Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7138
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debiut poetyckiego duetu

Niedziela, 1 grudnia 2019, 11:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 10:58
Autor: WAC
Jelenia Góra: Debiut poetyckiego duetu
Fot. WAC
Dwoje młodych poetów – Konstancja Fornalczyk i Zbigniew Dudek zaprezentowali podczas wczorajszego (30.11) spotkania autorskiego w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” wspólny, debiutancki tomik wierszy „Czterdzieści dziewięć kadrów – ćwiczenia literackie”. W roli moderatora wystąpił Miłosz Kamiński.

Dla Konstancji Fornalczyk stworzony wspólnie ze Zbigniewem Dudkiem tomik poetycki jest debiutem, w którym po raz pierwszy pokazuje szerszej publiczności swoje utwory. Zbigniew Dudek z jeleniogórskim środowiskiem literackim zetknął się podczas nauki w liceum i na studiach. W tym czasie jego utwór znalazł się w jednym z almanachów poetyckich Jeleniogórskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.

Wspólny tomik zgodnie z podtytułem ma formę swoistych ćwiczeń literackich. Każde z poetów napisało wiersz na jeden z 24 tematów. Jeden z utworów stworzyli wspólnie.

Pisząc, staram się przelewać wrażenia z kolejnych dni – mówi K. Fornalczyk. - Chwytam chwile, obrazy, zapachy, dźwięki, nastroje — po prostu piękno otaczającego nas świata. Tomik zrodził się na kanwie zabawy literackiej jako jej twórcze rozwinięcie, ale stał się naszym wspólnym głosem i zaczął żyć własnym życiem - dodaje Z. Dudek.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group