Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4727
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dariusz Miliński z Duchem Gór

Poniedziałek, 15 września 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dariusz Miliński z Duchem Gór
Fot. TEJO
Dziś (poniedziałek) w Galerii Małych Form przy ulicy Bankowej Mistrz z Pławnej osobiście pokaże swoją najnowszą serię obrazów przedstawiających znane i nieznane historie o Rzepiórze, Duchu Karkonoszy. Postaci Darka Milińskiego nie trzeba przedstawiać.

Charyzmatyczny twórca, który stworzył własny świat artystycznych wyobrażeń i uczynił to na tyle skutecznie, że owe dzieło kreacji nabrało rozmiarów rzeczywistych. Aby się o tym przekonać, wystarczy pojechać do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.

Ale w poniedziałek aura tego obiektu zawita do Jeleniej Góry wraz z samym artystą i jego najnowszymi dziełami przedstawiającymi Ducha Gór w różnych sytuacjach. 15 obrazów olejnych o imponujących rozmiarach (wysokie na około dwa i pół metra) powstawało przez minione tygodnie w Farmie Artystycznej Pławna 9.

Autor oparł fabułę dzieł na starych i mało znanych podaniach tyczących Ruebezahla. Na płótnach Milińskiego Duch Gór miesza się z tłumem ubrany w charakterystyczne szaty i wyróżniający się długą brodą. Te same legendy, tyle że „ilustrowane” spektaklem z udziałem marionetek, można obejrzeć w zamku w Pławnej. Jednak zaklęte w ramach obrazu przygody Ducha Gór nabierają nowego, jeszcze silniejszego wyrazu.

Wystawa rozpocznie się o godz. 17, a wcześniej artysta weźmie udział w warsztatach z zaproszoną do Książnicy Karkonoskiej młodzieżą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1021
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group