Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6292
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Dendrologium" z naszymi plenerami na festiwalach

Poniedziałek, 14 października 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Org
Region: „Dendrologium" z naszymi plenerami na festiwalach
Fot. Dendrologium
Polsko–niemiecka koprodukcja „Dendrologium", kręcona częściowo w Karkonoszach, została zakwalifikowana na kilka zagranicznych festiwali filmowych. W październiku 2013 r. zostanie pokazana na 37. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Mostra" w brazylijskim São Paulo, gdzie powalczy o nagrody w konkursowej sekcji New Filmmakers.

Kolejne pokazy „Dendrologium” odbędą się na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w kolumbijskiej Bogocie oraz w listopadzie na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kalkucie.
Pokazy filmu na międzynarodowych festiwalach to niewątpliwy sukces „Dendrologium” – który jest debiutem młodych reżyserów: Amina Azama i Rafaela Stemplewskiego.

Epicka baśń fantastyczna „Dendrologium" opowiada historię Poszukującego, który kierując się głosem przeznaczenia porzuca swoje dotychczasowe życie, aby rozwiązać zagadkę mitu o Słodkim Owocu. Na swojej drodze spotyka Leśnika, który obdarza go rzadkim Słodkim Owocem oraz wielu mądrych ludzi, którzy jednomyślnie twierdzą, że musi zostać królem i posiąść królewski ogród. Jeżeli tak się stanie, Poszukujący będzie miał pod dostatkiem Słodkich Owoców.

„Dendrologium” jest koprodukcją polsko-niemiecką, zrealizowaną w większości ze środków własnych obu twórców. Mimo, iż film powstał za zaledwie ułamek budżetu ówczesnych profesjonalnych produkcji, w niczym nie ustępuje im tak pod względem technicznym, jak i artystycznym. Już wkrótce zmierzy się z innymi w sekcji konkursowej New Filmmakers w São Paulo.

Zdjęcia do filmu realizowano dwuetapowo w okresie 2011-2013; etap letni kręcono w Niemczech (Berlinie i Poczdamie), etap zimowy w Polsce – w Kotlinie Jeleniogórskiej i na terenach Karkonoskiego Parku Narodowego oraz w dawnej osadzie górniczej Radzimowice.

Jednym z atutów filmu są urokliwe plenery zamków Babelsberg i Glienicke w Poczdamie oraz tereny berlińskiej dzielnicy Spandau. W Polsce filmowcy gościli w malowniczych Karkonoszach, realizując – w zimowych, górskich plenerach sceny, które doskonale wpisują sie w wizualną stylistykę filmu.

Na planie spotkała się wielojęzyczna, międzynarodowa ekipa; reżyserzy z Polski i Niemiec – Rafael Stemplewski i Amin Azam oraz rosyjski operator Sergei Yurizditsky, współpracujący wcześniej m.in. z rosyjskim reżyserem światowej sławy – A. Sokurowem.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.dendrologium.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group