Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4393
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Dar serca dla seniorów

Środa, 16 stycznia 2019, 6:32
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 9:50
Autor: WAC
Sosnówka: Dar serca dla seniorów
Fot. Fundaca Orange
Wiele radości i świątecznej atmosfery przywieźli seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce wolontariusze z jeleniogórskiego oddziału Fundacji Orange.

W ostatnią niedzielę (13.01) ekipa z Fundacji zawitała do DPS w Sosnówce. Wolontariusze zamienili się w aktorów i wystąpili przed seniorami w przedstawieniu jasełkowym. Na scenie rozegrała się wojna nieba i piekła. Diabły chciały zepsuć święta i nie dopuścić do tego, aby ludzie dowiedzieli się o przyjściu Jezusa na świat. Wszystko to było okraszone sporą dawką humoru, aby treść stała się zrozumiała dla wszystkich.

Wolontariusze z jeleniogórskiego oddziału Fundacji Orange od kilku lat angażują się nie tylko w akcje świąteczne, lecz także w inne działania charytatywne.

Celem naszych działań jest nie tylko niesienie pomocy materialnej w postaci przekazywanych upominków dla dzieci z Domów Dziecka i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej - mówi Marta Sas - Witko z Fundacji Orange. - Chcemy także przede wszystkim spędzać czas razem. Co roku nasz wolontariat pozyskuje nowych pomocników. Ostatnio prócz stałych uczestników: Michała Ślemp, Lucyny Pietrzak czy Anny Zegoty dołączyli: Piotr Kania, Michał Wiechrzoń i Alicja Kacperska – Kogut. W przygotowaniu przedstawienia jasełkowego bardzo pomogła nam też malarka Monika Ross, która stworzyła scenografię.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group