Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6897
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dla miłośników gadów

Poniedziałek, 17 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 16:16
Autor: marek
Jelenia Góra: Dla miłośników gadów
Fot. goral
Gady, ale też płazy, pajęczaki ryby i wiele innych zwierząt można było kupić podczas II Krajowej giełdy Terrarystyczno - Zoologicznej, która odbyła się w niedzielę w jeleniogórskiej siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Niejeden odwiedzający mógł mieć satysfakcję, gdy patrząc na żmiję, węża czy ropuchę wspomniał szczególnie nielubianą nauczycielkę czy nauczyciela. Ale na serio zwolennicy hodowania czegoś innego niż koty i psy mogli wzbogacić swoją kolekcję. Do Jeleniej Góry przyjechali, bowiem hodowcy z całego kraju. W terrariach, klatkach pudełkach kryły się pająki ptaszniki. które niejednego mogłyby przyprawić o palpitację serca. Były dusiciele boa w rozmiarach bardzo niewielkich, tak, żeby czuć satysfakcję z patrzenia, jak zwierzątko rośnie i pochłania kolejne myszki a później króliczki.

Giełdę odwiedziło około 800 osób i wiele zastanawiało się nad kupnem jednego z wielu egzotycznych okazów. Szczególnie popularne były kameleony, które miało kilku wystawców. Do domu można było też wyjść z tropikalnym karaczanem, wielkości pudełka do zapałek, za jedyną złotówkę. Były też jadowite węże ryżowe, postrach wieśniaków z południowej Azji. Legalność pochodzenia wszystkich zwierząt sprawdzili pracownicy Izby Celnej i nie znaleźli ani jednego okazu, który nie miałby stosownych dokumentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group