Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6229
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobre wieści w sprawie łącznika z Bolkowem

Wtorek, 6 lutego 2018, 7:08
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 12:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dobre wieści w sprawie łącznika z Bolkowem
Fot. Przemek Kaczałko
Starania parlamentarzystów ziemi jeleniogórskiej przyniosły pozytywny efekt w kwestii wpisania do budżetu państwa na rok 2018 zadania w dziale transport. Na prace projektowe i przygotowawcze przy rozbudowie drogi krajowej nr 3 na odcinku Bolków – Kaczorów zarezerwowano 2,1 mln zł!

- Chcemy w tym roku zrobić projekt, a w przyszłym roku postarać się o pieniądze na budowę, która ma kosztować ok. 200 milionów złotych – powiedział senator Krzysztof Mróz. Od wielu lat przy każdej kampanii wyborczej politycy obiecywali budowę drogi S3, mówili też sporo o koniecznym łączniku Jeleniej Góry z Bolkowem, ale dopiero teraz ta inwestycja na Dolnym Śląsku jest krok po kroku realizowana.

- Przez 8 lat Platforma Obywatelska nie przygotowała projektu. Pan Zawiła i Łużniak słusznie mówili, że głównym problemem naszej kotliny jest komunikacja, ale okazało się, że nie zrobiono nic w tej sprawie – ubolewa senator. - Musimy wreszcie to zrobić, bo brak szybkiego połączenia z autostradą A4 to brak rozwoju Jeleniej Góry i Kotliny Jeleniogórskiej – podkreślił K. Mróz, który o poprawkę do budżetu lobbował wraz z Marzeną Machałek u kolegów i koleżanek z parlamentu.

- Szkoda, że tego projektu nie zrobił rząd PO-PSL, bo teraz byśmy szukali pieniędzy na wykonawstwo, a nie projekt – dodał senator z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (101) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group