Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Defilada nowych autobusów na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 maja 2014, 8:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 maja 2014, 10:26
Autor: Angela
Fot. Angela
Głównym deptakiem miasta, czyli ulicami: 1 Maja i Konopnickiej, pod jeleniogórski Ratusz przejechało 02.05 spod Kościoła Garnizonowego sześć nowoczesnych autobusów, które w ostatnim czasie trafiły do jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na przejażdżkę MZK zabrało jeleniogórskie przedszkolaki i chętnych mieszkańców.

W autobusach dzieci z zainteresowaniem oglądały wyposażenie. – Jest bardzo wygodnie, cieplutko i są duże okna – chwaliły maluchy z przedszkola Kubusia Puchatka z Jeleniej Góry. Wszystkie przedszkolaki na wycieczkę zabrały przygotowane przez siebie biało – czerwone flagi z okazji tego święta. O biało – czerwoną oprawę zadbał również MZK, który poprzyczepiał w środku autokarów biało – czerwone baloniki.

Z dziećmi jednym z autobusów jechał prezydent Marcin Zawiła i jego zastępca Jerzy Łużniak, którzy wraz z kierowcami częstowali maluchy cukierkami. – Mamy co świętować – mówił prezydent. – Z jednej strony mamy święto flagi, stąd biało- czerwony wystrój, ale też świętujemy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 12. nowych man-ów kupiliśmy dla MZK właśnie ze wsparciem unijnym. To nowoczesne, dobrze wyposażone i dostosowane do osób niepełnosprawnych autobusy, które przede wszystkim są bardzo ekologiczne – dodał.

W trasę, 12-metrowe, niskopodłogowe autobusy marki MAN, spełniające normę emisji spalin Euro 6, wyjadą w połowie maja br. W każdym jest 90 miejsc, w tym 28 siedzących i miejsce kierowcy. Cena jednego autobusu to niemal 948 tys. zł. To, że ich cena równa się z jakością, potwierdził nam m.in. Lech Kalisz, kierowca autobusowy z 15-letnim stażem pracy. – To autobusy przyjazne dla pasażerów z wygodą podróżowania i miłym wyglądem – mówił. - Są też przyjazne dla kierowców, którzy w miesiącu jeżdżą około 160 godzin – z klimatyzacją w kabinie, dobrym wyposażeniem technicznym i co ważne, nie trują środowiska – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz

~ 3-05-2014 9:06
No przecież Zawila po wywaleniu Papaja powiedział,że przejmuje jego obowiązki a jednak zatrudnił innego ,wywalonego z Wrocławia.To jak to się ma p. Zawila, co stanowia p. słowa-mowa-trawa. Okłamuje p. wyborców.
~1! 3-05-2014 9:06
Kwestia czasu, jak autobusy zostaną zdemolowane...
~RALLYACTION 3-05-2014 9:07
Amen !
~MAN 3-05-2014 9:13
MAN M - marne A - auto N - niemieckie
~~~~~ 3-05-2014 9:22
Do MAN : co ty wiesz o tych autach nie są aż takie złe jak ci sie wydaje pojeździj troche to porozmawiamy ... MAN to nie tylko autobus ale takze samochód ciężarowy ....
~JA 3-05-2014 9:30
a ja się pytam gdzie była Straż Wiejska ?
~Mirek.Z 3-05-2014 9:32
Autobusy eleganckie. Gratuluję Kolegom kierowcom przydziału i życzę spokojnej i bezpiecznej jazdy ulicami miasta. Miliona kilometrów albo i więcej.... :)
~ksawercia 3-05-2014 9:35
A czemu nie mogły być polskie Solarisy ?? Zawiła i kolesie wspierają obcy kapitał.Cudze chwalicie swego nie znacie?
~mmkkj 3-05-2014 9:35
A według ciebie miała pozakładać blokadki na autobusy?
~hm.... 3-05-2014 9:46
To czyjaś wina?
~oko 3-05-2014 9:49
a pozostałych może wymienią w końcu te okna spleśniałe?
~mega pytanie 3-05-2014 10:17
Gdzie jest SKM?!
~ 3-05-2014 10:21
Pokazali to co w krotkim czasie wykoncza na dziurawych od pozapadanych studzienek ulicach. Uwazam ze to naduzycie. Czy w koncu ktos przetrze oczy ,wybierajac solidnego wykonawce remontow ulic, ktory na dlugo wykona robote tak jak to potrafia np. Niemcy. Dlaczego tam studzienki sie nie zapadaja ? U Nas naprawa wystarcza gora na miesiac. Cierpia nasze auta, autobusy i wszystko co jezdzi, rozwala swoje zawieszenia i nadwozia. Winni tego stanu rzeczy sa bezkarni. DNO GOSPODARCZE I CICHA ZMOWA INTERESOW.
~mu 3-05-2014 10:21
Wolałbym na zdjęciach zobaczyć te autobusy a nie dzieci - 95% - dzieci, 5%-autobusy
~3 Świat 3-05-2014 10:24
Ludziska ! Wychodźcie ze swoich bud i chat ! Autobusy przyjechały ! O ,rany !! Co za widowisko ! O ,kurna !!! Nareszcie !!! Bijta w bębny !! Może ko...liki szklane będą rozdawać i lusterka !!!!
~!!!! 3-05-2014 10:30
Z POd kościoła? Był POkropek?
~ 3-05-2014 10:40
tytuł artykułu bardzo mylący.... to nie o autobusach, tylko zdjęcia dzieci....
~rumcajs54 3-05-2014 10:42
To są jakieś jaja. Czy to Dzień Dziecka ? Jeśli już te cuda motoryzacji zaciągnięto do centrum i mają być taką rewelacją to warto by zamieścić parę fotek dot. stricte tych pojazdów (wnętrze, kokpit, silnik etc.).
~jelgor 3-05-2014 10:43
A miały być autobusy hybrydowe,które były testowane w Jelonce.
~fdgsz 3-05-2014 10:49
proszę o informację obywatelską , czy był pokropek? a jak był to ile kosztował?
~odp 10:17 3-05-2014 10:59
Tutaj jest - mega ... kurzy móżdżku: PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. 81-002 Gdynia, ul. Morska 350A
~Iras 3-05-2014 11:04
To dobrze że mamy nowe autobusy ale zaraz defilada ? śmiałem się żyjemy w fajnym mieście :)
~koperfilc 3-05-2014 11:14
W Moskwie będzie defilada Sił zbrojnych ,u nas defilada autobusów...... zawsze to jakiś festyn dla ubogich... parada rozrywki..
~Anonim2 3-05-2014 11:32
A jeździć będziemy za darmo? - nie! Jelenia Góra ma "gospodarnych" włodarzy, nie jakiś, jak tam w Żorach...
~karolek 3-05-2014 11:55
A mi się marzy tramwaj bo autobusy emitują rocznie tyle smrodu że kotlina ledwo odycha
~hhhhh 3-05-2014 12:05
a sie kompleks schował za kasownik ledwo widać
~Tom 3-05-2014 12:15
Dziwny ten kraj :-( wg mnie wszystkie inwestycje z budżetu Państwa powinny promować nasze polskie firmy . W każdym mieście powinny jeździć autobusy np Solaris , a nie niemieckie auta.
~ 3-05-2014 12:20
Dlaczego nie solarisy? A kto im zabronił startować w przetargu? To nie tak że z wolnej ręki się kupuje. Przetarg ustawić można ale zmusić do złożenia oferty już nie. Nie popieram czerwonego sweterka, ale czepiać trzeba się zasadnie.
~KRECIK 3-05-2014 12:22
Czemu dziadziowi ze zdjęcia 8 nikt miejsca nie ustąpił???
~s. 3-05-2014 12:31
Były tramwaje i nie było źle. Euro 6 i tak gorzej szkodzą jak benzyna.
~kkkkk 3-05-2014 12:32
Putin prezentuje czołgi , a Zawiła autobusy
~klimter 3-05-2014 12:40
Prawie jak defilada na placu czerwonym! Kupa smiechu i tyle.
~stefan33 3-05-2014 12:57
Solarisy nie bo niestety mimo, że Polski to droższy, bardziej awaryjne i niestety fabryce tej nie idzie wykonać tak porządnego autobusu dla polski jak dla odbiorcy z zachodu mimo, że ten sam model... mamy sześć i mam nadzieję, że więcej nie będzie.
~Dr Watson 3-05-2014 13:42
Czyli taki spóźniony o jeden dzień autobusowy pochód 1-szo majowy.
~masakra 3-05-2014 13:49
najlepsza impreza w mieście !! dzięki Complex!
~chce odp 3-05-2014 14:00
Kiedy darmowe przejazdy komunikacją miejską TAK JAK W ŻARACH, ja się pytam???? Poza tym atrakcja godna jeleniej dziury, autobusy na mieście, pffff
~eco 3-05-2014 14:56
... a NEOPLANY zasuwają po Berlinie ... Fajnie!
~eco 3-05-2014 15:02
Myślałem o SOLARISACH. Tych spod Poznania. Walnąłem gafę.Sorki.
~Marcopolo 3-05-2014 15:16
Zawile kregi tych autobusow????.....Marek wroc na stanowisko a jego do Muzeum!!!!!!,nie byl na 1-go i 3-ciego takie uroczystosci hmmm P.Prezesie proponuje linie nr 34 Ratusz-Muzeum powodzenia
~iras 3-05-2014 16:43
Red Lips byla lepsza.
~12 Cmentarz 3-05-2014 17:19
ja chciałem zapyta co to jest ten przydział od czego to zależy że jedni jeżdzą przegubową drudzy linią 7 następni 4 na przesiekę a inni 18 na zachełmie lub TES tescowym albo nocny albo linia 6 , 26 obojętnie od czego to zależy ? losowe przydziały bo nie rozumie tego że widzę raz gościa cały dzień tescowym a na drugi dzień 4 , 26 albo nocny albo cały dzień 18
~lolo2 3-05-2014 17:24
Nie będą jeździły od połowy maja tylko już jeżdżą od tygodnia!
~ 3-05-2014 17:26
czym nowsze autobusy w tym mieście tym durniejsze w nich siedzenia i rozmieszczenia tych siedzeń...
~kolega tadka 3-05-2014 19:03
rabów znowu sie załapał na nowego autobusa kolesie pomogli luzisowi i bakowi musiał zrobic dobrze .
~ręce opadają 3-05-2014 19:09
Wszędzie widzę dzieciaki.... why??!!
~ 3-05-2014 20:22
Jak po głównym deptaku mogą jeździć autobusy? Ponadto uważam, ze powinien być zakaz ruchu pojazdów na wymienionych w artykule ulicach,tj. 1Maja i Konopnickiej. Kto jeszcze jest za wprowadzeniem zakazu??
~ 3-05-2014 21:23
Zidiociały pomysł ! W XXI wieku chwalić się kupnem kilku nowych autobusów. Kiełbacha przedwyborcza i żenada !
~ 3-05-2014 21:44
Tylko 28 miejsc siedzących - dalej bede na stojąco pokonywać trase do pracy i spowrotem puki nie uzbieram na jakieś stare autko
~... 3-05-2014 22:06
To i tak ostatnie miesiące nieudolnych rządów zawiły i jego świty!. Nic już mu nie pomoże...
~arj 3-05-2014 23:10
MANy również przyjechały z fabryki autobusów w Sadach koło Poznania.
~grumpy 4-05-2014 1:18
szkoda ze nie bylo akurat 30 stopni celsjusza, wowczas przedszkolaki pytaly by pana zawilego "prezydęta" o to gdzie jest klimatyzacja dla tluszczy, czyli dla nich
~alexpand52 4-05-2014 9:53
W Jeleniej Górze zakupili nowe kontenery na śmieci. Czekamy na defiladę pod Ratuszem.
~cieplik to j 4-05-2014 10:03
Przyzwyczajają się ,bo będą na mich pracować,jako kierowcy.
~mich 4-05-2014 11:09
Dlaczego na autobusach komunikacji miejskiej w Jeleniej Gorze nie ma herbu miasta Jeleniej Góry. Przecież dawniej na tramwajach i autobusach one były. Komu to przeszkadza?
~znafffca 4-05-2014 13:08
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Co wy majaczycie gupki? MAN to nie jest niemiecka firma. To jest firma jak sama nazwa wskazuje mongolska. Mongolia Automobile Navigation.
~mamy cię 4-05-2014 13:10
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>..., małe to nie są tłuszcze. Małe są skwarki.
~alexpand52 4-05-2014 15:47
W Jeleniej Górze zakupili nowe kontenery na śmieci. Posiadają certyfikat z UE . Są wyposażone w autopilota.Czekamy na defiladę pod Ratuszem. W pierwszym otwartym kuble będzie salutował Przewodniczący Rady. A Pan Zawiła odbierze kawalkadę nowoczesnych pojazdów opancerzonych.
~mieszkaniec123 4-05-2014 17:33
Fakt jest taki ze przewaznie nowe autobusy dostaja najbardziej aktywni donosiciele nie ma czegos takiego w MZK jak uczciwa praca tylko jeden na drugiego donosi niby kolega ale wykozysta kazda Twoja slabosc by cie podkablowac powiem tak brzydze sie donosicielstwem ale w Mzk jest to norma kablujesz istniejesz nie giniesz wiem bo kiedys pracowalem w tej firmie dlatego jak zobaczycie kogos w nowym autobusie wiadomo kapus
~ 4-05-2014 18:38
9;22. kolego, przedewszystkim zaczeto od ciezarowek. Tak sie sklada ze MANem typu TIR jezdzilem juz w 1990 roku, juz byly to auta niezawodne i komfortowe, tworzone pod katem wspanialego pomieszczenia w kabinie jako mieszkalne. Kiedy zasiadledlem za kierownice tego cuda mial 1 000 000 km przebiegu. Ja dolozylem mu 800 000 tys i sprzedano go w prywatne rece gdzie zarabial jeszcze kilka lat.
~ 4-05-2014 18:45
!2;57 Stefan 33. Stefanie, Solaris z polska mysla techniczna nigdy sie nie zetknal bo wyszedl by AUTOSAN lub gorsza himera. To odmiana Neoplanu w wersji miejskiej. Polski inzynier nawet do konca nie rozumie zawilych schematow elektryki tego pojazdu, a co dopiero skonsrtuowac cos takiego to czarna magia dla Polakow z za biurka. Dowodem tego jest zemsta typu Jelcz, Star, Autosan czy inne hautury.
~Pirzmak 5-05-2014 13:25
Niezłe wieśniackie komentarze ;) nawet nie wiedzą gdzie się produkuje MANy. Widzę że większość piszących to chyba nigdy autobusem nie jechała.Solarisy nie są tak do końca polskimi autobusami bo są składane z zagranicznych podzespołów nawet od MANa kupowali silniki
~Boss 5-05-2014 19:16
Zdjęcie numer 2 epickie opis w lewym dolnym rogu mówi wszystko KIEŁBASA ha ha ha ha ha ha wyborcza oczywiście
~ 5-05-2014 22:34
Dzieci poproscie boga o cukierki nic ; dzieci poproscie towazysza Lenina o cukierki i cukierki sypia sie z sufitu. Lata komuny minely metody pozostaly.
~Piterek 6-05-2014 12:42
Brak klimatyzacji dla pasażerów, malutkie okienka, no sama przyjemność...
~iras 6-05-2014 23:18
Dzisiaj się wkurzyłem.Szynobus z Węglińca wjeżdża do Jeleniej o 20.05 a 14-stka odjeżdża o 20.05.Kierowca widział że pociąg wjeżdża nie mógł chwilkę poczekać ? Na widok pociągu włączył światła i odjechał.Wydaje mi się że złośliwie ?
~Duch Gór 7-05-2014 22:18
To teraz powstanie muzeum starego taboru,za ten przekręt na termach można by zakupić 20 takich:)i jeszcze by zostało na darmowe bilety dla dzieci przez cały rok:)
~1! 9-05-2014 13:19
Nasze kochane MZK wraz z Radą Miasta powinno powoli zacząć myśleć o następcach trzyosiowych Volvo, które jeżdżą od 2000 roku. Poza tym na liniach nr 6, 7 oraz 9 powinny jeździć trzyosiowe Volvo, a nie mniejsze autobusy. Ludzi traktuje się, jak zakonserwowane szprotki lub sardynki. Niech MZK pamięta, że My pasażerowie jesteśmy dla Nich, a nie Oni dla Nas.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group