Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Debiuty młodych w Casparze

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 7:52
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2009, 7:30
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Debiuty młodych w Casparze
Fot. rylit
W niedzielny wieczór w salach wystawienniczych Hotelu Caspar podziwiano prace artystyczne uczniów szkół plastycznych całego kraju. To plon Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Zebrani na wernisażu goście mogli podziwiać kilkadziesiąt prac poplenerowych młodych artystów w postaci rzeźb, płaskorzeźb, rzeźb ze szkła, które nabrały szczególnego uroku po przez oświetlenie ich specjalnymi lampami ledowymi. Wernisaż poprzedził cykliczny koncert młodych utalentowanych muzyków.

Gości powitali właściciele hotelu Caspar Grażyna i Robert Futerhendlerowie. O wspaniałe oświetlenie zadbał Robert Futerhendler oraz przedstawiciel firmy Philips jeden z głównych organizatorów Karkonoskiego Festiwalu światła. O plenerze i pracach opowiadała dyrektor szkoły Małgorzata Kasztelan.

Na wernisaż i koncert i koncert przybyło wielu gości, przedstawicieli starostwa, jeleniogórskich szkół, placówek kulturalnych z Jeleniej Góry, kuracjuszy z uzdrowiska Cieplice, artystów i miłośników sztuki.

Zgodnie z tradycją plenerów artystycznych każdy z uczestników przekazuje jedną ze swoich prac na rzecz organizatorów. Ci postanowili sprzedać eksponowane dzieła sztuki, a pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczyć na dalsze szkolenie uzdolnionej artystycznie młodzieży i na kolejne plenery.

Już w czasie wystawy niektóre dzieła sprzedano „na pniu”. Ale nabytki zostaną przekazane nowym właścicielom dopiero po zakończeniu wystawy. Tu można je podziwiać do połowy lipca tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group