Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3733
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dawid Jackiewicz: Głosujcie, to ważne wybory

Środa, 14 maja 2014, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 23 maja 2014, 19:36
Autor: Red
Jelenia Góra: Dawid Jackiewicz: Głosujcie, to ważne wybory
Fot. MT
– Pakiet klimatyczny, który zaakceptował Tusk czy dopłaty dyskryminujące naszych rolników to tylko przykłady decyzji unijnych, niekorzystnych dla Polski. Dlatego tak ważna jest skuteczna walka o polskie interesy w Europarlamencie. Proszę was, idźcie głosować 25 maja, weźcie ze sobą rodzinę i znajomych – apelował na wczorajszym (13.05.) spotkaniu z jeleniogórzanami Dawid Jackiewicz, lider na liście PiS–u z naszego regionu do Parlamentu Europejskiego.

Z Dawidem Jackiewiczem na spotkanie do Jeleniej Góry przyjechał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński i posłanka Marzena Machałek, również kandydyjąca do Europarlamentu. W sali restauracyjnej Hotelu Europa było kilkadziesiąt osób, które chciały posłuchać Dawida Jackiewicza i porozmawiać z nim.

- Wielu Polaków uważa, że na głosowanie 25.maja nie trzeba iść, dlatego spodziewana jest niska frekwencja. A to błąd, bo przecież w Parlamencie Europejskim zapadają decyzje, które mają wpływ na gospodarkę, a w konsekwencji na nasze życie – mówił Dawid Jackiewicz.

Twierdził, że przekonanie o nieważności tych wyborów powoduje polityka w tym względzie Platformy Obywatelskiej, która robi z tego farsę, umieszczając na swoich listach celebrytów: aktorów, piosenkarzy, znanych sportowców. - Co oni zdziałają, kiedy usiądą do negocjacji z wysokiej klasy specjalistami? Ale na naszych listach są fachowcy. Dlatego idźcie głosować i namawiajcie do tego innych – apelował.

Dawid Jackiewicz mówił, że wkrótce Europarlament przyjmie pakiet klimatyczny, a Donald Tusk zgodził się na rezygnację z produkcji energii z węgla kamiennego, uzależniając jednocześnie kraj na wiele lat od drogiego gazu rosyjskiego. – To oznacza coraz droższą energię, która ma bezpośredni wpływ na koszty życia. Polska energia zawsze pochodziła z węgla kamiennego i tak powinno zostać, bo nie mamy alternatywy w postaci taniego gazu czy energii atomowej – twierdził. Podkreślał też, że rząd nie zrobił nic, żeby wyrównać dopłaty dla naszych rolników. Przypomniał, że od przyszłego roku cudzoziemcy będą mogli u nas kupować ziemię . - Trzeba przeciwstawiać się unijnym decyzjom, które godzą w polskie interesy. Po to tam chcemy iść – zapewniał.

W dyskusji jedna z uczestniczek pytała: Czy to, co pan teraz do nas mówi, było powiedziane w telewizji, na konferencjach prasowych? - Czy to poszło w Polskę? Nie widać was w środkach masowego przekazu. Ja wiem, że wy macie rację, ale to w mediach jest siła - twierdziła. Dawid Jackiewicz wyjaśniał, że jego partia ma bardzo ograniczony dostęp do mediów, a wypowiedzi są wypaczane.

Było też pytanie, czy PiS planuje w Europarlamencie sojusze z krajami takimi, jak Czechy, Słowacja, Węgry czy kraje nadbałtyckie. Dawid Jackiewicz odpowiadał, że rozmowy są prowadzone wszędzie tam, gdzie może to służyć interesowi Polski.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group