Czwartek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 6582
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Długi weekend w miarę bezpieczny

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 16:21
Aktualizacja: 16:22
Autor: KMP
Pierwszy przedłużony weekend wakacji na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie. W naszym regionie doszło do 14 kolizji i wypadku. Policjanci ukarali 230 kierowców za różne wykroczenia drogowe, zatrzymali 24 dowody rejestracyjne i 8 nietrzeźwych kierujących.

Jak informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, od 22 do 26 czerwca na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 14 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył .

Ponadto 24 czerwca 2011 roku około godziny 14.10 na ulicy Rejtana w Kowarach doszło do wypadku drogowego. 55-letni kierujący samochodem marki Toyota Corolla , na krętym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w drzewo i spadł z ośmiometrowej skarpy. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 50-letnia pasażerka i kierowca. Pozostali oni w szpitalu na obserwacji. Kierowca był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze ukarali 230 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Większość ukaranych kierowców to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 8 nietrzeźwych kierujących oraz zabrali 24 dowody rejestracyjne za usterki techniczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group