Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8106
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Debatą wyznaczali kierunki rozwoju stolicy Kotliny Jeleniogórskiej

Niedziela, 16 października 2011, 7:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Debatą wyznaczali kierunki rozwoju stolicy Kotliny Jeleniogórskiej
Fot. RED
Wczoraj w hotelu „Europa” w Jeleniej Górze odbyła się druga z cyklu OPEN SPACE debat dla mieszkańców miasta zorganizowanych w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz rozwoju” przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.

O czym debatowano? Podobnie jak w czerwcu br. w Pasażu Grodzkim, o propozycjach zmian w strategii rozwoju Jeleniej Góry i regionu, kierunków, w które winno „pójść miasto” w ciągu najbliższych lat, faktycznego udziału mieszkańców stolicy Karkonoszy oraz sąsiadujących z nią miejscowości w działaniach mających na celu poprawę obecnej – trudnej sytuacji w regionie itp.

Podczas dzisiejszej debaty w hotelu „Europa” uczestnicy poruszyli też kwestie emigracji ludzi młodych z Jeleniej Góry, niewłaściwego promowania tutejszych imprez kulturalnych, nieładu architektonicznego jaki zapanował w regionie, ubogiej oferty szkolnictwa wyższego oraz zbyt małej aktywności rekreacyjno-sportowej w mieście.

– Istotnym założeniem w procesie tworzenia strategii rozwoju miast i regionów jest zdobycie możliwie największej liczby opinii mieszkańców; ludzi, którzy dobrze znają problemy miejsca, w którym zamieszkują. Dlatego też, debaty takie jak ta są bardzo potrzebne. Stanowią okazję do wyrażenia własnej opinii, faktycznego uczestnictwa w komponowaniu planów związanych z przyszłością Jeleniej Góry – ocenia Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Jelenia Góra, jeden z uczestników.

Celem debat organizowanych w Jeleniej Górze jest wywrócenie mechanizmów stosowanych podczas tworzenia strategii rozwoju miasta oraz regionu. Do tej pory, było klasycznie – radni głosują, strona internetowa, mamy 30 dni na złożenie swoich uwag oraz propozycji, który z mieszkańców zdążył, ten zdążył. Pytanie: ilu się zainteresowało, miało faktyczny wpływ na podjęte decyzje? My chcemy, aby mieszkańcy spotykali się właśnie po to, by przedstawiać swoje propozycje na forum – podsumowuje Marcin Wyszkowski z DAWG, organizator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group