Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3623
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre szybko się kończy

Sobota, 13 lutego 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Dobre szybko się kończy
Fot. rylit
Jeszcze tylko weekend wolnego i do szkoły! Piątek był ostatnim ferii zimowych i zarazem zakończeniem półkolonii organizowanych przez miejskie placówki kulturalne. W „Muflonie” w czasie dwóch tygodniowych turnusów wypoczywało około trzydzieścioro dzieci.

Tradycyjnie sobieszowski Miejski Dom Kultury „Muflon” zorganizował dla chętnych dzieci dwa turnusy „Ferii w Muflonie”, które to oferowały dla młodzieży szkolnej ciekawy program.

Zajęcia rozpoczynały się codziennie o godzinie 9 śniadaniem. Następnie odbywały się wycieczki i zajęcia w siedzibie domu kultury. Uczestnicy zimowiska odbyli wycieczkę do Teatru im. C.K. Norwida, po którym oprowadzał ich i bardzo ciekawie opowiadał aktor tego teatru Tadeusz Wnuk. Druga wycieczka odbyła się do Filharmonii Dolnośląskiej gdzie dzieci zapoznały się z charakterem pracy tej placówki.

Na zajęciach w pracowni plastycznej dzieci tworzyły prace plastyczne mające przedstawić „Zimową opowieść”. Codziennie po obiedzie odbywały się zajęcia muzyczne, w czasie których dziewczęta i chłopcy tworzyli opowieść muzyczną polegającą na rapowaniu odpowiedniego tekstu w rytm muzyki hip-hopowej.

Wiele czasu poświęcano na zabawy ruchowe czy to w sali czy na wolnym powietrzu. Najciekawszym dniem zimowiska był ostatni dzień turnusu. Kulig ciągniony przez konie w okolicach Jagniątkowa i ognisko z pieczeniem kiełbasek były wyczekiwaną przez dzieci atrakcją.

Na zakończenie dzieci zaprezentowały przed rodzicami i opiekunami wszystko to, czego nauczyły się w czasie zajęć. Pokazały „Zimową opowieść” przygotowaną ze swoich rysunków, rapowały oraz zaprosiły rodziców do wspólnego tańca. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy ferii otrzymali pamiątkowe książki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group