Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Do wygrania staż w Brukseli

Sobota, 28 marca 2015, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: Mea
Region: Do wygrania staż w Brukseli
Fot. Organizator
Kazimierz Michał Ujazdowski poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje konkurs dla studentów na najlepszy esej. Zwycięzca otrzyma miesięczny, płatny staż w zespole posła w Brukseli. Prace można przesyłać do 11 kwietnia.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci, którzy ukończyli pierwszy rok studiów, a nie ukończyli 26 roku życia. Należy napisać esej na jeden z trzech zadanych tematów i wysłać go wraz z listem motywacyjnym i CV do 11 kwietnia 2015 r. na adres: obudzswojpotencjał@ujazdowski.pl

Zadane tematy to:

1) Czy prawda i pojednanie w stosunkach międzynarodowych są potrzebne i skuteczne? Dziedzictwo Orędzia Biskupów polskich do niemieckich z 1965 r. i przesłanie Kardynała Bolesława Kominka. Co dziś oznacza dla Polski i Europy?

2) Przyszłość instytucjonalna Unii Europejskiej po kryzysie gospodarczym i konfliktach zbrojnych u jej granic. Rozwiązania federacyjne czy solidarne państwa narodowe?

3) Bezpieczeństwo zamiast wolności? Wyzwania w dobie poszerzającej się kontroli społecznej i szerokiego dostępu do danych osobowych.

Konkurs na esej dla studentów jest elementem programu edukacyjnego „Obudź swój potencjał” realizowanego przez posła Kazimierza Ujazdowskiego. Więcej szczegółów i regulamin konkursu można znaleźć na stronie europosła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group