Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3816
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dekada Gabrieli Zawiły

Niedziela, 17 listopada 2019, 8:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2019, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dekada Gabrieli Zawiły
Fot. Przemek Kaczałko
Kończy się dziesięcioletni okres zarządzania Muzeum Karkonoskim przez Gabrielę Zawiłę. Dyrektorka placówki kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego odchodzi na emeryturę, a podczas ostatniego wernisażu podsumowała krótko dokonania swoje i jej zespołu.

Przez minione 10 lat Muzeum Karkonoskie bardzo się zmieniło - poczyniono wiele inwestycji z udziałem środków zewnętrznych (unijnych i ministerialnych).

Myślę, że miałam szczęście i Muzeum również. Trafiliśmy na taki czas, kiedy projekty europejskie były w zasięgu ręki i każdy, kto chciał po nie sięgnąć, zrobił to skutecznie. Piszę wnioski europejskie i ministerialne od 1995 roku, kiedy otwarliśmy muzeum w Szklarskiej Porębie i myślę, że robię to dobrze - powiedziała Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.
Warto było, bo mamy piękne sale wystawowe, sprzęt do aranżacji wystaw, możemy pokazywać wspaniałe zabytki, które są własnością muzeum, a także możemy wypożyczać piękne obiekty. Mamy też piękne, klimatyzowane magazyny, profesjonalne wyposażone pracownie merytoryczne. Wzbogaciliśmy atrakcyjność Muzeum o Laboratorium Szkła - dla mnie to duża satysfakcja, ale efekt to także praca wielu osób zaangażowanych - mówiła G. Zawiła, która przypomina, że MK to także oddziały w Szklarskiej Porębie (Dom braci Hauptmannów), Zamek w Bolkowie oraz Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze.
Lubię swoją pracę - sprawia mi ona przyjemność. Cieszę się, że mogłam tutaj tyle zrobić i mam nadzieję, że będę jeszcze korzystać przy okazji innych wystaw - jako odbiorca, bądź współtwórca - dodała jeleniogórska radna.

Podczas wernisażu wystawy "Wokół jeleniogórskiego Ratusza" dyrektorka podsumowała minioną dekadę, a licznie zgromadzeni goście dziękowali jej za rozwój placówki przy ul. Matejki i pozostałych oddziałów.

Miałem tę przyjemność, że w 2009 roku Departament Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego akurat mi podlegał i jedną z decyzji było to, że dyrektorem Muzeum Karkonoskiego została pani Gabriela Zawiła. Przez te 10 lat poczyniono wiele inwestycji, odbyło się wiele wystaw znaczących dla Jeleniej Góry i regionu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Do końca października 2019 r. Urząd Marszałkowski oczekiwał na oferty w konkursie na dyrektora Muzeum Karkonoskiego. Wkrótce poznamy następcę Gabrieli Zawiły.

Twoja reakcja na artykuł?

23
58%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
10%
Nudzi
6
15%
Smuci
3
8%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group