Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Deptak w Karpaczu bez kasy z ZIT AJ

Niedziela, 14 stycznia 2018, 7:59
Aktualizacja: 11:56
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Deptak w Karpaczu bez kasy z ZIT AJ
Fot. Przemek Kaczałko
Wniosek Karpacza jest jednym z 14, które uzyskały pozytywną opinię, jednak ze względu na ograniczone możliwości finansowe nie uzyskał dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej (unijną kasę przyznano tylko trzem wnioskodawcom). Burmistrz miasta przyznaje, że w tym roku nie uda się już zrealizować oczekiwanej inwestycji.

- Przeszliśmy ocenę merytoryczną, formalną oraz zgodność ze strategią ZIT-u. To jest ocenione pozytywnie, ale wszystko, jak zawsze, rozbija się o pieniądze - powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza, który zaznacza, że środki przeznaczone na rewitalizację są zbyt małe. - Wstępne ustalenia są takie, że stopniowo będą przesuwane środki, aby te zadania mogły być realizowane - dodaje włodarz miasta pod Śnieżką. - W 2018 roku deptaka w Karpaczu na pewno nie będziemy remontować - ubolewa burmistrz.

Spośród 14 pozytywnie ocenionych wniosków, projekt Karpacza znalazł się pod względem punktacji na 13 miejscu (50,9 pkt.). - Punktacja wynika z twardych danych, czyli chociażby dochodu na mieszkańca. Mówimy tu o Funduszu Spójności, więc trzeba obiektywnie przyznać, że Wleniowi czy Lubomierzowi, którym mocno kibicuję te pieniądze są bardziej potrzebne - tłumaczy R. Jęcek.

Zdaniem burmistrza, nawet jeśli przesunięcia w ramach środków europejskich okażą się niewystarczające, to przebudowa deptaka w przyszłości powinna być realizowana z budżetu miasta. Projekt pn. Przebudowa centrum Karpacza - etap I zakłada m.in. wymianę sieci, nową nawierzchnię oraz małą architekturę. Zakładany koszt zadania to 8,625 mln zł, z czego 5,373 mln zł miałoby pochodzić z dofinansowania z ZIT-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group