Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5405
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debatowali jak walczyć z przemocą w rodzinie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 kwietnia 2015, 7:03
Aktualizacja: 7:05
Autor: Mea
Fot. Mea
„Wspólnie przeciw przemocy” – to tytuł spotkania jeleniogórskich służb i instytucji w sprawie doskonalenia systemu walki z przemocą w rodzinie. Debata odbyła się wczoraj (21.04.) w Książnicy Karkonoskiej.

Specjalistka do spraw prewencji kryminalnej Danuta Razmysłowicz mówiła o przyczynach przemocy w rodzinie. Joanna Kulik nadzorująca niebieskie karty, wyrabiane rodzinom, w których doszło do aktów przemocy, podsumowała działania na terenie Dolnego Śląska. Przedstawiciel MONAR-u mówił o nieletnich sprawcach przemocy i o dzieciach, jako o ofiarach agresji domowej, a reprezentant Ośrodka Interwencji Kryzysowej poruszał temat współuzależnienia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele policji i straży miejskiej, pracownicy socjalni, pedagodzy i dyrektorzy szkół, a także pracownik Poradni Leczenia Uzależnień ze Szpitala MSW w Cieplicach.

- Współpracujemy po to, by jak najskuteczniej walczyć z przemocą w rodzinie i pomóc jej ofiarom. Główną nicią łącząca poszkodowanych z instytucjami, które zajmują się dalszą pomocą są dzielnicowi - mówiła Edyta Bagrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Wiele osób dotkniętych przemocą domową zgłasza się do Ośrodków Interwencji Kryzysowej. – Porównując ubiegłe lata odnotowaliśmy wzrost liczby osób doznających przemocy. Jednak dzięki naszym akcjom i debatom coraz więcej osób jest świadomych swoich praw i pomocy jaką mogą otrzymać - twierdziła Danuta Razmysłowicz.
Chodzi nie tylko o przemoc fizyczną, ale też psychiczną, seksualną, ekonomiczną, czy zaniedbywanie. Sprawcami są zarówno dorośli, jak i nieletni.

- Obserwujemy też przemoc wśród rodzeństwa oraz rówieśniczą w szkołach. Agresja najczęściej wynika z pokoleniowego wychowania, czyli bicia w domu, alkoholizmu, czy ciągłego braku pracy. Później dzieci nie znają innych modeli życia i popełniają te same błędy co ich rodzice. Negatywny wpływ mają też brutalne filmy, czy gry komputerowe, w których młodzież potrafi się zatracić. Przyczyną agresji jest też nadużywanie alkoholu, a coraz częściej zatrzymujemy oprawców pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy – wyliczała specjalistka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~grazyna_z_czarnego 22-04-2015 11:25
Och, ach !!! Jak bardzo dziękuję za uzyskaną "pomoc" w 2013 r. ze strony ówczesnego dzielnicowego M.G. w walce z mężowskim psychicznym znęcaniem się. Wielkie WOW.
~kora 22-04-2015 18:39
czy bto jest fotografia kabaretu. Jak on się nazywa i gdzie występuje,
~wx 22-04-2015 18:47
Tylu specjalistów a bida w kraju, to największa przyczyna.
~NSZ 22-04-2015 20:40
I co dalej? Czy podjęto jakiekolwiek działania ? Czy tylko było to spotkanie kilku policjantów, strażników gminnych i paru feminazistek, podczas którego padały sławetne stwierdzenia "oni muszą coś zrobić", "Muszą dać nam pieniądze" czy "ktoś musi się tym zając", a efektów takiego spotkania żadnych. Proszę państwa, czy państwo wiedza, że takie spotkania są finansowane najczęściej z naszych podatków, a z każdego 1000 zł z pieniędzy podatnika, przeznaczonego na tzw"walkę z przemocą" większa część idzie na utrzymanie urzędniczej machiny - a do ofiar przemocy trafia może 400 zł, albo i mniej?
~taktak 22-04-2015 20:57
Kobiety- zony nie pozwolcie na przemoc. Może być odwrotnie, ze zony psychicznie znecaja się nad mezem.Mezowie , nie dajcie się agresji psychicznej ze strony zon. Mezowie czasem nie maja wyjścia i siedza z taka hetera, bo nie maja gdzie pojsc i tak bywa. Dzieci szanujące siebie i rodzicow będ a zachowywać się normalnie. A kto może zapobiec przemocy? Policja, kurator? Nie - sami musza dorosnąć i na swoja rodzine popatrzeć sercem, a jak serca nie ma- to i Sw. Boze nie pomoze!!!!
~Czytelnik 😧 22-04-2015 23:07
Pewnie nie wszyscy są tacy źli to tylko poborcy podatkowi . Ale są też tacy co poświęcają swoją rodzinę dla pracy z innymi rodzinami. Są też tacy co dla swoich osiągnięć wykończą rodzinę .
~ 23-04-2015 5:04
a co z przemocą dzieci wobec rodziców ?
~ertus 23-04-2015 7:43
Jak widać ze zdjęć to mundurowi i urzędnicy. Brakło ofiar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group