Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6398
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do serca przytul psa, weź na kolana kota

Czwartek, 20 października 2011, 10:07
Aktualizacja: 10:35
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Do serca przytul psa, weź na kolana kota
Fot. Agrafka
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 odwiedzili Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, aby pomóc pracownikom przy psach i kotach. Młodzież apeluje do ludzi dobrych serc o przygarnianie zwierząt, a także o przynoszenie do szkoły lub schroniska koców, ciepłych materiałów, karmy i innych produktów, które pomogą zwierzakom przetrwać zimę.

Młodzież z Gimnazjum nr 1 od paru lat przychodzi do schroniska i pomaga sprzątać w klatkach i boksach. Uczniowie dokarmiają zwierzęta, wyprowadzają je na spacer, czeszą, myją, a co najważniejsze okazują im serce.
- W schronisku jest bardzo dużo pracy. Chcemy zapewnić zwierzaczkom odrobinę domowej atmosfery i namawiamy także ludzi, aby przygarniali zwierzęta i to nie tylko te młode, ale również dorosłe, gdyż są bardzo otwarte na ludzi i potrafią bardzo się odwdzięczyć za okazaną dobroć – powiedziała Katarzyna Franczak, nauczyciel języka niemieckiego z Gimnazjum nr 1.

Gimnazjaliści z „jedynki” zbierają również fundusze w ogólnopolskiej akcji na leczenie psa, który został znaleziony przy drodze, był spętany drutem, podpalony i miał obcięte ucho. To co człowiek ze złymi zamiarami potrafi zrobić zwierzęciu jest makabryczne, a to przecież my, ludzie odpowiedzialni jesteśmy za inne istoty. Tym bardziej apelujemy o pomoc dla schroniska, a przede wszystkim o otwarcie serca na psa lub kota i zapewnienie im nowego domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group