Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11618
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Dni Kowar w pełnym słońcu

Niedziela, 27 lipca 2008, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: Ania
Region Jeleniogórski: Dni Kowar w pełnym słońcu
Fot. Ania
W minioną sobotę w mieście nad Jedlicą zebrali się fani muzyki ludowej i rockowej. Na scenie pojawiła się gwiazda, ludzie bawili się doskonale. Był też jarmark artystyczny i pokazy paralotniarzy.

Piękna pogoda na pewno przyczyniła się do znakomitej frekwencji. Gwiazdą wieczoru był wokalista rockowy Tomek Lipiński z zespołem TILT. Poza nim mieszkańcy i turyści mogli posłuchać śpiewów zespołów ludowych z sąsiednich miejscowości. Oklaski zebrał zespół Kowarskie Wrzosy, który świętuje piąte urodziny.

Impreza była zorganizowana z wyraźnie umiarkowanym budżetem, ale mimo to publiczność bawiła się bardzo dobrze i pozytywnie wyrażała się o organizacji.
– Jestem bardzo zadowolony, że moje miasto świętuje. To dla nas świetna rozrywka – powiedział Stefan Sierotowicz.
Zadowolenie nie kryła również przedstawicielka starszego pokolenia z koła emerytów w Kowarach, Bogumiła Łoś: – Dzięki tego typu imprezom turyści chętniej odwiedzają nasze miasto, co jest nam bardzo potrzebne. Dlatego już kolejny rok nasze koło bierze udział w festynie.

Mieszkańcy byli również zadowoleni ze zmiany miejsca. Impreza odbywała się blisko centrum dzięki czemu nikt nie miał problemu z dojazdem – To dobra decyzja, że zmieniono lokalizację festynu ze stadionu do centrum. Zlikwidowano w ten sposób problemy z dostaniem się na imprezę. Należałoby się jednak zastanowić nad zmianą charakteru uroczystości, tak aby promowało Kowary nie tylko w najbliższej okolicy – mówi Marek Mikrut, wiceprzewodniczący rady powiatu jeleniogórskiego.

W niedzielę natomiast mieszkańcy Kowar będą mieli okazję wziąć udział w dniu kultury Romskiej. Zagra młodzieżowy zespół z Kowar „Hip Hop Roma”. Potem młodzieżowy zespół z Kamiennej Góry „Terne Cierchenia” i kowarscy muzycy z zespołu „Kałe Perły”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Nowa Roma” z Wałbrzycha. Były też degustacje cygańskich potraw i tańce przy ognisku.

Na wzór Święta Ceramiki w Bolesławcu, miasto nad Jedlicą mogłoby, na przykład, zorganizować Dymarki Kowarskie, co zresztą proponowało już wcześniej Stowarzyszenie Miłośników Kowar.
Jednak, żeby zorganizować takie dymarki, potrzebny byłby choć jeden kowalski rzemieślnik, bo już nikt taką metodą żelaza nie wytapia. Tymczasem w Kowarach nie ma już żadnego kowala, który zarabiałby w taki sposób na życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
662
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group