawodników Jeleniogórskiego Klubu Ju Jitsu Antei.

Zawody rozgrywane były w trzech konkurencjach:
• Grappling,
• Ken Jitsu,
• Kata Parami
z podziałem na poszczególne kategorie wagowe i wiekowe.

Jeleniogórski Klub Ju Jitsu ANTEI reprezentowało 7 zawodników w wieku od 8 do 14 lat. Nadmienić należy, że dla niektórych z nich były to pierwsze w życiu zawody i to o tak wysokiej randze. Zawodnicy godnie reprezentowali swój klub i po ciężkich walkach wywalczyli sobie miejsca na podium:

Konkurencja - GRAPPLING
Bialik Dawid - złoto (kategoria do 44 kg)
Nalberczyński Albert - srebro (kategoria do 60 kg)

Konkurencja - KEN JITSU
Bicz Andrzej - złoto (kategoria do 12 lat)
Nalberczyński Albert - brąz (kategoria pow. 140 cm)
Bialik Dawid - brąz (kategoria pow. 140 cm)

Konkurencja - KATA PARAMI
Rostkowski Jakub, Bialik Dawid - brąz (kategoria kadet)
Obuchowicz Kinga, Bicz Andrzej - brąz (kategoria junior)
Papierzańska Eliza, Ładniak Tomasz - IV miejsce (kategoria junior)

Zawodnicy dali z siebie wszystko i w pełni zasłużyli na swoje miejsca na podium. Już niebawem przed nimi kolejne zawody i być może kolejne sukcesy...

Stowarzyszenie Klub ANTEI jest młodym klubem, zrzeszającym w swoich szeregach dzieci i młodzież z terenu Jeleniej Góry i okolic. Działalność klubu opiera się na prowadzeniu zajęć sportowych z zakresu samoobrony ju-jitsu. - Staramy się, aby nasze zajęcia sportowe stanowiły dla młodych ludzi alternatywę wobec zachowań nieakceptowanych społecznie m.in. chuligaństwa, alkoholu i narkotyków. Poprzez trening i wspólną zabawę, wszczepiamy naszym zawodnikom pozytywne wartości. W ostatnim czasie klub nawiązał współpracę i działa pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region w Jeleniej Górze. Na co dzień młodzi zawodnicy trenują w sali sportów walki - DOJO przy ul. Złotniczej (stadion miejski) pod okiem licencjonowanych instruktorów: sensei'a Janusza Malczewskiego - 3 Dan Ju Jitsu, sensei'a Piotra Mikuckiego - 2 Dan Ju Jitsu i senpai Joanny Mikuckiej - 1 Kyu Ju Jitsu - mówi Janusz Malczewski, wiceprezes Klubu Ju Jitsu ANTEI w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~09:30 30-09-2016 9:30
Gratulacje dla zawodników, trenerów i prezesa - wielkiego entuzjasty Ju-Jitsu Janusza.
~*** 30-09-2016 17:11
Szkoda, że nie umieją się dogadać z drugim Stowarzyszeniem Ju - Jitsu, tylko wylewają na siebie wiadra pomyj.... Tracą wszyscy niestety...
~ 30-09-2016 19:07
W kwestii tego "dogadania się", to myślę, że na jeleniogórskim rynku jest miejsce dla wszystkich entuzjastów sztuk i sportów walki i to bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny. Wystarczy odrobina wzajemnego szacunku, by współistnieć obok siebie i robić swoje. Nikt wtedy nie ucierpi :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group