Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5760
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dar serca od Niemki

Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:32
Aktualizacja: Piątek, 25 grudnia 2009, 8:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dar serca od Niemki
Fot. Angela
Buty, kurtki, pieluchy, zabawki, kasze, środki czystości, słodycze i produkty spożywcze za łączną kwotę tysiąca złotych przekazali jednej z najuboższych jeleniogórskich rodzin Jerzy Lenard oraz dyrektor jeleniogórskiego MOPS– u, Wojciech Łabun. Pieniądze na zakup prezentów przekazała mieszkanka Niemiec.

Paczki trafiły do rodziny Łącznych z Sobieszowa, w której wychowuje się czwórka malutkich dzieci: Ewa, Klaudia, Paweł i Marta. Pani Wioleta, podobnie jak jej dzieci nie kryły wzruszenia i radości.
– Kiedy dowiedzieliśmy się, że otrzymamy te prezenty był to dla nas szok. Był płacz, wzruszenie i nerwy. Nie spodziewaliśmy się – mówi. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do załatwienia dla nas tych prezentów. Tysiąc złotych dla najuboższej i najbardziej potrzebującej rodziny przekazała starsza pani z Niemiec.

Wyboru osoby, do której trafiły paczki dokonał Miejskie Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, który najlepiej zna potrzeby swoich podopiecznych.
- W wyniku rozeznania osobą najbardziej potrzebującą okazała się mieszkanka Sobieszowa, która wychowuje czwórkę malutkich dzieci – mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

To nie pierwszy taki gest ze strony niemieckich sąsiadów. Współpraca trwa już od lat. Polsko-Niemiecki Krąg Przyjaciół Jelenia Góra Aachen co roku przekazuje pieniądze i paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących jeleniogórzan. – To jest indywidualna pomoc pojedynczej rodzinie, natomiast w ramach współpracy w tym roku przekazane zostały też paczki i wyposażenie do kuchni schronisku św. Brata Alberta za kwotę 20 tysięcy złotych, 30 rodzin otrzymało paczki świąteczne a kilkadziesiąt takich paczek będzie przekazane do końca obecnego roku i na początku przyszłego roku dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group