Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8378
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Dla cierpiących na bulimię i anoreksję. Szansa na zdrowie

Czwartek, 26 stycznia 2012, 11:33
Aktualizacja: 11:34
Autor: Organizator
W należącym do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, Szpitalu „Bukowiec”został uruchomiony Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. W liczącym 16 łóżek oddziale finansowanym przez NFZ, w kameralnych, domowych salach, mogą się leczyć m.in. chorzy na bulimię i anoreksję.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy powiększyć zakres naszych usług szpitalnych dla pacjentów. W dzisiejszych niespokojnych czasach, różnego rodzaju zaburzenia i nerwice stają się coraz powszechniejszym problemem - powiedziała Wiesława Gajewska, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia.

Szpital „Bukowiec” mieści się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 roku, otoczonego pięknym bukowym parkiem, w pobliżu malowniczych pasm Karkonoszy i Rudaw Janowickich. W Szpitalu o powierzchni ponad 7 tys. m2 znajduje się Izba Przyjęć, 8 Oddziałów leczenia stacjonarnego z łączną liczbą 154 łóżek, bloki operacyjne, pracownia endoskopowa, zaplecze rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne oraz apteka.

Placówka prowadzi, oprócz nowego oddziału, leczenie w zakresie chorób wewnętrznych z pododdziałem diabetologicznym, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, neonatologii i chorób dziecięcych, a także rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową. Dodatkowo w ofercie placówki znajduje się bezpłatna Szkoła Rodzenia. Spotkania prowadzone w formie wykładów, pokazów, prezentacji i ćwiczeń pomagają w przygotowaniu psychicznym i fizycznym do porodu oraz rodzicielstwa. Od początku czerwca 2011 roku Szpital "Bukowiec" zaoferował ciężarnym darmowe znieczulenie wziewne podczas porodu.

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w posiada w swej strukturze 3 jednostki organizacyjne: oprócz Szpitala „Bukowiec” jest to Zakład Opieki Długoterminowej mieszczący ZOL i Hospicjum Stacjonarne oraz Przychodnia. Umiejscowione w okazałym budynku z ogrodem, zapewniają swoim podopiecznym ciepłą, rodzinną atmosferę oraz profesjonalną opiekę medyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group