Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3045
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do Galerii Centrum na zakupy w listopadzie

Czwartek, 15 września 2011, 8:19
Aktualizacja: Piątek, 16 września 2011, 7:37
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Do Galerii Centrum na zakupy w listopadzie
Fot. RED
Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie galerii handlowej przy ulicy Pijarskiej. Otwarcie placówki nastąpi jesienią. Czy przyciągnie mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do centrum miasta?

Śródmieście Jeleniej Góry częściowo straciło handlowy charakter. Stało się tak po części z powodu hipermarketów, które odciągnęły klientów od Traktu Śródmiejskiego. Pomysłem na przyciągnięcie jeleniogórzan i mieszkańców okolic do centrum miasta są galerie handlowe. Co prawda pierwsza z nich, Pasaż Grodzki przy ulicy Jasnej, nie spełniła oczekiwań (wiele powierzchni handlowych wciąż zieje tam pustką), jednak druga, budowana właśnie galeria przy ulicy Pijarskiej ma być „strzałem w dziesiątkę”.

Czy tak będzie? Inwestor, czyli spółka Ariadne informuje o około 70 sklepach i innych placówkach zlokalizowanych na blisko dwudziestu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt ma „ożywić” zapomnianą i zaniedbaną część centrum miasta zarówno od strony ul. Pijarskiej, jak i Górnej, skąd do galerii prowadzić będzie „imponujące” wejście nad skarpą wzgórza, na którym wznosi się jeleniogórska starówka.

Istotną wadą całości będzie brak oczekiwanego nowoczesnego kina 3D, które pierwotnie miało tu właśnie powstać. Mówiło się o nim w planach przed około dziesięciu laty. Jednak ostatecznie wymagałoby to podwyższenia bryły galerii, na co nie zgodził się urząd konserwatorski. Potężny budynek galerii i tak stanowi dominantę w tym miejscu.

A czy spełnią się zamierzenia inwestorów i samorządowców, którzy pragną, by obiekt ten odwiedzało jak najwięcej klientów? Pokaże przyszłość. Dodajmy, że w planach jest budowa kolejnej galerii na terenie aktualnego dworca PKS przy ulicy Obrońców Pokoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group