Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7645
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobra rada na męski problem

Piątek, 24 października 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dobra rada na męski problem
Fot. Archiwum
Mężczyźni powyżej 40 roku życia od 25 października, przez pięć kolejnych sobót mogą się bezpłatnie przebadać w kierunku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Badania są przeprowadzane w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medyk” przy ulicy Kochanowskiego 5a/1 w godzinach od 9.00 do 12.00.

Pierwsze badania odbędą się już w najbliższa sobotę (25.10). Akcja przeznaczona jest dla mieszkańców Jeleniej Góry i będzie się odbywać przez pięć kolejnych sobót. W zakres bezpłatnej diagnostyki wchodzi konsultacja lekarza urologa, badanie „per rectum”, oznaczenie stężenia swoistego antygenu sterczowego (PSA) oraz, w razie potrzeby, badanie USG.

– Pozwolą one z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać lub wykluczyć obecność łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH), ocenić stan zaawansowania BPH i rozpocząć odpowiednie leczenie – mówią organizatorzy.

Akcja pozwoli również wyłonić pacjentów z podejrzeniem zmian nowotworowych. Ponadto każdy pacjent uzyska informacje na temat stanu swojego zdrowia w zakresie chorób układu moczowo-płciowego i zalecenia dotyczące dalszego postępowania, np. zmiany stylu życia, konieczności dodatkowej diagnostyki i leczenia.

Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym. Zapisy w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medyk” przy ulicy Kochanowskiego 5a/1 odbywają się w godzinach od 9.00 do 12.00 prowadzone są pod numerem telefonu (0 75) 647 58 77. Do włączenia się do akcji w Jeleniej Górze zapraszają prezydent miasta Jelenia Góra, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” i firma farmaceutyczna Zentiva, która prowadzi akcję w ramach kampanii „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group