Derby miasta dla Finepharmu

Niedziela, 17 stycznia 2010, 20:28
Aktualizacja: Piątek, 22 stycznia 2010, 17:11
Autor: ahawer
W jeleniogórskich derbach piłki ręcznej kobiet lepsze okazały się tym razem zawodniczki MKS Finepharmu, które pokonały KPR 29:26.

Dzisiejsze derby miasta przyciągnęły na hale przy ul. Złotniczej sporo kibiców. Obu ekipom nie można odmówić dziś walki, ambicji jednak jak się okazało miał więcej zespół Finepharmu.
Nie pomogły KPR-owi wzmocnienia dwoma zawodniczkami z pierwszej drużyny ekstraligi: Agnieszka Szalek (bramkarka) i Joanna Załoga, która nietypowo grała dziś na środku rozegrania.

Od pierwszych minut po obu stronach gra była bardzo agresywna, obfitująca w kontuzje. Po dziesięciu minutach było 4:3 dla MKS-u, rezerwowa bramkarka Daria Krajewska posłuchała zaleceń trenera i obroniła karnego, lecz po pierwszym kwadransie 6:4. Finepharm pomimo licznych kar dwuminutowych , grając w czteroosobowym składzie zdobywał bramki i utrzymywał lekką przewagę. Jeszcze równo z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę bramkę dla KPR-u z ok. 11 metrów zdobyła Anna Swidzińska i podopieczne Dilii Samadowej schodziły do szatni przegrywając tylko jedną bramką: 11:10.
Po zamianie stron bardzo długo trwała walka gol za gol, na tablicy wyników wielokrotnie był remis. Sędziowie wielokrotnie podejmowali niezrozumiałe decyzję, szczególnie uznając rzuty karne i wykluczając co rusz na dwuminutowych wykluczenia, głownie zawodniczki Mirosława Urama.
Od 38 minuty, przy stanie 16:16 (teoretyczne) gospodynie grały osłabieniu, gdyż czerwień zobaczyła Sara Latuszek. Pierwsze skrzypce w tym okresie dla KPR-u grały Anna Świdzińska i Karolina Muras, głównie dzięki ich dobrym rzutom z dystansu wynik ciągle oscylował wokół remisu. W 46 minucie (przy stanie 22:22) arbitrzy ponownie pokazali czerwoną kartkę, tym razem Dagmarze Sawickiej. Dziewczyny z Finepharmu jednak nie poddawały się i dzielnie walczyły o każdą piłkę.
Na dwie minuty przed końcem spotkania karnego na 28:26 trafiła Katarzyna Bieńko, a na dwie minuty sędzia ukarał Karolinę Muras, po chwili stało się jasne, że podopieczne Mirosława Urama lepiej wytrzymały presję i zwyciężyły w tym prestiżowym spotkaniu o miano lepszej drużyny w mieście.

MKS Finepharm Jelenia Góra – KPR Jelenia Góra 29:26 (11:10)

Finepharm: Demiańczuk, Pałysa, Pawliszak 9, Kasprzak 5, Sawicka 5, Bieńko 5, A.Wasiucionek 2, Bielecka 2, Latuszek 1, Konarzewska

KPR II: Szalek, Krajewska, Muras 8, Świdzińska 7, Załoga 4, Popielarz 4, Rykaczewska 2, Łoniewska 1, Bułak, Romanow, E. Wasiucionek.