Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6447
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dla cierpiących na bulimię i anoreksję. Szansa na zdrowie

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 26 stycznia 2012, 11:33
Aktualizacja: 11:34
Autor: Organizator
W należącym do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach, Szpitalu „Bukowiec”został uruchomiony Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. W liczącym 16 łóżek oddziale finansowanym przez NFZ, w kameralnych, domowych salach, mogą się leczyć m.in. chorzy na bulimię i anoreksję.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy powiększyć zakres naszych usług szpitalnych dla pacjentów. W dzisiejszych niespokojnych czasach, różnego rodzaju zaburzenia i nerwice stają się coraz powszechniejszym problemem - powiedziała Wiesława Gajewska, prezes Powiatowego Centrum Zdrowia.

Szpital „Bukowiec” mieści się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 roku, otoczonego pięknym bukowym parkiem, w pobliżu malowniczych pasm Karkonoszy i Rudaw Janowickich. W Szpitalu o powierzchni ponad 7 tys. m2 znajduje się Izba Przyjęć, 8 Oddziałów leczenia stacjonarnego z łączną liczbą 154 łóżek, bloki operacyjne, pracownia endoskopowa, zaplecze rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne oraz apteka.

Placówka prowadzi, oprócz nowego oddziału, leczenie w zakresie chorób wewnętrznych z pododdziałem diabetologicznym, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, neonatologii i chorób dziecięcych, a także rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową. Dodatkowo w ofercie placówki znajduje się bezpłatna Szkoła Rodzenia. Spotkania prowadzone w formie wykładów, pokazów, prezentacji i ćwiczeń pomagają w przygotowaniu psychicznym i fizycznym do porodu oraz rodzicielstwa. Od początku czerwca 2011 roku Szpital "Bukowiec" zaoferował ciężarnym darmowe znieczulenie wziewne podczas porodu.

NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w posiada w swej strukturze 3 jednostki organizacyjne: oprócz Szpitala „Bukowiec” jest to Zakład Opieki Długoterminowej mieszczący ZOL i Hospicjum Stacjonarne oraz Przychodnia. Umiejscowione w okazałym budynku z ogrodem, zapewniają swoim podopiecznym ciepłą, rodzinną atmosferę oraz profesjonalną opiekę medyczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 26-01-2012 14:08
Może tak każdy pilnowałby własnych czterech liter?!!! Albo zastanowił, czy przypadkiem ta osoba nie jest po chorobie(czy np wszystkich łysych sklasyfikujesz jako skinów?!)masakrą nazwę właśnie takie głupie teksty. A może ktoś zazdrości?....
~~~~~~ 26-01-2012 14:20
co za .... brak słow! ciekawe czy dla osób chorych na ta chorobę to takie śmieszne! jest to bardzo poważna choroba która czasem prowadzi do śmierci jakbyś nie wiedział ~DOBRE... jezeli masz się tak wypowiadać to nie pisz nic!
~ 26-01-2012 15:13
Jak się tam dostać?? Bulimia.
~ 26-01-2012 20:49
A po co gryzmolisz, kto gdzie pracuje i jakie ma choroby?Kogo to interesuje? co za prymitywna baba jakas......
~||| 26-01-2012 21:57
Gdzie jest moderator strony??? To, że i...le uważają, ze należy rozsiewać swoją głupotę porzez wpisy (piję tu do k...na z godziny 11:54), jestem w stanie przełknąć. Ale od administratorów Jelonki należy więcej wymagać, chyba że chcą równać poziom zniżając się do wspomnianego oszołoma.
~21.45 26-01-2012 22:05
A może by tak autor wysilił się i napisał nieco konkretniej: np. z jakimi problemami chorzy mogą się tam zgłaszać? Bo chyba nie tylko chorzy na nerwicę i zaburzenia odrzywiania... Dla przeciętnego człowieka to, co zostało zawarte w artykule brzmi dość enigmatycznie...
~? 26-01-2012 22:17
A co nie doczytałeś/aś, że dla cierpiących na bulimię i anoreksję i inne schorzenia nerwicowe? A może szpiedzy z ACTA już Google wyłączyli?
~ 28-01-2012 10:40
W Polsce jest za mala wiedza na temat zaburzen psychicznych. Traktuje ich sie marginesowo i z glupim usmieszkiem na moherowej gebie. Za to 10 przykazan maja w paluszku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group