Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8915
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dlaczego na cieplickich wałach brakuje ławek?

Środa, 29 lipca 2015, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2015, 7:03
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Dlaczego na cieplickich wałach brakuje ławek?
Fot. Karolina Matusewicz
Zadzwoniła do nas Czytelniczka, którą dziwi i bulwersuje fakt, że zlikwidowano większość ławek na cieplickich wałach przeciwpowodziowych w okolicach Parku Norweskiego. – Brakuje tam koszy, więc teren często wygląda ja śmietnisko, a przecież to ulubione miejsce spacerów mieszkańców i kuracjuszy – mówiła Czytelniczka.

Ostatnio zamontowane zostały cztery nowe ławki z oparciami – po dwie z każdej strony tamy, jednak tylko po dwie, a kiedyś rozmieszczone były niemal na całej długości wałów (od tamy w stronę ogródków działkowych przy ul. Barlickiego oraz od tamy w stronę zejścia na ulicę Czarnieckiego).

- Ławki nie zostały zlikwidowane, tylko (na wniosek Urzędu Miasta Jelenia Góra) wymienione na nowe, spełniające normy bezpieczeństwa. Na wałach usytuowane były łącznie cztery ławki i stan ten został utrzymany. Odkąd tu pracuję, czyli od 10 lat, nie było więcej ławek – twierdzi kierownik Zarządu Zlewni Bobru, Nysy Łużyckiej z siedzibą w Podgórzynie, czyli miejscowego oddział Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, któremu podlegają cieplickie wały.

Tymczasem mieszkańcy wiedzą i pamiętają, że jeszcze kilka lat temu ławek było więcej, co potwierdzają chociażby zdjęcia, które można znaleźć w rodzinnych zbiorach czy na portalach internetowych poświęconych Jeleniej Górze. Najpierw były to siedziska z oparciem, które z czasem zamieniono na wykonane z grubych bali ławki bez oparcia.

Z pewnością mała liczba miejsc do siedzenia to ulga dla RZGW, ale utrapienie dla mieszkańców i turystów, którzy chętnie spacerują po wałach, jednak nie mają gdzie przysiąść, by podziwiać widoki, gdyż do dyspozycji pozostały jedynie po dwie ławki z każdej strony tamy. Mankamentem jest także brak koszy na śmieci wzdłuż wałów, czego skutkiem jest zaśmiecanie terenu.

Miejmy nadzieję, że RZGW jednak doceni obecność spacerowiczów i postawi na wałach więcej ławek i zadba o kosze na śmieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
3
1 Bezpartyjni Samorządowcy
0%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
0%
4 Prawo i Sprawiedliwość
67%
5 Konfederacja
33%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
0%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group