Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6955
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Defilada nowych autobusów na Placu Ratuszowym

Sobota, 3 maja 2014, 8:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 maja 2014, 10:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Defilada nowych autobusów na Placu Ratuszowym
Fot. Angela
Głównym deptakiem miasta, czyli ulicami: 1 Maja i Konopnickiej, pod jeleniogórski Ratusz przejechało 02.05 spod Kościoła Garnizonowego sześć nowoczesnych autobusów, które w ostatnim czasie trafiły do jeleniogórskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Na przejażdżkę MZK zabrało jeleniogórskie przedszkolaki i chętnych mieszkańców.

W autobusach dzieci z zainteresowaniem oglądały wyposażenie. – Jest bardzo wygodnie, cieplutko i są duże okna – chwaliły maluchy z przedszkola Kubusia Puchatka z Jeleniej Góry. Wszystkie przedszkolaki na wycieczkę zabrały przygotowane przez siebie biało – czerwone flagi z okazji tego święta. O biało – czerwoną oprawę zadbał również MZK, który poprzyczepiał w środku autokarów biało – czerwone baloniki.

Z dziećmi jednym z autobusów jechał prezydent Marcin Zawiła i jego zastępca Jerzy Łużniak, którzy wraz z kierowcami częstowali maluchy cukierkami. – Mamy co świętować – mówił prezydent. – Z jednej strony mamy święto flagi, stąd biało- czerwony wystrój, ale też świętujemy 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 12. nowych man-ów kupiliśmy dla MZK właśnie ze wsparciem unijnym. To nowoczesne, dobrze wyposażone i dostosowane do osób niepełnosprawnych autobusy, które przede wszystkim są bardzo ekologiczne – dodał.

W trasę, 12-metrowe, niskopodłogowe autobusy marki MAN, spełniające normę emisji spalin Euro 6, wyjadą w połowie maja br. W każdym jest 90 miejsc, w tym 28 siedzących i miejsce kierowcy. Cena jednego autobusu to niemal 948 tys. zł. To, że ich cena równa się z jakością, potwierdził nam m.in. Lech Kalisz, kierowca autobusowy z 15-letnim stażem pracy. – To autobusy przyjazne dla pasażerów z wygodą podróżowania i miłym wyglądem – mówił. - Są też przyjazne dla kierowców, którzy w miesiącu jeżdżą około 160 godzin – z klimatyzacją w kabinie, dobrym wyposażeniem technicznym i co ważne, nie trują środowiska – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group