Czytających: 9668

Jeżów Sudecki: Derbowe lanie Piasta

Sobota, 29 października 2011, 16:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2011, 10:03
Derby gminy Jeżów Sudecki zdecydowanie dla piłkarzy Lotnika, którzy w sobotnim spotkaniu zlali dziwiszowskiego Piasta 7:1! Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy przy lepszej dyspozycji Kocota, czy zespołowej grze Suchaneckiego mogli ustrzelić nawet wynik dwucyfrowy.

Długo wyczekiwany moment, czyli derbowy mecz Lotnika z Piastem nadszedł w ostatnią sobotę października, a areną zmagań był stadion przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim. Spotkanie zaczęło się z lekkim opóźnieniem, gdyż zawodnicy czekali na Kurzelewskiego, który kilka minut po godz. 14:00 pojawił się w wyjściowej jedenastce. Jak się okazało warto było czekać, gdyż zawodnik gospodarzy strzelił w tym meczu 2 gole. Od pierwszego gwizdka arbitra w natarciu byli jeżowianie. Już w 12' wynik otworzył Maciek Wojtas, który w narożniku pola karnego najpierw zakręcił Gurazdą, a następnie pięknym strzałem w długi róg zmiótł pajęczynkę z bramki strzeżonej przez Skupina. W 19' padł kolejny gol, ponownie dla gospodarzy. Suchanecki wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza Piasta, którzy nie mogli się zdecydować kto ma wybić futbolówkę, w grę wkroczył popularny "Suchy" i strzelił na 2:0. Dopiero po 20 minutach goście podeszli pod pole karne Lotnika, ale oddali mocno niecelny strzał. W 23' Kurzelewski zdecydował się na akcję indywidualną, przeciwnicy znając jego możliwości w dziedzinie strzału z dystansu starali się nie dopuścić do oddania strzału, ale zawodnik Lotnika oszukał ich i wszedł w pole karne strzelając technicznie nad bramkarzem. Kilka minut później mogło być i powinno 4:0, ale w doskonałej sytuacji Kocot strzelał za lekko i obrońca Piasta zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. W 40' w polu karnym faulowany był Suchanecki, a skutecznym egzekutorem był Kurzelewski. Tuż przed przerwą goście jedyny raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Hałkę, kiedy to bramkarz gospodarzy minął się z piłką przy dośrodkowaniu, a Sojka z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę.

Po zmianie stron trwał napór jeżowian. W 49' przy biernej postawie obrońców Piasta (trzech zawodników gospodarzy bez krycia stało w piątce) Pieńkowski strzelił na 5:0. Pięć minut później goście doczekali się honorowego trafienia, którego autorem z rzutu karnego był Duraj. Arbiter dopatrzył się zagrania ręką Palimąki i bez wahania wskazał na wapno. W 57' Suchanecki wykorzystał kolejny błąd Gurazdy, przejął pikę, a następnie podał do Górgula, który podwyższył wynik na 6:1. W 77' Kocot ponownie zmarnował okazję na gola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem źle przyjął piłkę co pozwoliło Skupinowi na udaną interwencję. W 81' gospodarze stanęli przed szansą na siódmego gola. Po strzale z rzutu wolnego sędzia dopatrzył się zagrania ręką w murze obrońców Piasta, który znajdował się w polu karnym. W konsekwencji po raz trzeci w tym spotkaniu, a drugi dla Lotnika wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Karnego wykorzystał Suchanecki ustalając wynik derbowego spotkania na 7:1 dla piłkarzy Lotnika.

Lotnik DRX Jeżów Sudecki - Piast Dziwiszów 7:1 (4:0)

Lotnik: Hałka - Kurzelewski (60' Jurczyk), Palimąka, Kraiński, Gołąb, Pieńkowski (80' Bojar), Wojtas (56' Górgul), Suchanecki, Hamowski, Maćkowski, Kocot.

Piast: Skupin - Gurazda, Kuraś, Duraj (70' Snacki), Kogut (46' Davidenko), Kozan, Sojka, Stankiewicz (20' Badran), Podobiński, Zyner, Perebeynos.