Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6696
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Do przedszkola za darmo

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 7 stycznia 2008, 17:24
Aktualizacja: 17:25
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Świetna wiadomość dla rodziców. Nie będą musieli martwić się, skąd wziąć pieniądze na czesne dla dziecka, które uczęszcza do przedszkola. Nie zapłacą za to ani złotówki!

To bardzo dobra informacja, ale tylko dla mieszkańców Szklarskiej Poręby. Jak podało Polskie Radio Wrocław, tamtejszy samorząd postanowił zrezygnować z opłat. Według rozgłośni może to oznaczać oszczędność nawet 1300 złotych rocznie dla przeciętnej rodziny. Pozostaną jedynie opłaty za wyżywienie oraz zajęcia dodatkowe.

– Halina Słomka, dyrektor przedszkola samorządowego nr 1, jest przekonana, że z z przedszkoli zaczną korzystać rodziny, których dotychczas nie było na to stać, bo rodzice nie mieli pracy – podaje PRWr.

Teraz samorządowcy są przekonani, że w ten sposób wyręczą wiele matek od siedzenia w domu i zajmowania się dziećmi. To także sposób na zmotywowanie pań do pracy, choćby w usługach turystycznych, gdzie pracodawcy odczuwają największe braki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Ewa 7-01-2008 19:24
Brawo samorządowcy
~tommy 7-01-2008 19:37
Rewelacyjna wiadomość! Teraz kolej na Jelonkę.
~Jowita 7-01-2008 19:45
To dobra wiadomość ja za przedszkole przy dwójce dzieci miesięcznie płace 450 zł to pół mojej wypłaty.Mam nadzieje,że dotrze to też do Cieplic.
~d1 7-01-2008 20:01
oooo bardzo pozytywnie.Świetny pomysł:)Brawo dla władz Szklarskiej!
~##mama## 7-01-2008 20:42
szkoda, że jeleniogórscy samorządowcy nie mają takich dobrych pomyslów dla swoich mieszkańców. Niestety my też mam placić i nie wszystkich stać na takie oplaty. Mimo tego, iż sprezentowano nam bublowatą umowę na rozliczenie godzin i platności to dalej musimy kombinować jak skorzystać z przedszkola i nirmalnie pracować.
~_rymcycymcy___ 7-01-2008 21:54
Gdyby kobieta chciała pracować, to stówa miesięcznie nie stanowiłaby przeszkody. No i fajnie. Dzieci do przedszkola, w domu spokój. Będzie czas na kolejny serial, a może i poklikanie na Jelonce ;)))
~ 7-01-2008 23:38
Jak mozna nie miec pracy w szklarskiej, znalezienie pracownika tu graniczy z cudem.
~ekipa z karpacza 8-01-2008 1:07
Pewnie ze za darmo dzieciom nie ma co zalowac. Brawo dla wladz.
~monia 8-01-2008 7:27
super fajnie by było jakby u nas choc o połowe zmniejszyli czesne luz zrobili jak we wrocławiu ze za dni kiedy dziecko ne chodzi sa odliczane pieniazki a swoja droga drodzy rodzice przedszkolaków były wywieszone u was w przedszkolach listy protestacyjne do podpisania przeciwko wyznaczaniu dzieciom czasu w przedszkolu od do i naliczaniu kasy za to ze dziecko przyjdzie 5 min wczesniej lub wyjdzie 5 min póxniej? ze chcemy wrócic do starego systemu?
~Anka 8-01-2008 7:44
A co jeśli niektóre pracują za najniższą krajową, bo akurat taka praca jest?? Fakt - praca jest na wyciągnięcie ręki, przekonałam się o tym niejednokrotnie. Ale albo na umowę zlecenie, albo za takie grosze, że to jest naprawde śmieszne. No ale to nie artykuł na ten temat. Chodzi o to, że przedszkola powinny być darmowe dla wszystkich dzieci, bo bardzo dużo rodziców boryka się z problemami finansowymi. I nie tylko Szklarska czy Jelenia, ale małe miejscowości też powinny coś takiego zorganizować.
ponury grabarz 8-01-2008 12:17
Wszyscy zachwyceni niech się zastanowią, co to znaczy "za darmo". Przedszkole byłoby "za darmo", gdyby za darmo pracowałby tam cały personel, gdyby za darmo dostarczany był prąd, gaz, woda itp, za darmo również dostarczane byłyby zabawki, jedzenie, książki itp, również wszelkie remonty i naprawy musiałyby być darmowe - jednym słowem, jest to NIEMOŻLIWE. Przedszkola muszą być płatne. Pozostaje więc pytanie - kto ma za nie płacić? Najlepiej byłoby to zrobić w ten sposób, w jaki płaci się za krzesła, banany, lampy, samochody, malowanie ścian i większość innych usług i towarów - konsument płaci bezpośrednie temu, kto dostarcza mu usługę/towar. Ale samorządowcy ze szklarskiej wymyślili inaczej - za przedszkole dla córki Kowalskiego (który to nota bene może mieć kupę forsy) zapłaci pan portier Zenek, który nie ma dzieci, pani emerytka Irenka, której dzieci mają po 50 lat i pani Jola, której dzieci wychowuje babcia. I to jest niby SPRAWIEDLIWE ??
~MAMA x 2 8-01-2008 13:13
Jestem za 240 zł w tym miesiącu zapłaciłam za jedno dziecko a gdzie drugie? Jak ktoś zarabia 1000 na ręke to po zapłaceniu przedszkola zostaje mu tylko na rachunki i to nie wszystkie a gdzie życie?
~do ponurego grabaża 8-01-2008 14:05
nie ma idealnego systemu. Zawsze sa biedni i bogaci. teraz biedni mają jednak większe szanse. Czy wiesz ile osób nie wysyła dzieci do przedszkola, bo ich na to nie stac a nie łapią się na zapomogę socjalną?
ponury grabarz 8-01-2008 20:06
Chodzi właśnie o to, żeby każdy przed posłaniem dziecka do przedszkola zastanowił się, czy na pewno jest mu to potrzebne - czy też może lepiej samemu o nie zadbać albo powierzyć je np. babci. Wyobraźmy sobie taką sytuację - dwie biedne rodziny, żadna z nich nie posyła dziecka do przedszkola (od tego się nie umiera). Pierwsza - bo nie, a druga, bo wychodzi z założenia że lepiej zaoszczędzić i w wakacje wysłać dziecko na kolonie. Wchodzi w życie tenże przepis - pierwsza rodzina posyła dziecko bez zastanowienia do przedszkola (bo za darmo) a druga rodzina dalej chce oszczędzać na kolonie, ale musi sfinansować przedszkole dla pierwszego dziecka. I w czym dziecko drugie jest gorsze od pierwszego?
~marggi 8-01-2008 20:12
Hej "ponury grabarz". Jaki nick taka prawda-bez "ponurki" proszę. Dobrze, że pomagają rodzinom z dziećmi. Te nasze"chłopy" w rodzinach nie zawsze dobrez zarabiają. Wystarcza to tylko na opłaty. Wiem, bo tak mam. Czy mam zmnieniać męża......???? Ta Rada w Szklarskiej Porębie jest dobra i brawa dnia niej. Zgodziłabym się tylko w temacie zarobków. A może Trzeba by było zaświadczenie z Urzędu Skarbowego np. "nie przekroczył ....... zŁ" w roku poprzednim. Mało takich będzie. Reszta, czyli ok. 90 procent niech korzysta - jest ich wiecej. Nie będzie takich dyskusji.
~mama 8-01-2008 20:50
o Bożę co Wy wypisujecie:) przedszkole było jest i będzie placówką usługową , a za usługi się płaci!!co to znaczy za darmo? czytajcie między wierszami - przecież za wyżywienie i za zajęcia dodatkowe będą płacić - czyli już nie za darmo!! do Pani Jowity - przecież Cieplickie przedszkola podlegają pod Urząd Jeleniej Góry, to co mogą zrobić jak mają uchwałę ?w Jeleniej Górze Urząd też 5 godzin daje darmo - tylko po 5 godzinach są opłaty !!! no ale 5 godzin też nie jest darmo - a jedzonko? a zajęcia dodatkowe? tak bardzo nie cieszcie się - wzrosną koszty inne -NA PEWNO
~do Jowity!! 8-01-2008 21:07
ja prowadzę moich dwóch synków do przedszkola w Cieplicach są zapisani na 6 godzin i z jedzeniem z opłatami na twz Radę rodziców ,oraz godziny ponad 5czyli są od 8.00 do 14.00 płacę miesięcznie 288 zł za dwójkę gdzie Ty Jowita tak dużo płacisz? zmień przedszkole!! a na Mikołaja dzieci miały tak piękną paczkę ,że ho! ho!!
~Ania 8-01-2008 22:33
Moje dziecko chodzi do przedszkola w Sobieszowie opieka SUPER, tylko niestety wszystko psuje zacna uchwała wymyslona przez samorzadowców Jeleniej Góry. To strasznie ogranicza rodziców poniewaz czasami zdarza się coś takiego jak wypadejk losowy :(. Może nasi samorządowcy razem z Panem Prezydentem na czele wymyślą coś rozsądnieszego, może powinni bra przykład od samorządowców ze Szklarskiej :)
~hej grabarz 9-01-2008 8:03
Czy ty wiesz, że Bacie już wyszły z mody? babcia jest dobra, do 3 roku zycia. Później dzici muszą dostać już edukcjację przedszkolną, aby się przygotowac do rywalizacji w szkole. Inne czasy bracie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group